
- •Природні зони Австралії
- •1. Розминка. «Вірю не вірю»
- •1. Унікальність природи
- •2. Природні зони материка
- •V. Закріплення матеріалу .
- •Vі. Підсумкова частина
- •VIII Повідомлення домашнього завдання.
- •Урок 28. Особливості ґрунтово-рослинного покриву і тваринного світу австралії. Природні зони. Зміна природи людиною
Природні зони Австралії
Урок географії в 7 класі дата...........
Тема: «Особливості грунтово-рослинного покриву і тваринного світу, його своєрідність та унікальність. Природні зони Австралії. Зміни природи людиною»
Мета: навчити: повторити вивчений матеріал; з’ясувати рівень оволодіння учнями навчальним матеріалом з попередніх тем; формувати знання про особливості розміщення природних зон Австралії; сформувати в учнів вміння складати характеристику природних зон в певній послідовності за типовим планом, удосконалити практичні уміння учнів працювати з картами, атласами;
Розвивати : географічне мислення, вміння застосовувати знання на практиці в нових нестандартних ситуаціях; формувати пізнавальний інтерес в кожного учня та особисту зацікавленість самостійною дослідницькою діяльністю; вміння виділяти головне, узагальнювати матеріал, робити висновки.
Виховувати: інтерес до предмета, любов, бережне ставлення до природи; захоплення її красою і досконалістю; почуття необхідності зберігати й охороняти природне середовище кожного материка.
Обладнання: фізична карта , карта природних зон Австралії, атласи, роздатковий матеріал, карта «Географічні пояси та природні зони світу»; авторська презентація ppt «Органічний світ Австралії».
Тип уроку: комбінований.
Метод: словесний , наочний, дослідницько –пошуковий
Форми організації роботи: індивідуальні, групові,колективні
Девіз:
З усіх скарбів знання – найкращий.
Його не можна ні вкрасти, ні зупинити, ні знищити.
Г.Сковорода
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Учитель:
Доброго дня! У нас сьогодні не звичайний урок, бо на ньому присутні гості, поверніться і привітайтеся. Сідайте. Зверніть увагу на девіз нашого уроку. Тому я бажаю всім нам успіху.
А щоб дізнатися з яким настроєм і як ви налаштувалися на роботу уроку виберіть піктограму вашого настрою на даний момент уроку і приклейте його на зазначене місце у ваших картках, так само треба буде зробити і в кінці уроку..
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ.
Учитель:
На попередніх уроках ми мандрували з вами дивовижним і загадковим материком. Хто скаже яким?..... (вірш Усатової Австралія)
І щоб переконатися в справедливості цих слів сьогоднішній урок є продовженням попередніх наших мандрівок.
З чого починається будь - яка мандрівка?(учні дають відповіді – пропозиції )
На мою думку, нашу мандрівку розпочинаємо зі збору рюкзака. Нам потрібно зібрати до рюкзака необхідні речі ( в нашому випадку ) - це ваші знання. Від наповнення рюкзака ми зможемо мандрувати далі.
1. Розминка. «Вірю не вірю»
Завдання: швидко відповідати на запитання:
1. Площа Австралії складає (7,7 тис. км2).
2. Що перетинає материк посередині (Південний тропік).
3. Хто першим досяг берегів Австралії? (Абель Тасман)
4. Кого вважають офіційним відкривачем Австралії? (Джеймс Кук)
5. Водами якого океану омивається Австралія на сході ( Тихого).
6. Який острів (другій за площею на Землі) розташований біля берегів Австралії (Нова Гвінея).
7. Яка протока роз’єднує Австралію та острів Тасманію? (Бассова)
8. Величезне утворення коралів біля берегів Австралії називається … (Великий Бар’єрний риф)
9. Яку назву має великий хребет, який простягається вздовж східних берегів материка? (Великий Вододільний хребет)
10. Яку середню висоту має Австралія? (350м)
11. Що лежить в основі материка Австралія? (Австралійська платформа)
12. Які корисні копалини переважають на території західної Австралії? (Рудні)
13. Де в Австралії цілий рік випадають дощі?
14. Чому Австралія найсухіший материк? (1.розташована в троп.широтах; 2. Вел.вод.хребет переш. впливу пасатів з Тихого океану; 3. Австралія найнижчий материк)
15. Як змінився б клімат, якщо б на сході не було гір?
З завданнями розминки ви впоралися і наповнюємо рюкзачок вашими географічними знаннями.
Картографічне завдання: « Навколо Австралії за 2 хвилини » ( геогр.ланцюжок)
Завдання: за дві хвилини пройти навколо Австралії не обминаючи і не пропускаючи жодного географічного об’єкта, що має відношення до цього материка (м. Йорк, Великий бар’єрний риф, Великий вододільний хребет, Коралове море, м. Байрон, Тасманове море, Басова протока, м. Південно-Східний, о. Тасманія, затока Спенсер, Велика Австралійська затока, м. Стіп-Пойнт, Індійський океан, Тиморське море, п-острів Арнем-Ленд, Арафурське море, затока Карпернарія, Торесова протока).
Учитель:
Ми пригадали Австралію, наповнили знаннями рюкзак. І тут же в Вас запитання. А щоб ви ще хотіли дізнатися про цей материк? Адже наші знання ще не повні ? На допомогу вам прийде план – характеристика материка.
Учні: рослинний, тваринний світ…. Тому давайте запишемо в зошити дату та тему уроку.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Учитель: Природа створила в Австралії ніби великий заповідник , де збереглося багато рослин, які вимерли на інших материках, а також тварин, близьких до тих, що населяли нашу землю в давні часи.
Під час уроку ви отримаєте додаткові дані про органічний світ Австралії. Вам треба буде коротко записати ці дані у таблицю. Крім того на протязі уроку ми зрозуміємо: в чому причина такої унікальності світу Австралії? Які зони виділяють в Австралії, яку площу вони займають? А також поговоримо про проблеми материка.
План: 1. Унікальність органічного світу Австралії. 2. Природні зони материка. 3. Екологічні проблеми.