Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
60.86 Кб
Скачать
  1. Формування замінювати складене іменоване число простим, просте - складеним.

Пригадуємо співвідношення одиниць вимірювання величин:

Час

1с = хв

1 хв = 60 с = год

1 год = 60 хв = доби

1 доба = 24год = тиж.

1 міс. = року

1 год = 12 мес.

Довжина

1 мм = см = дм

1 см =10 мм = дм = м

1 дм =10 см = 100 мм = м

1 м =10 дм = 100 см

Для колективної роботи пропонуємо завдання:

  1. Заміни складене іменоване число – простим; просте – складеним за зразком.

1 см 7 мм = 1см + 7 мм = 10 мм + 7 мм = 17 мм

15 мм = 10 мм + 5 мм = 1 см + 5 мм = 1 см 5 мм

2см 4 мм 32 мм 4 см 5 мм

1 см 9 мм 18 мм 7 см 8 мм

3 см 4 мм 43 мм 9 см 9 мм

Завдання №6. Самостійна робота учнів.

  1. Вдосканалення уміння розвязувати задачі.

Завдання №7. Самостійна робота учнів.

  1. Формування уміння розвязувати задачі.

Завдання №8. Самостійна робота учнів.

  1. Розвиток логічного мислення учнів.

Склади магічний квадрат так, щоб магічна сума була 24 (числа не повторюються).

6

4

12

Р

6

4

14

озв’язання:

16

8

0

2

12

10

УІІ. ПОЯСНЕННЯ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ДОМАШНЬОЇ РОБОТИ

Зошит «Працюю самостійно», с. 26 «Порівняння частин», №1 – розмалювати певну частину прямокутника і зясувати яка з двох частин є найбільшою. №2 – накреслити відрізок заданої довжини, показати на ньому воьму частину і чверть та сприраючись на креслення порівнять дроби.

УІІ. РЕФЛЕКСІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Що ви робили сьогодні на уроці? Як одержати половину; третину; чветь; сьому частину? Яка з названих частин є найбільшою? Чому? Яка з цих частин є найменшою ? Чому? На яку ознаку слід орієнтуватися при порівнянні частин? Чому? Розкаіть про результати власних навчальних досягнень: я розрізняю… я знаю… я розумію … я вмію … в мене грано виходить … мені ще слід попрацювати ….

Урок № 42

Тема: Знаходження частини від цілого

Мета уроку: формування поняття про дроби із чисельником 1.

Дидактична задача: удосконалювати обчислювальні навичок табличного множення та ділення (усна лічба). Актуалізація практичного одержання частин; запису частини фігури, що зафарбована на малюнку. Формувати уміння порівняння частин на основі наочності. Виділення частини відрізка і вимірювання її величини. Ознайомлення із правилом знаходження частини від цілого. Первинне закріплення правила знаходження частини від іменованого числа. Формування уміння розвязувати прості задачі на знаходження частини від числа. Формування уміння розв’язування простих та ускладнених рівнянь. Вдосконалення уміння заміни простого іменованого числа, поданого у одиницях вимірювання довжини, – простим; простого – складеним.

Розвивальна задача: розвивати наочно-образне мислення ( завдання № 2 -4) формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, узагальнення (№ 3); розвивати варіативне мислення під час роботи з «магічними» квадратами.

ХІД УРОКУ

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Які числа ви вичаєте протягом вже кількох уроків? Чим цікаві дроби, які ви вичаєте? Вони були відомі ще стародавньому Єгипті, ви вже чули, що вони мають назву «єгипетські».Однією з перших згадок про єгипетські дроби є Математичний папірус Ринда, а також відомі ще три стародавні тексти, в яких згадаються єгипетські дроби – це Єгипетський математичний кожаний свиток, Московський математичний папірус та Деревяна табличка Ахміма.

Математичні документи стародавнього Єгипта – це не наукові трактати, а практичні посібники з прикладами, які взяті із повсякденного життя людини. Серед задач, які мав розвязувати учень школи писарів, - обчислення місткості амбарів, поділу майна серед спадкоємців тощо. Писарь мав запамятати зразки обчислень і вміти швидко застосвувати їх для розрахунків. Сьогодні ми познайомися з однією з практичних задач – знаходженням величини частини від цілого. Відкрийте навчальний зошит на с. 80 і прочтайте тему уроку.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА СПОСОБІВ ДІЇ

  1. Усна лічба.

Завдання №1. Самостійна робота учнів.