
- •0Капуста.)
- •Організація класу
- •Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу
- •Робота із зошитом, с. 23.
- •Розповідь учителя.
- •V закріплення й осмислення знань
- •Підсумок уроку Фронтальне опитування.
- •Домашнє завдання
- •Організація класу
- •Актуалізація опорних знань учнів і Фронтальне опитування.
- •Творча робота біля дошки.
- •VII. Підсумок уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •I. Організація класу
VII. Підсумок уроку
Підіб’ємо остаточний підсумок, що ж треба робити для того, щоб якомога довше залишатися здоровою людиною. (Можна виготовити «Квітку здоров’я» і на пелюстках записувати відповіді дітей.)
VIII. Домашнє завдання
Прочитати статтю «Здоров’я — найбільша цінність», с. 38—39 підручника.
УРОК №12
Гема. Стосунки між людьми.
Мета: учити виявляти взаємну повагу одне до одного;
формувати добрі стосунки між ровесниками, хлопчиками й дівчатками; виховувати дружелюбність, стриманість.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні ми дізнаємося, що таке соціальне здоров’я. Тема нашого уроку — «Стосунки між людьми».
IV. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя.
Щодня ви спілкуєтеся з різними людьми. Це ваші родичі, сусіди, однокласники, знайомі тощо. Усі ці люди дуже різні й по-різному ставляться до вас. Під час спілкування з ними ви повинні користуватися головним правилом: «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе».
2. Робота з підручником, с. 43.
• Читання оповідання «День народження» з подальшим обговоренням.
— Якої помилки припустилася Марина відразу ж, коли до неї прийшли дівчата? (Вона почала розглядати подарунки і не запросила гостей зайти до кімнати.)
— Чому дівчатка образилися на Марину? (Вона сказала щось погане про кожну гостю.)
— Як ви гадаєте, чому Марина не запросила в гості хлопчиків? (Багато дівчат не дружать із хлопчиками, вважають їх грубіянами.)
• Читання статті (с. 44—45) і подальша бесіда.
— Чому хлопчики вважають дівчат нецікавими співрозмовниками?
— Чому дівчаткам не цікаво з хлопчиками?
Є багато справ, які веселіше робити разом. Приміром, у поході хлопчики можуть переконатися в тому, що дівчатка не гірше від них уміють грати у футбол, а дівчатка побачать, що хлопчики-однокласники можуть варити смачну кашу. І немає нічого поганого в дружбі між хлопчиками і дівчатками.
3. Робота в групах.
— Зараз пропоную виконати таке завдання. Дві групи — хлопчики і дівчатка — запишуть на окремих аркушах п’ять своїх улюблених ігор, п’ять улюблених мультфільмів. Порівняйте ці два списки. Чи є в них щось спільне?
w ІЛКІ'ІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ і г< > ш Чізування ситуативних задач.
Мі ні йдіть помилки у вчинках дітей.
І) Щось я давно не бачив твою кращу подругу Юлю,— сказав н одного разу сусідському хлопчикові.
А вона хворіє,— відповіла мені третьокласниця Віта.
Що з нею, як вона почувається?
Я не знаю, адже вона до школи не ходить,— знизала плечима Віта.
Але ж Юля — твоя краща подруга!
ІІІ, тепер моя краща подруга — Даринка, адже Юля до школи не ходить.
Запитання: Чи можна такі стосунки назвати дружбою? Якщо НІ, то чому?
і!) Мишко прийшов додому до Петрика, щоб разом робити домашні завдання. Працювали вони добре. У цей час прийшла Петрикова мама з важкими сумками, і попросила: «Петрику, допоможи мені віднести до кухні сумки». Хлопчик відповів: «Мамо, я не можу, ми зайняті серйозною справою — уроками».
Запитання: Які помилки в поводженні дітей ви помітили?
І порча робота. Складання правил друзів.
Можливий перелік правил:
І) Дружити треба вміти.
!!) Умій радіти успіхам товаришів.
it) Завжди говори тільки правду, не перекладай свою провину на іншу людину.
І) Якщо щось пообіцяв, обов’язково це виконай.
!>) Не кривдь людей.
(і) Будь стриманим, намагайся уникати конфліктів.
7) Не говори образливих слів.
H) Не будь ябедою.
!і) Не кидай друга в біді.
і І ра «Зобразимо ситуацію».
I) Ви ненавмисно образили друга. Знайдіть спосіб загладити свою провину.
2) У класі — новачок. Розкажіть йому про кращі якості свого друга.
3) У вашого сусіда по парті поганий настрій. Скажіть йому комплімент.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
1. Бесіда.
— Якщо вам зіпсували настрій, чи може це відбитися на вашому здоров’ї?
— Якщо ви когось скривдили, кому буде погано від вашого вчинку?
2. Слово вчителя.
— Діти, учіться ставитися одне до одного доброзичливо, з повагою, не кривдьте людей, і у вас будуть вірні, надійні друзі. Існує приказка: «Людина без друга — як їжа без солі». Ми живемо серед людей, і від того, як складаються взаємини з ними, залежить наше здоров’я. Робіть добрі справи, поводьтеся шанобливо — і люди будуть до вас ставитися так само доброзичливо.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Прочитати статтю «Стосунки між людьми», с. 43—45 підручника.
2. Написати казку про країну Грубіянію.