Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
основи зд..docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
65.75 Кб
Скачать
  1. Підсумок уроку Фронтальне опитування.

  • Чому СНІД — це небезпечна хвороба?

  • Чи можуть люди, хворі на СНІД, бути загрозою для оточуючих?

  • Під час естафети хлопчик упав і розбив собі коліно. Миколка вирішив допомогти другові. Він стиснув йому рану рукою, щоб зупинити кровотечу. Чи правильно зробив Миколка? Чому?

  • Марійка поїхала до спортивного табору і забула зубну щітку. Вона попросила подругу дати їй свою. Подруга відмовила їй. Чому?

  1. Домашнє завдання

  1. Прочитати статтю «Обережно: ВІЛ!», с. 32 підручника. Вивчити поради лікарів.

  2. Розповісти батькам про можливі шляхи зараження ВІЛ і про те, що не приводить до зараження ВІЛ.

  3. Виконати перше завдання на с. 23 зошита.

УРОК № 10

Г<ммн. Здоров’я — головне багатство.

Мета: розширити і закріпити уявлення про те, іцо здо

ров’я — головне багатство кожної людини; сформувати і закріпити прагнення жити здоровими в здоровому суспільстві; виховувати бажання підтримувати здоровий спосіб життя в родині.

Обладнання: картки з малюнками, пам’ятка.

- ХІД УРОКУ

  1. Організація класу

  1. Актуалізація опорних знань учнів і Фронтальне опитування.

На попередніх уроках ми говорили про загартовування та його користь для нашого організму.

  • Що таке загартовування?

  • Які види загартовування ви знаєте?

  1. Творча робота біля дошки.

У реченнях, записаних на дошці, треба заповнити пропуски. Людина може пристосовуватися до зміни температури повітря. Цю здатність слід розвивати. Допомагає в цьому... (загартовування).

Коли люди чхають і кашляють, у повітря попадають... (мікроби), от чому кімнату слід регулярно... (провітрювати).

Загартовування підвищує... (опірність) організму простудним захворюванням і зміцнює... (імунну) систему.

  1. Робота з картками.

На попередньому уроці ми говорили про страшне захворювання — СНІД. (Учитель демонструє картки з малюнками, на яких зображено: переливання крові; купання в басейні; видалення зуба; комар, що кусає людину; використаний шприц, яким бавиться дівчинка.)

  • Хто з дітей ризикує заразитися ВІЛ-інфекцією?

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

На дошці записана цитата:

«...людина є найдорогоціннішим витвором природи».

Т. Карлеиль, англійський письменник

  • Яке слово пропущене і чому? (Здорова.)

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

  2. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

Здоров’я — неоціненний скарб. І бездумно марнувати його не слід. Російський учений Іван Петрович Павлов писав: «Людина може жити до 100 років. Ми самі своєю нестриманістю, своїм ганебним поводженням із власним організмом зводимо цей нормальний термін до набагато меншої цифри». Для того щоб бути здоровою людиною, треба займатися спортом, загартовуватися, додержуватися активного способу життя.

  • А чи достатньо цього для того, щоб бути здоровою людиною? Поміркуймо над словами грецького філософа Епіктета, який казав: «Хто міцний тілом, може терпіти і спеку, і холод. Так і той, хто здоровий душевно, спроможний зносити гнів, горе, радість».

Останнім часом у всьому світі посилюється рух за здоровий спосіб життя. У багатьох європейських містах на курців дивляться з подивом. У деяких країнах (Ірландія, Італія) за паління на вулиці можна заплатити великий штраф або навіть бути арештованим. А в багатьох американських школах заборонено продавати їжу та напої, що призводять до ожиріння.

Турбота про своє здоров’я — це престижно і навіть модно. Відомі політики, актори, музиканти на власному прикладі доводять, що здоров’я — це гарантія успіху в житті. Ось чому так важливо навчитися піклуватися про нього.

  • Доповніть речення: «Здорова людина — це ...» (фізично міцна, душевна, товариська, весела, чуйна людина).

  1. Я здоров’я збережу, сам собі допоможу.

  2. Що б я не робив — ніколи не заподію собі шкоди.

  3. Алкоголь і сигарети, невідомі ліки — це небезпечні друзі.

  4. Ніхто не може примусити мене робити те, що шкодить моєму здоров’ю.

Ви повинні завжди пам’ятати ці мудрі слова. (Учитель вивішує на дошку пам’ятку.)

>і >«( І НШІ ПНЯ И ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ І і'нПш її и і рунах.

К міг ділиться па групи, кожна одержує своє завдання. Члени і о ми ні допомогою жестів і міміки повинні продемонструвати

і иіидапня, а інші — відгадати, про кого йдеться, і пояснити,

про це здогадалися.

. Іінк)(іііпя групам:

мої пзати здорову людину;

іюічізати хвору людину;

плати фізично слабку людину;

показати фізично сильну людину.

Ірн «Плутанина».

І’озшифруйте речення і поясніть його зміст.

Ю де 4 ро

1 було

7 ш

9 бу

5 в’я

8 та

3 здо

6 ре

2 б


(Було б здоров’я, решта буде.)

і І ра «Через що й чому?».

Виберіть правильні відповіді й поясніть свій вибір.

Як людина може керувати своїм здоров’ям?

І) Щодня виконувати фізичні вправи.

:!) Зловживати палінням.

:і) Вживати в їжу тільки якісні й натуральні продукти, вітаміни. І) Контролювати стан організму, її) Витрачати багато часу на сон.

(і) Уживати велику кількість солі, цукру, кондитерських виробів.

  1. Загартовуватися за допомогою сонця, повітря, води.

  2. Правильно чергувати роботу, відпочинок, сон.