- •Для студентів 5-го курсу 9-й семестр
- •І. Структура модулів
- •Розподіл балів, які отримують студенти на заліку Розподіл балів, які отримують студенти на екзамені
- •Лабораторне заняття 1. Тема: Структура рекреаційної діяльності
- •Заняття 4. Тема: Лікувально-курортне господарство та спортивно-оздоровча діяльність в Україні
- •Заняття 6. Тема: Рекреаційне районування. Рекреаційні ресурси та райони України
- •Рекомендована література Базова
- •Додаткова
- •Додаток д. Перелік середньовічних замків та фортець України, в яких проводились всеукраїнські та міжнародні фестивалі
- •Історико-культурні заповідники України
Заняття 4. Тема: Лікувально-курортне господарство та спортивно-оздоровча діяльність в Україні
Мета заняття: ознайомитися із географією лікувально-курортного господарства та спортивно-оздоровчої діяльності в Україні.
Обладнання: Комплексний атлас України, конспект лекцій.
Хід заняття.
Питання для обговорення.
1. Методи кліматотерапії і спеціальні кліматотерапевтичні процедури (аеро-, геліо-, таласотерапія), спелеотерапія.
2. Основні бальнеологічні групи мінеральних вод та їх поширення на території України.
3. Географія поширення грязьових курортів в України та озокеритолікування.
4. Основні види рекреаційної діяльності на територіях об’єктів ПЗФ
Завдання 1. За картою атласу «Підземні води» складіть картосхему бальнеологічних курортів України із зазначенням їх медичного профілю.
Завдання 2. За картою атласу «Підземні води» складіть узагальнюючу таблицю «Лікувальні мінеральні води України».
Гідрогеологічний район |
Характеристика лікувальних вод |
Адміністративні області поширення |
Основні курорти |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Завдання 3. За даними таблиць додатку В. дайте оцінку забезпеченості областей України рекреаційно-курортними установами. Виявіть відповідність між розподілом санаторно-курортних закладів і структурою рекреаційних ресурсів та рекреаційних потреб. Визначте першу шістку областей – лідерів і аутсайдерів за розташуванням санаторно-курортних закладів.
Завдання для самостійної роботи. За етикетками проведіть дослідження мінеральних вод, представлених в торгівельній мережі України. Результати занесіть до таблиці.
Назва води |
Місце виробництва, глибина скважини |
Хімічний склад |
Загальна мінералізація і показання до вживання |
||
Катіони |
Аніони |
Специфічні компоненти |
|||
|
|
|
|
|
|
Література
1. Масляк П. О. Рекреаційна географія: навч. посібник / П. О. Масляк. – К.: Знання, 2008. – 343 с.
2. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія / Н.В. Фоменко. – К.: ЦНЛ, 2007. – 311 с.
3. Стафійчук В.І. Рекреалогія: навч. посібник. – К.: Альтерпрес, 2006. – 264 с.
4. Поколодна М. М. Рекреаційна географія: навч. посібник / М. М. Поколодна; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х. : ХНАМГ, 2012. – 275 c.
5. Смаль І.В. Основи географії рекреації та туризму : навч. посіб. / І.В. Смаль. – Ніжин : НДПУ, 2004. – 105 с.
6. Любіцева О.О. Ринок туристичних послуг (геопросторові аспекти). – К.: Альтерпрес, 2005. – 436 с.
Заняття 5. Тема: Пізнавальна рекреаційна діяльність в Україні
Мета заняття: ознайомитися із географією пізнавальної рекреаційної діяльності в Україні, навчитися класифікувати історико-культурні рекреаційні ресурси.
Обладнання: Комплексний атлас України, конспект лекцій.
Хід заняття.
Питання для обговорення.
1. Поняття «історико-культурні ресурси» та їх класифікація.
2. Релігійний туризм в Україні.
3. Сільський зелений туризм.
Завдання 1. Використовуючи дані таблиці додатку Г. складіть картограму пам’яток архітектури національного значення по областям України та проаналізуйте географію розповсюдження архітектурних історико-культурних ресурсів в Україні. Позначте туристично привабливі середньовічні замки та фортеці (додаток Д).
Завдання 2. На контурній карті штриховкою позначте категорії, на які поділяються області країни за насиченістю, різноманітністю історико-культурних ресурсів і перспективами їх залучення до рекреаційної сфери (за підрахунками В. Стафійчука):
з високим потенціалом – м. Київ; Львівська, Хмельницька, Закарпатська обл., АР Крим, Івано-Франківська, Черкаська, Київська обл.;
із середнім потенціалом – Чернівецька, Донецька, Чернігівська, Вінницька, Харківська, Одеська, Тернопільська, Полтавська, Житомирськаобл.;
із низьким потенціалом – Сумська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська, Херсонська, Миколаївська, Рівненська, Кіровоградська, Волинська обл.
Завдання 3. Підготуйте віртуальну екскурсію по одному із історико-культурних заповідників України (перелік наведено в додатку Е).
Література
1. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія / Н.В. Фоменко. – К.: ЦНЛ, 2007. – 311 с.
2. Стафійчук В.І. Рекреалогія: навч. посібник. – К.: Альтерпрес, 2006. – 264 с.
3. Поколодна М. М. Рекреаційна географія: навч. посібник / М. М. Поколодна; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х. : ХНАМГ, 2012. – 275 c.
4. Смаль І.В. Основи географії рекреації та туризму : навч. посіб. / І.В. Смаль. – Ніжин : НДПУ, 2004. – 105 с.
5. Українська спадщина. Історико-архітектурні ресурси регіонів України. [Електронний ресурс] – Режим доступу:
http://donklass.com/arhiv/histdisk/heritage/heritage/kraeznavstvo/regioni/Resursi/resursy01.htm
6. Подорож Україною [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://podorozh.info/index.php
7. Ван Циншен Историко-культурный туризм и развитие туристических городов / Циншен Ван // Культура народов Причерноморья. – 2002. – №35. – С.11 –15.
8. Археологічні пам’ятки та їх використання в туристичній діяльності [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/arheol_tourism.htm
