Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методика валеології Шаповалова Т.Г..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.42 Mб
Скачать

Нестрандартний урок

Урок-змагання з основи здоровۥя у вигляді засідання клубу «ЩО? ДЕ? КОЛИ?»

Тема. Складові їжі

Мета: формувати спостережливість, закріпити одержанні знання; виховувати моральні та естетичні якості, щодо вживання продуктів та раціонального харчування.

Обладнання: таблиці, схеми,картки з питаннями, кульки, дзиґа, дипломи.

Хід уроку

I. Вступне слово вчителя. Ознайомлення з ігровою дією.

- Сьогодні ми проводимо урок-змагання клубу знавців «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» і ми перевіримо ваші знання щодо складових їжі.

II. Ознайомлення з правилами змагання. (Робота в групах).

3 пари – 6 чол. Грають 4 групи. Обираємо капітанів та членів журі (в кількості 6 чол.). Капітани сигналізують про готовність команд відповідати, піднявши повітряну кульку. (У кожної команди повітряні кульки різного кольору. Кожна група сідає за ігровий стіл).

Коли всі команди готові розпочати роботу, починаємо працювати.

- Давайте якнайкраще виконаємо всі завдання.

(Ведучим є вчитель, він слідкує за часом).

На столі в учителя розміщується рулетка (дзиґа зі стрілочкою), стрілочка якої вказуватиме на конверти із завданням для кожної команди. За правильну відповідь кожний стіл нагороджується «Дипломом розумника» (диплом виготовляється заздалегідь). Завдання для кожної команди по секторах.

СЕКТОР 1 «Королівство ребусів»

Ти маєш вживати щодня...

1 .

изна + ки

2.

Вугле +

3.

Жи + ба

4.

Ві +

СЕКТОР 2 «Медики»

1. До яких хвороб може призвести нераціональне харчування?

2. Які існують правила харчування?

СЕКТОР 3. «Цікавинки»

(готують відповіді вдома)

Розповісти щось цікаве про овочі, фрукти та інші продукти харчування. Чим вони корисні для людини?

СЕКТОР 4 «Конкурс капітанів»

(Дається 5 загадок, які потрібно відгадати)

1. Сама жовта і цукриста

Я красуня золотиста. (Диня)

2.Круглий, як сонце

Смугастий, бокастий,

Дуже солодкий

І трішечки хвостатий. (Кавун)

3. Вузлувата і листата,

А доспіє – головата,

На нозі одній стоїть

Сто сорочечок на ній. (Капуста)

4. Довгий, зелений,

Добрий солоний,

Добрий і сирий

Хто він такий? (Огірок)

5. Сидить дівиця в коморі,

А коса надворі. (Морква)

СЕКТОР 5. «Бліц-турнір»

1. Чим корисні для людини такі овочі, як капуста, морква, огірок, диня, кавун?

2. Для чого ти їси?

3. Що ти маєш вживати щодня?

4. Де міститься велика кількість білків?

5. – жирів?

6. – вуглеводів?

СЕКТОР 6. «Спостережливий»

Що трапляється з людиною, якщо вона не правильно харчується? Як ви вважаєте, чи раціонально харчуєтесь ви?

III. Підсумок уроку

По закінченні роботи журі підбиває підсумки: визначає, який стіл працював краще за всіх і нагороджує їх дипломами.

Додаток 4.

Релаксаційна стежина «ЛікЕП»

Релаксаційна стежина «ЛікЕП» (Лік- лікувальна, Е-енергетика, П – природи) Бердянської станції юних натуралістів була створена з метою використання енергетичних властивостей природних об’єктів у відновленні психічного та фізичного здоров’я дітей. Вона є складовою частиною ековалеологічної стежини «Здоров’я» СЮН.