Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
курсач рамка франс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
670.72 Кб
Скачать

Планування вивчення теми програми

в/н

3.1 Розподіл теми на підтеми і окремі заняття.

Тема програми: Клепання.

Тема уроку: Клепання.

    1. План уроку виробничого навчання або заняття.

Тема програми: клепання.

Тема уроку: клепання.

Мета: Сформувати вміння та навички учнів при клепанні. Викликати почуття бережливого ставлення до інструментів, матеріалів, творче відношення до виконання роботи.

Об’єкт НВР- навчальні майстерні. Робоче місце слюсаря.

Матеріально-технічна база: Молоток 20шт. Керн 20шт. Чертілка 20шт. Свердлильній верстак 5шт. Заклепки 60шт. Дриль 5шт.

Технічна документація: навчальний елемент, ІТК, ІК, алгоритм.

Хід роботи

1. Організаційна частина. 9.00-9.05хв.

  • Перелік, вияснення причин відсутності, перевірка спецодягу.

2. Вступний інструктаж по даній темі уроку. 9.05-9.45хв.

  • Назва теми уроку.

  • Мета уроку.

  • Актуалізація знань «Питання»

  • Показ і пояснення виконання вправ.

  • Організація робочого місця і т/б.

  • Технічні вимоги до якості.

  • Вивчення документацій письмового інструктування.

  • Дефекти, причини їх виникнення і способи їх усунення.

  • Способи самоконтролю.

  • Перевірка засвоєння знань, вступного інструктування.

  • Видача завдання і розташування учнів по робочим місцям.

3. Основна частина уроку. 9.45-13.45.хв.

  • Перелік вправ учнів:

а) Розмітка металу Для свердління.

б) Свердління.

в) Зенкування отворів під заклепки з потайною голівкою.

г) Клепання двох листів в нахлест з напів круглими голівками.

д) Клепання двох листів металу в нахлест з потайними голівками.

є) Заклепування двох листків сталі в стик з накладним двох рядним швом.

  • Цільові обходи навчальних місць учнів з метою:

а) Перевірка дотримання т/б.

б) Перевірка організації робочого місця.

в) Перевірка правильності виконання вправ.

г) Вказівки та поради учням.

д) Допомога учням.

е) Звернути увагу на самостійне виконання вправ.

  • Прибирання робочого місця. 13.45-14.05.хв.

4. Заключний інструктаж. 14.05-14.25. хв.

  • Підведення підсумків і аналіз виконання вправ.

  • Аналіз дотримання правил т/б.

  • Аналіз помилок і їх обґрунтування.

  • Наголошення на виконанні вправ згідно з технологією.

  • Виставлення оцінок.

  • Повідомлення теми наступного уроку. Тема: «Пайка та склеювання.»

  • Видача домашнього завдання: Макієнко М. І. ст. 25-30.

Майстер в/н ___________ Гринь Данило Іванович

7 березня 2014 р.

3.3 Конспект вступного інструктажу.

1.Тема заняття: Види нерознімних нерухомих з’єднань, їх характеристика. Заклепкові з’єднання.

2.Мета заняття:

Навчальна: сформувати знання про з’єднання шляхом пластичної деформації.

Виховна: виховувати точність і акуратність у роботі і бережне ставлення до майна, удосконалювати трудове виховання учнів.

Розвиваюча: організовувати вміння планувати і організовувати власну діяльність, контролювати і регулювати її.

Профорієнтаційна: знайомити з професією слюсаря.

3.Актуалізація опорних знаннь:

  1. Що таке свердління?

  2. Якіми інструментами розмічаємо під свердління?

  3. Розкажіть техніку безпеки під час свердління?

  4. В чому полягає суть операції –клепання?

Об'єкти праці: Заклепкові шви

4.Мотивація:

Оцінювання робіт, та перевірка ЗУН за темою уроку в кінці уроку, виставлення позитивних оцінок.

5.Хід і зміст заняття

Демонструю учням виконання трудових рухів, прийомів по операції:

- трудові рухи пов’язані з клепанням.

- формування напівкруглої та потайної замикаючої голівки заклепки

- з’єднання металевих заготовок за допомогою клепання.(звичайний та міцний шов).

- використання пістолету для склепування.

Склепування деталей з утворенням потайної замикаючої головки.

I. Виконати клепку заклепками з потайними заставними головками.

При виконанні прийомів клепки рекомендується працювати вдвох: один підтримує деталі, що склепують, інший виконує клепку.

Підбір заклепки — довжина стрижня заклепки береться залежно від сумарної товщини деталей, що склепують, з урахуванням, щоб на утворення потайної замикаючої головки залишилася частина стрижня довжиною, рівної 0,8 – 1.2d

Покладіть деталі один на одного, у крайні отвори вставте заклепки й покладіть деталі на плиту (або зіпріть заставну головку в плоску підтримку).

Осадить деталі в місці клепки натяжкою до щільного їхнього прилягання. Осадить стрижень крайньої заклепки бойком молотка, розплющити заклепку носком і вирівнюючи головку знову бойком молотка. Розклепайте подібним чином іншу крайню заклепку, а потім й інші заклепки.

2. Виконати клепку заклепками з напівкруглими головками.

Клепку виконувати з дотриманням всіх зазначених вище рекомендацій, упираючи заставну напівкруглу головку в сферичну підтримку.

Склепування деталей з утворенням напівкруглої замикаючої головки.

3. Виконати клепку заклепками з напівкруглими заставними головками.

Підібрати заклепки - довжина стрижня заклепки береться залежно від сумарної товщини деталей, що склепують, з обліком, щоб на утворення напівкруглої замикаючої головки залишилася частина стрижня довжиною, рівної 1,25 - l,5 d

Потрібно накласти деталі один на одного, у крайні отвори вставити заклепки, уперти заставну головку однієї заклепки в сферичну підтримку.

Осадити деталі в місці клепки натяжкою до щільного їхнього прилягання. Осадити стрижень крайньої заклепки бойком молотка, розплющити й бічними ударами додати головці напівкруглу форму. За допомогою сферичного обтискача додати замикаючій головці остаточну форму. Розклепати подібним чином другу крайню заклепку, а потім й інші.