
- •1 Загальний розділ
- •1.1 Загальна характеристика проектованого атп
- •1.2 Режим роботи атп
- •1.4 Коротка технічна характеристика дтз
- •2. Технологічний розділ
- •2.1 Розрахунок виробничої програми в Ржищівському атп
- •2.1.1 Вихідні нормативи для розрахунків та їх коректування
- •2.1.2 Розрахунок річного про обігу дтз
- •2.2 Розрахунок кузовного відділення
- •2.2.1 Розрахунок трудомісткості робіт в кузовному відділенні
- •2.2.1.1 Розрахунок кількості впливів по всьому парку на рік
- •2.2.1.2 Розрахунок скоректованих річних трудомісткостей то і пр
- •2.2.2 Розрахунок потрібної кількості робітників
- •2.2.4 Вибір технологічного обладнання в кузовному відділенні
- •2.2.5 Розрахунок площі кузовного відділення
- •2.3 Організація технологічного процесу в кузовному відділенні
- •3. Організаційний розділ
- •3.1 Організаційна структура атп
- •3.2 Організація технічного контролю якості в кузовному відділенні
- •3.3 Ноп і виробнича естетика в кузовному відділення
- •3.4 Заходи з охорони навколишнього середовища і заощадження енергетичних ресурсів
- •4 Конструкторський розділ
- •4.1 Обґрунтування необхідності конструкторської розробки
- •4.2 Будова і робота пристосування
- •4.2.1 Будова конструкції
- •4.2.2 Порядок роботи
- •4.3 Перевірочний розрахунок на міцність деталей пристосування
- •4.4 Техніка безпеки при роботі з пристосуванням
- •5. Економічний розділ
- •5.1 Виробнича програма
- •5.2 Розрахунок вартості основних виробничих фондів
- •5.3 Розрахунок необхідної чисельності працівників
- •5.3.1 Чисельність основних ремонтних робітників
- •5.3.2 Вихідні дані для розрахунку заробітної плати
- •5.4 Собівартість робіт
- •5.4.1 Фонд оплати праці
- •5.4.6.2 Амортизаційні відрахування на повне відновлення обладнання та устаткування
- •5.4.6.3 Амортизаційне відрахування на повне відновлення інших овф
- •5.4.6.4 Сума амортизаційних відрахувань
- •5.4.6 Кошторис витрат та калькуляція собівартості виконаних робіт
- •5.4.6.1 Собівартість робіт
- •5.5 Фінансово-економічні показники проекту
- •5.6Економічна ефективність проекту
- •5.8 Висновки
5.3 Розрахунок необхідної чисельності працівників
5.3.1 Чисельність основних ремонтних робітників
В дипломному проекті використовується показник середньосписочної чисельності в еквіваленті повної зайнятості, тобто враховуються всі працівники спис очного складу, яким нараховується заробітна плата.
Цей показник необхідний для визначення середніх значень по кузовному відділенню, а саме середньомісячної заробітної плати та продуктивності праці.
ЧРР = 6507,83/( 1777,152 * 1,05) = 3,487≈ 3 , чол.,
де =1,05- коефіцієнт підвищення продуктивності праці.
5.3.2 Вихідні дані для розрахунку заробітної плати
Таблиця 5.4 -Вихідні дані для розрахунку заробітної плати
Спеціальність |
Чисельність, чол |
Розряд |
Погодинна тарифна ставка, грн |
Примітки |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Слюсар |
1 |
IV |
2,57 |
Працюють 40 год на тиждень |
Зварювальник |
2 |
V |
3,28 |
В разі відсутності одного з робітників, інші розподіляють роботу між собою |
Таким чином, у кузовному відділенні працює 3 робітники. Один слюсар працює по IV розряду, погодинна тарифна ставка якого 2,57 грн.,два зварювальника працює по V розряду, погодинна тарифна ставка - 3,28 грн. Майстри в кузовному відділенні відсутні. Обов'язки майстра на відділенні виконує старший майстер АТП.
5.4 Собівартість робіт
5.4.1 Фонд оплати праці
Собівартість - це вартісний вираз затрат підприємства на виконання робіт. З метою планування витрат в дипломному проекті пропонується розрахунок планової собівартості на 2010 рік за такими статтями:
фонд оплати праці,
нарахування на фонд оплати праці,
запасні частини ремонтні матеріали, амортизаційні відрахування на повне відновлення основних виробничих фондів, загальногосподарські витрати.
Витрати на оплату праці складаються з фонду основної заробітної плати фонду додаткової заробітної плати та інших заохочувальних витрат.
а) Основна заробітна плата
Заробітна плата ремонтним робітникам відділень розраховується за погодинно-преміальною системою погодинної форми:
ЗПосн = 1777,152 *2,57* 3 =13701,84, грн.
б) Додаткова заробітна плата
До додаткової заробітної плати включаються надбавки, доплати, премії:
1)доплата за шкідливі умови праці
Дш.у.п. = 8% * 13701,84=1096,15, грн.,
де 8% - відсоток доплати за роботу в шкідливих умовах (за колективним договором).
2)доплата за високу професійну майстерність
Дв.пж = (12/100) *13701,84= 1644,22, грн.,
де 12% - відсоток доплати за високу професійну майстерність.
3) премія робітникам
Премія встановлюється за якісне виконання робіт та за своєчасний вихід автомобілів на лінію в розмірі 20 -150% відповідно до колективного договору:
ПР = (150/100) * 13701,84=20552,76, грн.,
де 150% - преміальний відсоток.
в) Нарахована заробітна плата
ЗПнар = 13701,84+ 1096,15+ 1644,22+ 20552,76 = 36994,97 грн
г)
Заробітна плата за час відпустки
ЗПвідп = (9,6/100) * 36994,97 = 3551,52 грн,
де 9,6% - відсоток відпустки при тривалості відпустки 24 дні.
д) Фонд оплати праці робітників
ФОП = 36994,97 + 3551,52=40546,49, грн.
е) Середньомісячна заробітна плата робітникам
ЗПср.м = 40546,49/3 * 12 =1126,29, грн.
є) Утримання з заробітної плати
1) Прибутковий податок з громадян
Ппод = 19,55 + (15/100)(1126,29- 170) =162,99, грн.,
де 19,55 грн - прибутковий податок із заробітної плати 170 грн;
15% - відсоток податку із заробітної плати, що перевищує 170 грн; 170 грн - податковий дохід громадян.
2) до пенсійного фонду - 2%
Вп.ф = (2/100) * 1126,29=22,53, грн.
3)до фонду соціального страхування на випадок безробіття - 1%
Вв.б= (1 /100) " 1126,29=11,26, гри.
4) профспілкові внески - 1%
Впр =(1/100) * 1126,29=11,26, грн.
ж) Сума утримань
Σ Вз.п= 162,99+ 22,53+ 11,26+ 11,26=208,04, грн.
з)Заробітна плата до видачі
ЗПвид =1126,29-208,04=918,25, грн.
5.4.2 Нарахування до фонду оплати праці
а) До пенсійного фонду
Нп.ф =(33,2/100) *40546,49=13461,41 грн.,
де 33,2% - відсоток нарахувань до пенсійного фонду.
б) До фонду соціального страхування на випадок безробіття
Нв.б= (1,6/100) * 40546,49=648,74, грн.,
де 1,6% - відсоток нарахувань до фонду соціального страхування на випадок безробіття.
в)До фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Нв.п = (1,5/100) * 40546,49=608,19, грн.,
де 1,5% - відсоток нарахувань до фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
г) Страхування на випадок травматизму
НтР = (1,64 /100) *40546,49=664,96, грн.,
де 1,64% - відсоток нарахувань до фонду страхування на випадок травматизму.
д)Сума нарахувань
Нфоп= 13461,4+648,74+ 608,19+ 664,96=15383,29, грн.
5.4.3 Витрати на запасні частини
5.4.3.1 Середньовиважена норма витрат на запасні частини
Нз.ч = (64,66 * 4 + 49,56 *16)/20 = 52,6, грн.
5.4.3.2Витрати на запасні частини
Взч = 1450000 * 1,07 * 1,33*0,95 * 7*52,6)7(1000 * 100) =7217,89, грн,
де1,07-коефіцієнт
корегування;
1,33- коефіцієнт, що враховує III категорію експлуатації доріг;
0,95 - коефіцієнт, що враховує економію запасних частин;
7% - відсоток трудомісткості, що припадає на кузовневідділення.
5.4.4Ремонтні матеріали
5.4.4.1 Середньовиважена норма витрат на ремонтні матеріали
НР.м= (65,2*4*56,1*16)/20 =11704,7, грн.,
де Ндми= 8,05$ = 65,2 грн -норма витратна ремонтні матеріали автобуса VOLVO В10М55;
Av = 4- інвентарна кількість автобусів VOLVO В10М55 [розділ 1.1 ];
Нр.млз = 6,93 $ - 56,1грн - норма витрат на ремонтні матеріали автобусів ЛАЗ - 52523 та Богдан-А092
Алз =16- інвентарна кількість автобусів ЛАЗ - 52523 та Богдан-А092
5.4.4.2 Витрати на ремонтні матеріали
Взм = (1450000 *1,07 * 1,33 * 0,95 * 7 *11704,7) / (1000 * 100)=160614,71, грн,
де 0,95 - коефіцієнт, що враховує економію ремонтних матеріалів.
5.4.5 Загальногосподарські витрати
5.4.5.1 Витрати на освітлення
Восв = (360 * 800* 20* 0,72) /1000=4147,2, грн.,
де toce = 800 год - години освітлення протягом запланованого періоду;
R = 20 - норма витрат електроенергії на 1 м2;
0,72 грн-вартість 1 кВт/год.
5.4.5.2 Витрати на силову електроенергію
Been = (120,9 * 2011,2 * 0,15 * 0,6 * 0,72)7(0,9 * 0,92) =19029,47, грн.,
де ΣP = 120,9- підсумкова потужність електроспоживачів;
Кпоп = 0,15- коефіцієнт попиту;
Кз = 0,6-коефіцієнт завантаження устаткування;
ККД = 0,9 - коефіцієнт корисної дії двигуна;
Квм = 0,92- коефіцієнт, який враховує витрати в мережі.
5.4.5.3Витрати на воду для побутових та інших потреб
Bвод = (40 *3 + 1,5 *360) * (1,2 *303 * 14,16)/1000 =3398,06, грн.,
де 40л - норма витрат літр/в води на одного робітника;
1,5л - норма витрат води на 1м2 площі;
1,2 - коефіцієнт корегування витрат води;
303 - дні роботи в запланованому періоді;
14,16- ціна 1м3 води.
5.4.5.4
Витрати на опалення
Bоптб = 10 * 360 * 6* 2,07=44712, грн,
де Vnan = 10 м3 - нормативні витрати газопалива на 1м3;
Nmic = 6-кількість місяців опалення;
Ц = 2,07грн /1м3 - вартість 1м3 газпалива.
5.4.5.5Витрати на охорону праці і техніку безпеки
Воптб= (5/100) *40546,49=2027,32, грн.,
де 5% - відсоток витрат на охорону праці І техніку безпеки
5.4.5.6 Витрати на поточний ремонт будівель та устаткування
ВпР = 10% (Вбуд + Вобл), грн., (5.60)
Впр = (10/100) * (144000 + 32450) = 17645, грн.,
де 10% - відсоток витрат на поточний ремонт будівель та устаткування.
5.4.5.7Витрати на раціоналізацію та винахідництво
Врай = 3 * 150 = 450, грн.,
де 150 грн -заплановані витрати на рік на одного робітника.
5.4.5.8 Комунальний податок
Вком - 1,7 * 3 * 12 = 61,2, гри.,
де 1,7 грн - ставка комунального податку в місяць на одного робітника.
5.4.5.9 Загальні витрати
8333=4147,2+19029,47+3398,06+44712+2027,32+17645+450+61,2=91470,25 грн.
5.4.5.10 Інші витрати
Він = (10/100)* 91470,25 = 9147,03 грн.,
де 10%- відсоток інших витрат.
5.4.5.11Загальні виробничі витрати
Вз.вир = 91470,25 + 9147,03=100617,28, грн.
5.4.5.12 Адміністративні витрати
Вадм = (5/100) * 100617,28=5030,86, грн.,
де 5% - відсоток адміністративних витрат.
5.4.5.13Витрати операційної діяльності
Вопер = (3/100) * 100617,28=3018,52, грн.,
де 3% - відсоток витрат операційної діяльності.
5.4.5. 14Загальногосподарські витрати
Вз.госп= 100617,28+5030,86+3018,52=108666,66, грн.
5.4.5 Амортизаційні відрахування на повне відновлення ОВФ
5.4.6.1 Амортизаційні відрахування на повне відновлення будівель
У процесі експлуатації основних фондів нагромаджуються засоби відшкодування їх зносу, що утворюють амортизаційний фонд підприємства.
Амортизація
- це вартісне вираження спрацювання
основних фондів, що включають до складу
витрат, тобто переноситься вартість
основних фондів на вартість готової
продукції
Будівлі належать до і групи ОВФ.
Абуд = (5/100)* 144000 = 7200, грн.,
де 5% - відсоток відрахувань амортизаційних на відновлення будівель.