
- •Лекція для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчальної програми 201_ р.
- •Протокол № від “ “ 201 р.
- •Навчальні питання і розподіл часу:
- •Хід заняття
- •І. Сутність управління та вимоги до нього
- •Система управління військами
- •II. Завдання штабів і вимоги до їх роботи
- •Вимоги до штабів
- •III. Порядок і зміст роботи командира і штабу з прийняття рішення
- •IV. Робота штабу із збирання та вивчення даних обстановки
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Питання семінару
- •Старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
- •Iндивiдуальний план
- •Старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
- •Iндивiдуальний план
- •Мета заняття: Перевірити ступінь засвоєння курсантами питань щодо управління підрозділами та частинами зс України. Формувати професійну компетентність у тих, хто навчається.
- •Старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ
КАФЕДРА ТАКТИКИ ТА ОПЕРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
ДИСЦИПЛІНА: Тактика
ВОС – всі спеціальності
Тема № 5. Управління підрозділами та частинами.
Заняття № 1. Управління підрозділами та частинами.
Заняття № 2. Семінарське заняття.
м. Київ - 2012 р.
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ
КАФЕДРА ТАКТИКИ ТА ОПЕРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник кафедри тактики
та оперативного мистецтва
полковник
В.М. ШМИГОЛЬ
«___» ______________ 201 р.
Лекція для проведення заняття з курсантами
ВОС – всі спеціальності
Дисципліна Тактика
Тема № 5. Управління підрозділами та частинами.
Заняття № 1. Управління підрозділами та частинами.
Розроблена у відповідності до навчальної програми 201_ р.
Розглянута на засіданні кафедри тактики та оперативного мистецтва і рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 201 р.
м. Київ – 2012 р.
Учбові цілі: Вивчити склад, призначення елементів системи правління військами і вимоги що до них пред’являються. Ознайомитися з порядком та змістом роботи командира і штабу по організації бойових дій.
Виховні цілі: Виховувати у тих, хто навчається елементи творчого мислення, працелюбність, ретельність.
Час: 2 години.
Матеріальне забезпечення: слайди, плакати.
Література: 1. Стеценко О.О., Савков П.А., Ляхов М.О. Підручник «Основи управління військами».
Навчальні питання і розподіл часу:
І. Вступ - 10 хвилин
ІІ. Основна частина - 65 хвилин
1. Сутність управління та вимоги до нього - 25 хвилин
2. Завдання штабів і вимоги до їх роботи - 20 хвилин
3. Порядок і зміст роботи командира і штабу з
прийняття рішення - 10 хвилин
4.Робота штабу із-збирання та вивчення даних обстановки – 10 хвилин
ІІІ. Висновки - 5 хвилин
Організаційно-методичні рекомендації
Зазначити методичний взаємозв’язок між лекцією «Управління підрозділами та частинами» та груповими вправами «Робота командира механізованого батальйону з прийняття рішення на бойові дії в обороні та наступі». Особливу увагу звертати на порядок і послідовність роботи командира і штабу по організації бойових дій.
Хід заняття
І.Вступ - 10 хвилин
Перевірити наявність студентів;
Перевірити матеріальне забезпечення заняття;
Оголосити тему та мету заняття;
Оголосити навчальні питання.
ІІ. Основна частина - 65 хвилин
ВСТУП
Сучасний період розвитку суспільства характеризується постійно зростаючою роллю управління.
В сучасних умовах стан і розвиток управління справедливо розцінюється як один з головних показників бойової могутності і бойової готовності збройних сил.
Один з законів воєнної науки полягає в тому, що хід і результат війни залежить від стану (економічного, морально-політичного, науково-технічного та військового потенціалу сторін, що зійшлися в двобої, але реальне співвідношення сил сторін під час бойових дій визначається не тільки потенційними бойовими можливостями, скільки тими можливостями, що реально реалізуються. В свою чергу, ступінь реалізації бойових можливостей війська знаходиться в прямій залежності від ефективності управління ними.
Історія знає чимало прикладів, коли вмілі полководці здобували перемогу навіть меншими силами, і навпаки, воєначальники, що нехтували азами "науки перемагати" зазнавали поразки навіть при чисельній перевазі в силах.
Знання основних законів і принципів управління, дотримання вимог до системи управління в цілому відіграє помітну роль в досягненні цілей, поставлених командиром і штабом, в виконанні всіх видів завдань як у мирний час так і в бойовій обстановці.