
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •3.Метод стабільно зростаючих дивідендів
- •2. Метод постійного коефіцієнта виплати дивідендів
- •4. Метод постійної та змінної частини
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5.Задача 1
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •Vіі. Ніяк не відобразиться
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •Золоте правило фінансування:
- •Золоте правило балансу:
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •Зменшили кількість своїх акцій 4:3
- •Не змінили кількість своїх акцій
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
3.Метод стабільно зростаючих дивідендів
100*5,3%=5,3 100*6%=6 100*6,7%=6,7 100*7,4%=7,4 100*8,1%=8,1
=5,3+6+6,7+7,4+8,1=33,5тис
грн.
Залишок НерП= 164,2-33,5=130,7 не підходить
2. Метод постійного коефіцієнта виплати дивідендів
30,6*30%=9,18
25,8*30%=7,74
38,4*30%=11,52
33,6*30%=10,08
35,8*30%=10,74
= 9,18+7,74+11,52+10,08+10,74=49,26
Залишок НерП= 164,2-49,26=114,94 не підходить
4. Метод постійної та змінної частини
100*5%=5
100*5%=5
100*5%=5
100*5%=5
1000*5%+4=9
= 5+5+5+5+9=29
Залишок НерП= 164,2-29=135,2 не підходить
6. Задача 2
Підприємство “Альфа” на початку періоду придбало частку у статутному капіталі підприємства “Бета” – 51,5%. При купівлі використовувався розрахунковий балансовий курс. Використовуючи метод участі в капіталу, обчислити вартість фінансової інвестиції на кінець періоду, якщо дані про власний капітал підприємства «Бета» наступні.
|
на початок періоду |
на кінець періоду |
Статутний капітал |
750 000 |
750 000 |
Додатковий капітал |
48 000 |
75 000 |
Резервний капітал |
127 000 |
187 000 |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
5 000 |
68 000 |
Неоплачений капітал |
(18 000) |
( - ) |
10% змін у власному капіталі підприємства „Бета” є результатом операцій між інвестором та об’єктом інвестування.
БК=
Ціна почат=750*0,515*1,216=469,68
ВКкін пер=1080тис грн.
ВК=1080-912=168тис
Відповідь: Вартість інвестицій=168*0,515+469,68=556,2 тис
Екзаменаційний білет № 05.
5. Задача 1
Розрахувати показник середньозваженої вартості капіталу (WACCs) за таких даних:
сума пасивів підприємства складає 1 млн. грн.;
співвідношення власного та позичкового капіталу підприємства становить 2 : 1;
процентна ставка за залучення короткострокового банківського кредиту - 20%;
процента ставка за залучення довгострокового банківського кредиту - 22%;
співвідношення між короткостроковим та довгостроковим позичковим капіталом
складає 3 до 1;
середньоринкова ставка доходності за депозитами – 15%;
кумулятивна надбавка за специфічні ризики вкладень у підприємство – 4%;
коефіцієнт бета – 2; надбавка за галузевий ризик – 1%; ставка податку на прибуток 25%.
Розв’язок:
WACC = КВК*ВК/К + КПК*ПК/К (1- S)
К= 1 млн. грн. х- позиковий капітал
2х + х = 1млн.
3х= 1 млн.
Х = 333,3 тис.
ВК = 666,6 тис. грн. ПК = 333,4 тис.
3у + у = 333, 4 тис.
4у = 333,4 тис.
У = 83,35
ДПК = 83,35 КПК = 250,05
К (ДПК) = 22% К (КПК) = 20%
КВК = CAPM= i+(Rm-i)*β
β=2 і = 15% Rm = 15% + 4% + 1% = 20%
CAPM = 15 + (20-15)*2 = 25
WACC = 25*666,6/1000 + (22*83,35/1000 + 20*250,05/1000)*(1-0,25) = 21,79.
Відповідь: 21,79
6. Задача 2
Визначити Cash-Flow від фінансової та інвестиційної діяльності підприємства за звітний період за таких даних:
- Звичайний прибуток підприємства до оподаткування - 100 тис. грн.
- Надходження від емісії акцій склали 250 тис. грн, у тому числі на збільшення статутного капіталу було спрямовано 200 тис. грн.
- Надходження від емісії облігацій - 500 тис. грн.
- Підприємство нарахувало та виплатило дивідендів на суму 40 тис. грн.
- Було придбано корпоративні права іншого підприємства на суму 60 тис. грн.
- Собівартість реалізованої продукції - 800 тис. грн., у т. ч. амортизація основних фондів - 20 тис.;
- Підприємство перерахувало кошти за придбання виробничої лінії - 300тис. грн.;
- Погашено короткостроковий банківський кредит на суму - 200 тис. грн.
Розв’язок:
CFф=250+500 – 40 - 200=510
CFі=-60-300= -360.
Екзаменаційний білет № 06.