
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •3.Метод стабільно зростаючих дивідендів
- •2. Метод постійного коефіцієнта виплати дивідендів
- •4. Метод постійної та змінної частини
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5.Задача 1
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •Vіі. Ніяк не відобразиться
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •Золоте правило фінансування:
- •Золоте правило балансу:
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •Зменшили кількість своїх акцій 4:3
- •Не змінили кількість своїх акцій
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
5. Задача 1
Визначити стартову потребу підприємства в капіталі, якщо планові розрахунки даються таку інформацію (у тис. грн.):
витрати на заснуванням підприємства – 13,7;
одноденні витрати на утримання персоналу – 23,54;
одноденні затрати сировини – 21,8;
місячна сума платежу по лізингу технологічної лінії – 11,3;
вартість монтажу технологічної лінії – 73,5;
місячна вартість оренди адміністративної споруди – 8,7;
Особливості фінансово-технологічного циклу підприємства (дні):
складські запаси матеріалів – 13;
складські запаси готової продукції – 9;
відстрочка оплати рахунків постачальників – 6;
тривалість виробничого процесу – 23;
відвантаження продукції із відстрочкою платежу – 3.
Решение:
Одноразові витрати = 13,7 + 73,5 = 87,2 тис.грн.
Визнач.операц.цикл = 23 + 13 – 6 + 3 + 9 = 42 дні
Одноденні витрати = 21,8 + 23,54 + 8,7/30 +11,3/30 =21,8 + 23,54 + 0,29 + 0,37 = 46
(46*42) + 87,2 = 2019,2 тис.грн.
6. Задача 2
Підприємство “Альфа” на початку періоду придбало частку у статутному капіталі підприємства “Бета” – 40,0%. При купівлі використовувався розрахунковий балансовий курс. Використовуючи метод участі в капіталу, обчислити вартість фінансової інвестиції на кінець періоду, якщо дані про власний капітал підприємства «Бета» наступні.
|
на початок періоду |
на кінець періоду |
Статутний капітал |
850 000 |
850 000 |
Додатковий капітал |
48 000 |
55 000 |
Резервний капітал |
127 000 |
187 000 |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
5 000 |
68 000 |
Неоплачений капітал |
(18 000) |
( - ) |
Решение:
БК= = 850 + 48 +127+5 -18 / 850 = 1,19
Ціна почат=850*0,4*1,19=404,6
ВКкін пер=850 + 55+ 187+ 67 = 1159 тис грн.
ВК=1159 – 1012=147тис
Вартість інвестицій=147*0,4+404,6=463,4 тис
Екзаменаційний білет № 29.
5. Задача 1
АТ спрямувало на збільшення статутного капіталу 500 тис. грн. (з них – 100 тис. грн. за рахунок нерозподіленого прибутку, 300 тис. грн. – додаткового капіталу). Після проведення додаткової емісії статутний капітал підприємства склав до 1000 тис. грн. Розрахунковий балансовий курс корпоративних прав до проведення додаткової емісії складав 250%. Визначте величину розрахункового балансового курсу акцій після додаткової емісії.
Решение:
РБК = ВК / СК
250% = ВК / 500
ВК = 500 * 250% / 100% = 1250
ВК після емісії = 1250 + 100 = 1350
РБК після емісії = 1350 / 1000 = 135%
Екзаменаційний білет № 30.
6. Задача 2.
Потреба підприємства в капіталі для фінансування інвестицій складає 20 млн. грн. Менеджментом та власниками було прийнято рішення про покриття потреби в капіталі за рахунок додаткової емісії корпоративних прав. Курс емісії акцій складає 160 % до номіналу. Номінальна вартість акції 10 грн. Ринкова вартість 18 грн. Статутний капітал до збільшення складає 50 млн. грн. Власний капітал – 65 млн. грн. Визначити, які статті власного капіталу і на яку величину зміняться в результаті операції збільшення статутного капіталу. Знайти вартість переважного права на придбання додаткових акцій.
Решение:
Кількість акцій: 20 млн. грн. / 10 грн. =2 млн. шт.
Вартість: 10 * 160% / 100% = 16 грн.
Отримаємо: 2 млн. шт. * 16 грн. = 32 млн. грн.
ВК = 65 + 32 = 97 млн. грн. (збільшиться на 32 млн. грн..)
СК = 50 + 20 = 70 млн. грн.. (збільшиться на 20 млн.грн)
ДК = 32 – 20 = +12 млн. грн.. (збільшиться на 12 млн. грн..)
С = 50 / 70 – 50 = 2,5
ПП = Кр – Ке / 1 + С = 18 – 16 / 1 + 2,5 = 2 / 3,5 = 0,57
Новий ринковий курс = 18 -0,57 = 17,43
Екзаменаційний білет № 31.