
- •Розділ 1 Аналіз та оцінка фінансового стану
- •Аналіз ліквідності балансу
- •Показники платоспроможності підприємства
- •Показники фінансової стійкості та прибутковості підприємства
- •Розділ 2 Операційний аналіз прибутку
- •Розділ 3 Формування та ефективність використання оборотного капіталу на підприємстві
- •Розділ 4. Розробка прогнозного фінансового плану розвитку підприємства
- •Прогноз балансу проекту
- •Прогноз грошових потоків проекту
- •Розрахунок грошових потоків наростаючим підсумком
- •Механізм оподаткування діяльності підприємств
- •Плата (податок) за землю
- •Збір за використання підземних водних ресурсів
- •Збір за першу реєстрацію транспортних засобів
- •Єсв до державних цільових фондів
- •Список використаної літератури :
Розділ 2 Операційний аналіз прибутку
Узагальнюючим фінансовим показником діяльності підприємства є його прибуток. Він найбільш повно відображає фінансовий результат підприємницької діяльності, забезпечує фінансування розширеного виробництва, соціально-економічного розвитку підприємства, джерелом матеріального заохочення працівників і базою розрахунків показників інвестиційної привабливості підприємства.
Операційний аналіз є складовою частиною системи управління прибутком. Його можна розглядати як засіб обґрунтування і вибору можливих варіантів нарощування прибутку. Він дозволяє спрогнозувати зміни фінансово-економічного положення підприємства у відповідь на зміни кон'юнктури ринку. В основі операційного аналізу лежить оцінка впливу зміни одного з елементів операційного важеля на результати фінансово - господарської діяльності.
За допомогою операційного аналізу розрахуємо поріг рентабельності, прибуток, запас фінансової міцності по підприємству ВАТ "Ніжинський хліб" та визначимо вплив зміни окремих показників на результати діяльності підприємства.
Таблиця 2.1 Вихідні дані:
Показники |
Значення |
||
1. |
Обсяг реалізації, шт. |
203764 |
|
2. |
Ціна за одиницю, тис. грн. |
0,25 |
|
3. |
Виручка від реалізації, тис. грн. |
50941 |
|
4. |
Постійні витрати, тис. грн. |
13402 |
|
5. |
Середні змінні витрати на одиницю, тис. грн. |
0,17 |
1.1 Визначимо відсоток валової маржі в обсязі реалізованої продукції.
ВМ = РП-ЗВ %ВМ =ВМ/РП* 100% ВМ=50941-35523=15418 тис. грн.
%BM = 15418/50941* 100% = 30,27%
1.2 Розрахуємо поріг рентабельності.
ПР=ПВ/%ВМ*100%
ПР=13402/30,27%* 100% = 44274,86 тис. грн.
1.3 Визначаємо запас фінансової міцності. ЗФМ= РП - ПР
ЗФМ = 50941-44274,86 =6666,14 тис. грн.
%ЗФМ=ЗФМ/РП* 100%
ЗФМ = 6666,14 / 50941* 100%= 13,09%
1.4 Визначаємо прибуток.
П= ВМ - ПВ
П= 15418-13402=2016 тис. грн.
З проведених розрахунків ми бачимо, що валова маржа, показник, що характеризує частину виручки, яка спрямовується на покриття умовно-постійних витрат і формування прибутку від реалізації дорівнює 15418 тис. грн.. Поріг рентабельності, що показує обсяг реалізації, при якому всі витрати покриваються за відсутності прибутків чи збитків, становить 44274,86 тис. грн.. Показник запасу фінансової міцності вказує на те, що підприємство може знизити обсяги реалізації продукції або підвищити рівень витрат на модернізацію виробництва, проведення маркетингових досліджень без загрози збитків, в нашому випадку на 6666,14 тис. грн. або на 13,09%. Після всіх розрахунків отримано прибуток у розмірі 2016 тис. грн..
2. Визначимо вплив на прибуток зміни окремих складових операційного важеля та визначимо пріоритетні напрямки нарощення прибутку, тобто дослідимо вплив на прибуток і поріг рентабельності підвищення обсягу продаж та скорочення постійних та змінних витрат на 10%.
2.1. PП ↑ 10%
РП = 50941* 1,1 =56035,1 тис. грн.
ЗВ =35523*1,1=39075,3 тис. грн.
ВМ = 56035,1 -39075,3=16959,8 тис. грн.
П = 16959,8 -13402=3557,8 тис. грн.
ΔП= 3557,8 /2016* 100%=176,5%
Отже з розрахунків ми бачимо, що при зростанні виручки на 10% прибуток зростає на 76,5%.
2.2. ПВ ↓ 10%
ПВ = 13402*0,9= 12061,8 тис. грн.
ПР = 12061,8 /30,27%* 100%=39847,37 тис. грн.
ΔПР = 39847,37 /44274,86 *100% = 90%
П = 15418-12061,8 =3356,2 тис. грн.
ΔП =3356,2 /2016* 100% =166,48%
Зниження постійних витрат на 10% призведе до зменшення порогу рентабельності на 10% та підвищення прибутку на 66,48%.
2.3 ЗВ ↓ 10%
ЗВ = 35523*0,9 =31970,7 тис. грн.
ВМ = 50941-31970,7 = 18970,3 тис. грн.
%ВМ =18970,3 /50941*100% = 37,24%
ПР = 13402/37,24%*100% =35988,18 тис. грн.
ΔПР =35988,18 /44274,86 *100% = 81,28%
П = 18970,3 -13402=5568,3 тис. грн.
ΔП =5568,3 /2016*100% =276,21%
Зниження змінних витрат на 10% призведе до зменшення порогу рентабельності на 18,72% та підвищення прибутку на 176,21%.
3. Визначимо на скільки підприємство повинно змінити обсяг реалізації продукції без втрати прибутку при підвищенні постійних та змінних витрат, а також ціни на 10%.
3.1 ПВ ↑ 10%
ПВ = 13402*1,1= 14742,2 тис. грн.
ВМ = 14742,2 +2016=16758,2 тис. грн.
РП = 16758,2 /0,3027/0,25=221449 шт.
Отже при зростанні постійних витрат на 10% підприємство повинно збільшити обсяг реалізації на 17685 шт. або на 8,68%.
3.2 ЗВ ↑ 10%
ЗВ = 35523*1,1=39075,3 тис. грн.
ВМ = 50941-39075,3=11865,7 тис. грн.
%ВМ = 11865,7 /50941*100%=23,29%
РП = 15418/0,2329/0,25=264800 шт.
Зростання змінних витрат на 10% повинне підтримуватись зростанням обсягу реалізації на 61036 шт. або на 29,95%.
3.3 Ц ↑ 10%
Ц = 0,25*1,1=0,275 грн.
РП = 0,275*203764=56035,1 тис. грн.
ВМ = 56035,1- 35523=20512,1 тис. грн.
%ВМ = 20512,1 /56035,1*100%=36,61%
РП = 15418/0,3661/0,275=153142 шт.
Отже, при збільшенні ціни на 10%, підприємство може зменшити обсяг реалізації продукції на 50622 шт. або на 24,84% для отримання того ж самого прибутку при умові нормального функціонування підприємства .
Таблиця 2.2 Розрахунок обсягу операційного прибутку в залежності від впливу окремих факторів
Показник
|
Базовий варіант, шт.
|
|
Вплив факторів |
|
|
||
Збільш. постійн. витрат на 10% |
Збільш. змінних витрат на 10% |
Підвиш. ціни на 10% |
|
||||
Абс. знач. |
% до бази |
Абс. знач. |
% до бази |
Абс. знач. |
% до бази |
||
Обсяг реалізованої продукції |
203764 |
221449 |
108,68 |
264800 |
129,95 |
153142 |
75,16 |
4. Розглянемо методику обґрунтування збільшення рівня прибутку у порівнянні з базовим роком на 50% шляхом збільшення обсягу реалізації продукції, зниження постійних або змінних витрат без зміни обсягів реалізації. Відповідні розрахунки відобразимо у таблиці 2.3.
Таблиця 2.3
Розрахунок обсягу операційного прибутку в залежності від впливу окремих факторів |
|||||||||||
Показники |
Од. виміру |
Базовий рік |
Варіанти |
||||||||
І |
ІІ |
ІІІ |
ІV |
||||||||
Абс. величина |
% до бази |
Абс. Величина |
% до бази |
Абс. величина |
% до бази |
Абс. Величина |
% до бази |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
1.Обсяг продаж |
тис. грн. |
50941 |
54271,03 |
106,5 |
51949 |
102 |
50941 |
100 |
50941 |
100 |
|
2.Питома вага ЗВ у виручці |
% |
69,7 |
69,7 |
- |
68,4 |
- |
67,8 |
- |
69,7 |
- |
|
3.Питома вага ПВ у виручці |
% |
26,3 |
26,3 |
- |
26,3 |
- |
26,3 |
- |
24,3 |
-- |
|
4.ЗВ |
тис. грн. |
35523 |
37845,03 |
125,7 |
35523 |
100 |
34515 |
97,2 |
35523 |
100 |
|
5.ПВ |
тис. грн. |
13402 |
13402 |
100 |
13402 |
100 |
13402 |
100 |
12394 |
92,5 |
|
6.П від продаж |
тис. грн. |
2016 |
3024 |
150 |
3024 |
150 |
3024 |
150 |
3024 |
150 |
Збільшення обсягів продаж за рахунок збільшення фізичних обсягів: П=2016*1,5=3024 тис. грн.
ΔРП=Δ П/(100%-%ЗВ)* 100%
ΔРП=(3024-2016)/(100%-69,73%)*100%=3330,03тис. грн.
РПн=РПб+ ΔРП=50941+3330,03=54271,03 тис. грн.
ЗВн=РПн-Пн-ПВб=54271,03 -3024-13402=37845,03 тис. грн.
Збільшення обсягів продаж за рахунок підвищення цін: РПн=ЗВб+ПВб+Пн=35523+13402+3024=51949 тис. грн.
Зниження змінних витрат без зміни обсягів продаж:
ЗВн=РПб-ПВб-Пн=50941-13402-3024=34515 тис. грн.
Зниження постійних витрат без зміни обсягів продаж:
ПВн=РПб-ЗВб-Пн=50941-35523-3024=12394 тис. грн.
У першому варіанті збільшення прибутку на 50% досягнуто за рахунок нарощування фізичних обсягів виробництва і реалізації продукції на 6,5%.
У другому варіанті приріст прибутку досягнуто за рахунок підвищення цін на продукцію, всі витрати при цьому залишаються на базовому рівні.
У третьому і четвертому варіантах обсяг виручки не змінюється, а збільшення прибутку відбувається за рахунок зниження змінних або постійних витрат відповідно.
Порівняльна характеристика різних варіантів нарощування прибутку дозволяє зробити такі висновки:
1. Найбільш прийнятний спосіб збільшення прибутку для підприємства - збільшення ціни на 2%. Але підвищити ціну на продукцію можна в тому разі, якщо дана продукція має високу рентабельність продаж. Збільшення прибутку за рахунок нарощення фізичних обсягів виробництва вимагає розширення потужності підприємства, значних інвестицій, оскільки обсяг виробництва необхідно збільшити на 6,5%.
2. 3більшити рівень прибутку можна за рахунок зниження змінних витрат на 2,8%, що пов'язано зі змінами у технології виробництва, організації праці, закупівлі дешевшої сировини або за рахунок зниження постійних витрат на 7,5%, але скоротити витрати у даному випадку буде зробити важко.
3. Найбільш реальним варіантом нарощування прибутку є одночасне використання всіх способів: часткове збільшення цін, фізичних обсягів виробництва, скорочення витрат.