Задача№2
Розрахувати суму виручки від реалізації виготовленої продукції та відпускну
ціну підакцизного товару, якщо:
1. На виготовлення одиниці товару підприємство витрачає:
1) 1000 грн. – витрати на оплату праці робітників, зайнятих у
виробництві продукції;
2) 367 грн. – відрахування на соціальні заходи (внески до ДЦФ);
3) 20 грн. – амортизаційні відрахування;
4) 4500 грн. – вартість сировини і основних матеріалів.
2. Рентабельність товару – 25% від виробничої собівартості;
3. Обсяг виготовлених товарів – 25000 шт.;
4. Сума акцизного збору – 2,0 грн. за шт.;
Підприємство є платником акцизного збору і ПДВ.
Для розрахунку використовують формули 3.5 – 3.8.
Собівартість товару (С) = 1000 + 367 + 20 + 4500 = 5887 грн.
Сума валового прибутку (ВП) = 5887 × 25% / 100% = 1471,75 грн.
Ц2 з АЗ = 5887,0 + 1471,75 + 2,0 =7360,75 грн.
Ц2з ПДВ = (5887 + 1471 + 2,0) × 1,2 = 8832,9 грн.
Виручка (В) = 8832,9× 25000 = 220822 тис. грн.
Ц1 – оптова ціна або ціна виробника визначається за формулою:
Ц1 = С + ВП, (3.5)
де С – собівартість продукції, яка складається з виробничої собівартості,
якщо продукція виготовлена власними силами підприємства (згідно з п. 10 П(С)БО
9 «Запаси»);
ВП – валовий прибуток.
При визначенні суми прибутку в ціні виробу використовують показник
рентабельності виробу (Рв): Р виробу = Валовий прибуток / Собівартість виробу × 100%.
Відпускну ціну виробника розраховують за формулою:
Ц2 = С + ВП + АЗ + ПДВ (3.6)
або
Ц2 = (С + ВП + АЗ) × 1,2, (3.7)
де АЗ – сума акцизного збору;
ПДВ – сума вхідного податку на додану вартість.
Суму вхідного ПДВ визначають таким чином:
∑ПДВ = (С+ ВП + АЗ) × 20% / 100%. (3.8)
ВАРІАНТ№5
Задача 1
Підприємство на виробництво та реалізацію продукції на наступний рік
запланувало такі витрати:
№ з/п |
Найменування виробів |
Планова виробнича собівартість одиниці продукції, грн. |
Планова рентабельність продукції, %
|
Плановий обсяг реалізації продукції, шт. |
1 |
Товар А |
100,00 |
25 |
230 |
2 |
Товар Б |
40,00 |
30 |
190 |
3 |
Товар С |
50,00 |
16 |
450 |
Визначити:
1. Відпускну ціну кожного виробу, якщо товар С – підакцизний, сума акцизного збору – 0,9 грн. за шт. ?
2. Загальну суму виручки від реалізації товарів у плановому році?
Для розрахунку використовують формули 3.5, 3.6
Ціна виробника (А) = 100 +(100 × 25% / 100% ) =125,0 грн.
Ціна відпускна (А) = 125,0 × 1,2 = 150,0 грн.
Ціна виробника (Б) = 40 +(40 × 30% / 100%) = 52,0 грн.
Ціна відпускна (Б) =52,0 × 1,2 = 62,4 грн.
Ціна виробника (С) = 50 +(50 × 16% / 100%) = 58,0 грн.
Ціна відпускна (С) = (58,0 + 0,9) × 1,2 = 70,7 грн.
Виручка = 150,0 × 230 + 62,4 × 190 +70,7 × 450 = 78,171 тис. грн.
