
- •Опорні схеми до теми
- •Опорні схеми до теми
- •Опорні схеми до теми
- •Опорні схеми до теми
- •Опорні схеми до теми
- •Опорні схеми до теми
- •План – конспект виховного заходу на тему «Закоханість. Кохання. Шлюб.»
- •Дисципліна „Методика викладання природознавства в початковій школі”
- •Мета і завдання педагогічної практики для студентів 4-х курсів
- •1. Конструктивно-планувальними:
- •2. Комунікативно-навчальними:
- •3. Організаційними:
- •4. Розвивально-виховними:
- •5. Дослідницькими:
- •1.2.Організаційний аспект практики
План – конспект виховного заходу на тему «Закоханість. Кохання. Шлюб.»
Виконала:
студентка групи
Керівник:
доц.
Куратор:
Чернівці – 2012
Виховний захід для студентів 211 групи |
|
||||||||
Тема: Кохання. Закоханість. Шлюб. Мета: навчити розрізняти поняття «кохання», «закоханість» та навчити виокремлювати найяскравіші якості особистості для обрання в майбутньому партнера для спільного життя, виховувати любов до оточуючих людей, порядність, комунікабельність, сильний вольовий дух та характер. Обладнання: таблиці, тести Ключові поняття: кохання, закоханість, любов, щлюб
|
|
||||||||
Хід заняття
Кохання ніколи не вимагає,воно завжди віддає. Кохання страждає, ніколи не шкодуючи при цьому й ніколи не намагаючись помститися за себе. Махатма Ганді
Терпляча Добра Не заздрить Не зверхня Не горда Ввічлива Не вимагає свого Не дратується Забуває кривду Ненавидить несправедливість Радіє правді Підтримує Вірна Надіється Довіряє Постійна
Отже, кожні із перелічених якостей особистості чи то ваші чи майбутнього обранця повинні бути сформовані до того як ви станете чоловіком і дружиною.
Щоб дівчині дізнатися, який у неї характер, вона може скористуватися тестом «Яка ти?». Тест складається з 10 запитань, на кожне з яких є 4 альтернативних відповіді. Уважно ознайомившись з питаннями і запропонованими на них відповідями, необхідно вибрати до кожного запитання ту відповідь, яка найбільше відповідає характеру тестуючої. Яка ти?
1. По причинах, які відомі лише тобі, і, по суті, безґрунтовним, ти не дуже цінуєш колег і друзів твого чоловіка або близької тобі людини. Яку позицію приймаєш? а) думаю, як би до них пристосуватися; б) відверто кажу йому, що про них думаю; в) стараюсь так організувати його час, щоб він з ними не зустрічався; г) я з ним ввічлива, але холодна. 2. Цілком несуттєва сутичка із-за дрібниці, але й конфлікт приводить до того, що твій партнер стверджує, ніби ти це почала. Як ти себе поводиш у цій ситуації? а) я думаю інакше, але в ім'я спокою погоджусь з ним; б) я сердита і не можу цього приховати; в) сміюся з нього; г) намагаюсь йому пояснити, що він з «мухи робить слона». 3. Ти дізнаєшся, що твій чоловік або партнер відмінив, не погодившись з тобою, зустріч з друзями, до яких ви були запрошені. Як ти будеш діяти? а)шукаю, як би йому відплатити в ближній час; б)спробую примусити його пояснити, чому він так зробив; в) дію, як типова жінка — плачу, перестаю розмовляти; г) влаштовую «тихі дні» принаймні на тиждень. 4. Виходячи з роботи по службових справах, на хвилинку зайшла у кафе, і що ж бачиш? Твій чоловік п'є каву з дівчиною (на побаченні), без кінця сміючись. Що зараз? а) присідаю до них, на дівчину не звертаю уваги; б) роблю вигляд, що їх не бачу і сідаю за сусідній стіл; в) просто втікаю, щоб він мене не побачив, і рішуче думаю купити собі щось для втіхи; г) роблю знак рукою, що їх бачу, підхожу як ні в чому не було, присідаю і веду з ними розмову. 5. Як ти себе поведеш, якщо він обіцяв подзвонити і дати знати, як складується вечір, але не здержав свого слова? а) телефоную сама; б) вся «на нервах», жду до кінця; в) перевіряю його, чи не обманює мене; г) якщо врешті-решт він зателефонує, попрошу когось із домашніх сказати, що я вийшла. 6. Що ти будеш робити, якщо твій чоловік, в твоїй присутності залицяється до другої жінки? а) відразу скажу йому, що я про це думаю; б) спробую відповісти тим же; в) не відходжу від них ні на крок; г) стараюсь не приймати серйозно його поведінку, це просто жарт. 7. Домовилась з партнером піти у вечері в кіно, проте виявилось, що у нього немає настрою і він не хоче дивитись кіно. Як ти реагуєш? а) намагаюсь зрозуміти, що являється причиною поганого самопочуття і настрою; б) іду у кіно сама — похід разом відкладаємо на другий вечір; в) запитую, чи не хоче він піти на прогулянку або у кафе, і йдемо туди, куди він хоче; г) я ображена і не приховую, що хотіла б, щоб він рахувався з моїми бажаннями. 8. В годину більшості візитів він не займається тобою з бігом часу, навіть залишає тебе одну. Ображає це тебе, чи ні, чи тобі все рівно і як ти себе поводиш? а) коли чоловік з'являється біля мене — я холодна, як лід; б) заради 5 хвилин іду йому нагадати, що я існую; в) починаю фліртувати з тим, хто до мене ближче стоїть; г) стараюся спостерігати за ним, але роблю це дуже обережно. 9. Ви домовились, зустрітись на вулиці о п'ятій годині, а він прийшов майже о шостій. Яка буде твоя реакція? а) спочатку даю йому зрозуміти, що я незадоволена, але потім веду себе, як нічого не було; б) коли врешті-решт з'являється із натовпу - роблю вигляд, що його не бачу; в) не приховую радості, що накінець прийшов; г) «киплю від злості» і все обурення направляю на нього. 10. Почуваю, що чоловік чи партнер відмовляється від зустрічі з тобою в місті по самих простих причинах. Що тоді? а) влаштовую йому сцену; б) хочу, щоб він зрозумів, що я почуваю себе ображеною; в) не показую, що це мене образило; г) користуючись першим випадком домовляюсь з колегою, який вже один раз пропонував піти у кафе. За допомогою цієї таблиці підрахуй одержані бали:
Скільки у вас вийшло балів? Якщо від 0 до 6. Ти жінка, яка знає, що хоче. У тебе є шанс бути доброю партнеркою, оскільки добре знаєш вади, нахили і навіть бажання чоловіків. Це правда, що тобі можна повністю довіряти, що проте, не означає відсутність певної частки розрахунку, полегшуючи тобі розмову з партнером. Твоїм великим достатком є терплячість і великодушність. Якщо від 7 до 14. Ти гадаєш, що вмієш справлятися з чоловіками, але це лише половина правди, тому що не завжди ти зможеш так використовувати ситуацію, щоб одержати від цього максимальну для себе вигоду. З тобою важко жити — ти вередлива, у тебе завжди змінюється настрій, частіше до кінця не знаєш, чого ти дійсно хочеш. Проте, це Не лише недостатки. Завдяки цьому, ти здаєшся своєму партнеру жінкою — загадкою, з якою тяжко засмутитись. Якщо від 15 до 22. Ти не любиш конфліктних ситуацій, скоріш за все ти добродушна, поступлива, частіш — навіть дуже легковірна. Ти повинна бути обережна, тому що тебе легко використати і обманути. У виборі партнера намагайся користуватися більш суворими, ніж завжди, критеріями. Все залежить від чоловіка, з яким зведе тебе життя. Якщо від 23 до 30. Ти не довіряєш людям, в діях частіше керує хитрість, любиш керувати, хотіла б мати велику владу. З тобою нелегко жити, тим більше, що ти часто міняєш настрій, переходячи від ейфорійної радості до глибокого смутку. Твій партнер повинен бути, по відношенню до тебе, дуже терплячим, а ти повинна мати більшу терпеливість до нього, довіряти йому стати більш спокійнішою, менш агресивною. Якщо ти не змінишся, твій брак з ним може стати проблематичним. Кожен чоловік хоче, щоб йому дали шанс проявити себе, він також надає перевагу спокійній і врівноваженій супутниці, ніж істеричному тирану.
Отже, ваші думки розділились і цілком закономірно.
Ці основи включають наступні вміння: говорити і слухати один одного, думати один про одного, підтримувати один одного, захищати один одного, коректно відстоювати свою думку перед іншим, допомагати один одному, підкорятися один одному, розвивати один одного, поважати один одного, цінувати один одного, (і найважливіше), Любити один одного.
Щоб з'ясувати здатність дівчат до сімейного життя, можна скористуватися тестом «Чи будете Ви хорошою дружиною?» Тест складається з 10 питань і альтернативних відповідей на кожне з них. Дається ключ до тесту з вказівкою Ваших груп відповідей, які необхідно складати з загальної суми балів. Крім цього, проводиться інтерпретація результатів. Цей тест стане в пригоді не тільки заміжнім жінкам. Заломиш, його буде корисно і тим, хто лише збирається вступити до шлюбу. Чи можете Ви претендувати на роль справжньої подруги для чоловіка, тієї, що зберігає мир та злагоду у сім'ї? Уважно прочитайте запитання та відберіть прийнятні для Вас варіанти відповідей. «Чи будете Ви хорошою дружиною?» 1. Що ви зробите, коли дізнаєтесь, що чоловік сказав Вам неправду: а) «попрошу його вибачитись»; б) «зроблю вигляд, що не помітила»; в) «скажу все, що думаю». 2. Уявіть, що він забув про річницю вашого весілля: а) «я ображусь і довго не буду з ним розмовляти»; б) «напишу цю дату великими цифрами на столі навпроти того місця, де він завжди сидить вечорами»; в) «м'яко зауважу йому». 3. Ви тільки-но помили підлогу (або натерли паркет), а він з'явився з вулиці і ходить по квартирі у брудному взутті: а) «я покажу місце, де він наслідив, і попрошу прибрати за собою»; б) «я посварюсь з ним і скажу, що також не буду поважати його працю»; в) «зупиню його і скажу, щоб він зняв вуличне взуття». 4. Останнім часом Ваш чоловік дуже ніжний до Вас: а) «я спробую з'ясувати, в чому його провина»; б) «вважаю, що це зручний час, аби заговорити з ним про те, що мені потрібна нова шубка»; в) «відповім йому ніжністю». 5. Коли вранці чоловік ішов на роботу, на його піджаку не було ґудзика, коли повернувся, ґудзик був на місці: а) «я вимагатиму пояснення»; б) «мені буде ніяково, що то не я пришила»; в) «не надам цьому значення». 6. У гостях у Вашій присутності чоловік упадає коло іншої жінки: а) «я тут же дам йому на гінку»; б) «зроблю вигляд, що мене це не зачіпає, але, повернувшись додому, спробую порозумітись»; в) «докладу всіх зусиль, щоб перетворити це на жарт». 7. Ви помітили, що волосся у чоловіка порідшало: а) «кажу, що це аніскільки не відбилося на його зовнішності»; б) «вимагаю, щоб він звернувся за медичною консультацією»; в) «при домашніх сварках не нехтую можливістю вколоти його цією обставиною». 8. Ви подарували чоловікові краватку, але вона йому не сподобалася: а) «тут же вхоплю ножиці та поріжу краватку на шматки»; б) «спробую вмовити чоловіка піти до магазину та поміняти краватку на іншу»; в) «оскільки я вважаю, що в цих питаннях розуміюся краще, буду запевняти, що краватка йому дуже личить». 9. Останнім часом чоловік приходить додому пізно й роздратований: а) «попереджу, що якщо це не припиниться, ми розійдемося»; б) «спробую перевірити, чи не з'явилося у нього захоплення»; в) «спробую викликати його на відверту розмову і допомогти». 10.Чоловік зробив вчинок, гідний справжнього чоловіка, Ваша оцінка: а) «вирішу, що це випадковість»; б) «віддам належне його вчинкові, але спробую не перехвалити»; в) «він вартий нагороди». Підрахуйте набрані бали:
90 балів і більше. Ви — ідеальна дружина, добра, ніжна, уважна, терпляча. 70-85 балів. Ви — тонкий знавець чоловічої психології, тактовні та вмієте берегти у сім'ї мир та взаємну довіру. 45-65 балів. Чоловік Вам небайдужий, думки про майбутнє завжди пов'язані із ним. Але час від часу Ви влаштовуєте «прочуханки», часто без будь-якого приводу, в якості «профілактики». Відмовтеся від цього! 5-40 балів. Вочевидь, у Вас з чоловіком досить прохолодні стосунки. Судячи з відповідей, в цьому є й ваша провина. Мабуть, Ви завжди і в усьому, навіть в противагу до здорового глузду, бажаєте наполягти на своєму. 5 та менше. Скоріше за все, Ви відповідали на питання тесту несерйозно чи на даний момент Ви дуже ображені на чоловіка. А можливо, Ви взагалі незаміжня, і Ваші міркування є суто теоретичними? Якщо така здогадка вірна, радимо Вам не виходити заміж, поки сума балів на сягне 50.
|
|
Відкрита заняття
з курсу «Методика викладання природознавства
в початкових класах»
асистента Шевчук Кристини Дмитрівни
Тема Матеріальна база навчання природознавству.
Мета: Розкрити зміст та методику використання матеріальна база школи з природознавства; ознайомити з класифікацією її видів; показати важливість матеріальної бази у формуванні природознавчих знань, умінь і навичок при вивченні освітньої галузі «Людина і світ».
Виробляти у майбутніх вчителів вміння співвідносити інформаційні блоки матеріалу даного курсу.
Розвивати вміння порівнювати, конкретизувати; асоціативні зв’язки.
Виховувати прагнення та бажання студентів до організації матеріальної бази як важливого засобу навчально-виховного процесу.
План
1. Концептуальні засади організації матеріальної бази школи з природознавства.
2. Загальна характеристика матеріальної бази школи з природознавства.
2.1 Обладнання класної кімнати в контексті вивчення освітньої галузі «Людина і світ».
2.2 Особливості методики організації діяльності на географічному майданчику.
2.3 Методика проведення практичних занять на навчально-дослідній ділянці школи.
Ключові поняття: матеріальна база, куток живої природи, географічний майданчик, навчально-дослідна ділянка.
Тип заняття – пояснювально-демонстраційна лекція з елементами діалогу.