Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Мовна освіта.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
245.25 Кб
Скачать

43. Ігрова навчальна технологія як спосіб організації навчання на уроках рідної мови.

Навчання в початковій ланці — найбільш склад­ний період усієї навчальної діяльності в житті кож­ної дитини. Від того, наскільки успішно адаптується дитина до умов шкільного життя, до навчання, залежить її подальший розвиток. Тому слід створити такі умови на уроці, щоб дитині було цікаво вчитися. Щоб, сприймаючи якнайбільше інформації, навчаль­ного матеріалу, розвиваючись, вона якнайменше сто­млювалась, запам'ятовувала та закріплювала набуті знання, вміння та навички, що знадобляться їй у подальшому житті, непомітно, граючись.

Ігрова діяльність — один із ефективних засобів під­вищення якості сприймання молодшими школярами матеріалу курсу рідна мова. У структурі уроку ігрова діяльність має форму дидактичної гри, ігрової ситуації, ігрового прийому, ігрової вправи. Завдяки ігровим формам занять вдається залучи­ти пасивних учнів до систематичної розумової пра­ці, дати змогу дитині відчути успіх, повірити в свої сили. Метою кожної гри має бути прагнення сформувати у дітей чіткі мовні уявлення й поняття, виробити міцні навички та вміння, навчити прийомів і способів опанування знань.

Діти взагалі люблять гратися. Найнеприємнішу для них роботу, перетворену в гру, вони виконують із задоволенням.

Наприклад, під час вивчення букв і звуків учням важко диференціювати голосні та приголосні звуки. Тут можна використати гру «Рибалка». Букви напи­сані на золотих рибках. Діти ловлять рибку «вудоч­кою» з магнітом, називають букву, звук, що на ній написаний. Спочатку учням «допомагають» самі рибки: якщо ротик закритий — звук приголосний; відкритий — голосний. Потім, з часом, діти уже не дивляться на ротик рибки, а називають звук самі.

Цікаві пригоди лисичок. Конспект уроку з читання.1-й клас

Мета: повторити і закріпити вивчене про звуки і букви, слова-омоніми без вживання терміна; закріпити літературну вимову звука [ч]; учити читати в особах; учити вірш напам'ять; удосконалювати навички звукобуквеного аналізу та привального виразного читання; розвивати пам'ять, увагу, образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати наполегливість, бережне ставлення до природи

Хід уроку

І. Повідомлення теми уроку.

Учитель. Діти, вам хотілося б потрапити до телепередачі? Сьогодні ваше бажання здійсниться. Я пропоную вам взяти участь у телепередачі „Цікаві пригоди лисичок". Сподіваюся, що ви пригадаєте все, що вивчили про звуки і букви, безпомилково будете будувати звукові моделі слів, правильно і виразно читати, навчитеся читати в особах, вивчите вірш напам'ять.

А чого б ви хотіли навчитися і досягти на сьогоднішньому уроці?

Що ж нам сьогодні знадобиться? (Увага, старанність, знання, дружба і т. д.)

Щоб нас ніхто не побачив і ми не заважали лісовим мешканцям своєю присутністю давайте одягнемо шапки-невидимки.

Учитель виставляє на дошці макет телевізора із кадрами-малюнками „Улюблені ігри лисичок".

ІІ. Пригода перша „Улюблені ігри лисичок" (6 хв.)

Учитель. Пограємо разом з лисичками в ігри.