
- •Мета та завдання навчальної дисципліни
- •Програма навчальної дисципліни
- •4. Структура навчальної дисципліни
- •5. Теми практичних занять
- •6. Теми індивідуальних занять
- •Питання для самостійної роботи
- •12. Розподіл балів, які отримують студенти
- •Рекомендована література Основна
- •Дотаткова
- •Тема 1: Психолого-педагогічні засади навчання англійської мови на початковому етапі.
- •1. Раннє навчання іноземної мови як об’єкт наукового дослідження.
- •2. Вікові особливості дітей четвертого-шостого року життя.
- •3. Мета та завдання навчання. Загальні принципи навчання дітей англійської мови на початковому етапі.
- •Тема 2: Характеристика методів навчання англійської мови дітей на початковому етапі
- •Методи навчання дітей англійської мови та їх функції. Залежність методів навчання від віку дітей.
- •2. Ігрові методи як основа навчального процесу. Особливості типології дидактичних ігор на заняттях.
- •3. Структура та методика проведення занять з англійської мови на початковому етапі. Типологія занять.
- •6. Завершення заняття та підведення підсумків.
- •Тема 3: Завдання та зміст навчання дітей англійської мови на початковому етапі.
- •1. Зміст навчання дітей англійської мови 4-го року життя.
- •Зміст навчання дітей англійської мови 5-го року життя.
- •3. Зміст навчання дітей англійської мови 6-го року життя.
- •Тема 4: Методика навчання та розвитку англійського мовлення.
- •Методика навчання дітей вимови англійських звуків.
- •Методика словникової роботи.
- •Тема 5: «Методика навчання дітей граматики на початковому етапі».
- •1. Відомості про граматику англійської мови на початковому етапі.
- •2. Методика пояснення граматичних явищ англійської мови на початковому етапі.
- •3. Відбір ігор під час навчання граматики на початковому етапі.
- •Тема: Методика навчання аудіювання на початковому етапі Тема: Вимоги до мовлення вчителів англійської мови План
- •2. Вимоги щодо формування культури мовлення майбутніх вчителів англійської мови .
- •Тема: Методика організації театрально-ігрової діяльності англійською мовою дітей дошкільного віку
- •Додатки Додаток
- •3. Повторення матеріалу попереднього заняття.
- •4.Фізкультхвилинка.
- •5. Пояснення нового матеріалу.
- •Додаток Вірші про тварин
Додатки Додаток
Наведемо приклади проведення занять з англійської мови в дошкільному навчальному закладі з тем "Вивчення літер "В" і "С" та "'Англійські літери "А", "В", "С", на яких відбувається ознайомлення дітей з англійськими літерами й відповідними їм звуками, спроба навчання читання дітей за транскрипційними знаками англійської мови та уміння їх записувати.
Заняття 1.
Тема: Вивчення літер "В" і "С".
Мета: ознайомити дітей з великими англійськими літерами "В" і "С" та маленькими англійськими літерами "в" і "с", зі звуками [b], [s], [k], що відповідають англійським літерам "В'' ("в") і "С" ("с"); формувати навички письма англійських літер "В" ("'в") і "С" ("с") і звуків [b], [s], [k].
Хід заняття:
1. Організаційний момент. Вчитель: Ні, children! I'm very glad to see you! (Привіт, діти! Я дуже рада бачити вас). Зараз у нас буде заняття з англійської мови. Діти, на попередніх заняттях ми з вами вивчили вірш "Let's play tennis" (Давай грати в теніс).
2. Фонетична зарядка. Вихователь: Давайте повторимо вірш "Let's play tennis" (Давай грати в теніс). (Вірш: "Let's play tennis" – says the bear. "'Let's play football" – says the hare. '"Let's play basketball" – says the frog. '"Let's play-volleyball" – says the dog. '"Давай грати в теніс" – говорить ведмідь. "Давай грати у футбол" – говорить заєць. "Давай грати у баскетбол" – говорить жаба. "'Давай грати у волейбол" – говорить собака. Вчитель промовляє початок речення і демонструє по черзі малюнки зі зображенням ведмедя, зайця, жаби і собаки, які грають у теніс, футбол, баскетбол, волейбол, а діти завершують речення хором. Потім вчитель пропонує кожній дитині прочитати вірш і виправляє помилки.)
3. Повторення матеріалу попереднього заняття. Вчитель: На минулому занятті, діти, ми познайомилися з літерою "А" ("а") (вихователь показує зображену на картці велику англійську літеру "А" і маленьку англійську літеру "а".) Давайте пригадаємо як звуть її синів. Я буду показувати вам картки з зображенням синів літери "А" ("'а"), а ви назвіть їхні імена. (Вчитель показує по черзі картки з англійськими звуками [еi], [æ], [ə]. Діти називають їх. Вихователь виправляє помилки.)
4. Пояснення нового матеріалу. Вчитель: Сьогодні, діти, ми продовжуємо вивчати англійську абетку і познайомимося з новими літерами, яких звуть "В" ("в") і "С" ("с") (вчитель показує зображені на картці спочатку велику літеру "В" і маленьку літеру "в", а потім велику літеру "С" і маленьку літеру "с" і пояснює, як їх правильно вимовляти. Пропонує дітям вимовити їх. Спочатку діти вимовляють літери хором, а потім по черзі кожна дитина самостійно. Вчитель виправляє помилки).
Вчитель: У літери "В" ('"в") є лише один син. Його звуть [b] (вчитель показує картку зі зображенням звуку, пояснює, як правильно вимовляти звук [b] і пропонує вимовити його дітям. Спочатку діти вимовляють звук [b] хором, а потів по черзі кожна дитина вимовляє самостійно. Вчитель виправляє помилки). Зверніть увагу на те, що у цього маленького хлопчика також є свій власний будинок.
Вчитель: У літери "С" ("с") є два сина. їх звуть [s], [k] (вчитель показує картку із зображенням звуків [s], [k], пояснює, як їх правильно вимовляти і пропонує вимовити їх дітям. Спочатку діти вимовляють звуки хором, а потім по черзі кожна дитина самостійно. Вчитель виправляє помилки.) Зверніть увагу на те, що у звуків [s], [k] також є власні будиночки.
5. Фізкультхвилинка. Вчитель: Children, are you tired? Let's have a rest! (Діти, ви стомились? Давайте відпочинемо!) Я буду давати вам команди, а ви їх будете виконувати. (Діти підіймаються зі своїх стільців і виконують команди, пов'язані з певними діями: Run! (Бігати!) Fly! (Літати!) Play chess! (Грати у шахи!) Play hockey! (Грати у хокей!) Play basketball! (Грати у баскетбол!) Play tennis! (Грати у теніс!) Play hide-and-seek! (Грати у хованки!) Ride a bike (Кататися на велосипеді!)
Продовження пояснення нового матеріалу.
Вчитель: Сьогодні, діти, ви познайомились із англійськими літерами "В" ("в") і "С" ("с") та їхніми синами - звуками [b], [s]. [k]. Давайте ми спочатку напишемо велику літеру "В" і маленьку літеру "в" та ім'я її сина у ваших зошитах (вчитель роздає дітям зошити в клітинку та кулькові ручки. У зошиті вже є зразок написання великої англійської літери "В" і маленької літери "в" та звуку [b]. Перед початком написання вчитель на дошці показує, як правильно їх писати. Тоді пропонує "прописати" їх у повітрі, а потім уже у зошиті. Вчитель допомагає кожній дитині прописати велику англійську літеру "В" і маленьку англійську літеру "в" та звук [b] у зошиті поряд зі зразком. Під час написання звуку [b] вчитель звертає увагу на те, що цей звук обов'язково повинен бути в будиночку-дужках. За аналогією вихователь навчає дітей написання великої англійської літери "С" і маленької літери "с" та звуків [s], [k].
6. Гра на закріплення нового матеріалу «Я покажу, а ви назвіть».
Вчитель: А зараз пограємось у гру «Я покажу, а ви назвіть». (Вчитель демонструє дітям по черзі знайомі літери "А". "В", "С", а діти повинні їх правильно назвати і вимовити за транскрипцією відповідні цим буквам звуки. Гра триває 2-3 хвилини.
7. Завершення заняття та підведення підсумків. Вчитель: Діти, з якими англійськими літерами ви сьогодні познайомились?
Діти: 3 великою літерою '"В" і з маленькою літерою "в" та великою літерою "С" і маленькою літерою "с".
Вчитель: Діти, покажіть великі англійські літери "В" і "'С" і маленькі англійські літери "в" і "с" у своїх зошитах і промовте їх (діти показують великі англійські літери "В" і "С" і маленькі англійські літери "в" і '"с" у своїх зошитах і промовляють їх).
Вчитель: Діти, як звуть сина англійської літери "В"? (Вчитель показує картку із зображенням букви "В" і пропонує її вимовити. Потім усі разом діти вимовляють звук [b].)
Вчитель: А як звуть синів англійської літери "С"? (Вчитель показує картку з зображенням букви "С" і пропонує її вимовити. Потім усі разом діти вимовляють звуки [s], [k].)
Вчитель: Thank you, children! (Дякую, діти!) Ви дуже добре попрацювали сьогодні на занятті. І wish you all the best! Good bye ! (Я зичу вам усього найкращого! До побачення!).
Як бачимо, на початку заняття вихователь готувала артикуляційний апарат дітей для вміння чітко вимовляти звуки англійською мовою. А в основній частині заняття діти навчались записувати звуки у вигляді транскрипції, вправляючись у вимовлянні.
Заняття 2.
Тема: Англійські літери "А", "В"\ '"С".
Мета: закріпити знання дітей англійських літер "А'", "а"), "В", "в"). "С", ("с") та звуків, що їм відповідають [еi], [æ], [ə], [b], [s], [k]; формувати навички читання слів по транскрипційних знаках; формувати навички написання слів у транскрипційному вигляді.
Хід заняття:
1. Організаційний момент. Вчитель: Ні, children! I'm very glad to see you! (Привіт, діти! Я дуже рада бачити вас). Зараз у нас буде заняття з англійської мови. Діти, на попередніх заняттях ми з вами вивчили вірш "Father, mother" (Тато, мама).
2. Фонетична зарядка. Вчитель: Давайте повторимо вірш "Father, mother" (Тато, мама). (Вірш: Father, mother, sister, brother. Hand in hand with one another. Тато, мама, сестра, брат. Дружня родина. Вчитель промовляє початок речення, а діти завершують речення хором. Потім вчитель пропонує кожній дитині прочитати вірш і виправляє помилки).