- •1 Техніко економічне обгрунтування
- •2 Види підприємств
- •2.1 Форми власності
- •2.2 Організаційна і виробнича структура підприємств
- •3 Державна реєстрація підприємств
- •4 Розрахунок капітальних вкладень підприємства на організацію лабораторії, в якій повіряються засоби вимірювальної техніки, необхідні для ремонту і обслуговування електропобутової техніки
- •5 Розрахунок затрат на повірку звт в органах держспоживстандарту
- •6 Розрахунок поточних затрат на повірку звт на підприємстві
- •7 Розрахунок показників економічної ефективності від організації лабораторії на підприємстві
5 Розрахунок затрат на повірку звт в органах держспоживстандарту
Формування вартості метрологічних робіт і послуг здійснюється на основі норм часу на їх виконання і вартості калькуляційної одиниці часу однієї людино-години виконавців робіт.
Калькуляція однієї людино-години виконавців метрологічних робіт визначається за статтями:
Основна заплата:
де Ом – місячний оклад повірника (Ом = 1200 грн)
Nрд – кількість робочих днів у місяці (Nрд = 21 дн)
Трд – тривалість робочого дня (Трд = 8 год)
ЗПо = ,
Додаткова зарплата:
Зпд = ЗПо·Кд,
де Кд – коефіціент, що враховує додаткову зарплату (Кд = 0,4)
Зпд = 7,14·0,4 = 2,86 грн
Відрахування на соціальні нестатки:
Осн = (7,14 + 2,86)·0,3766 = 37,66 грн
де Ксн – коефіціент, що враховує відрахування на соціальні нестатки (Ксн = 0,3766)
Амортизаційні відрахування:
Ав = грн
де На – норма амортизації на реновацію і капітальний ремонт (На=20%)
Коб – одноразові затрати на придбання еталонів і додаткового обладнання, необхідного для повірки засобів вимірювальної техніки, грн.
Nрд – кількість робочих днів у році (Nрд=253 дн)
Загальновиробничі витрати:
Зпз = 7,14·1 = 7,14 грн
де Кпр – коефіціент,що враховує загальновиробничі витрати (Кпр=1)
Виробнича собівартість:
Спр = 7,14 + 2,86 + 37,66 + 35,93 + 7,14 = 90,73 грн
Адміністративні витрати:
Азат = 7,14·0,7 = 5 грн
де Кад – коефіціент, що враховує адміністративні витрати (Кад=0,7)
Повна собівартість:
Сп = 90,73 + 5 = 95,73 грн
Прибуток:
П = = 14,36 грн
де R – рентабельність галузі (R = 15%)
Ціна без податку на додану вартість:
Цо = 95,73 + 14,36 =110,09 грн
Податок на додану вартість:
ПДВ = 110,09·0,2 = 22,02 грн
де Кпдв – коефіціент, враховує податок на додану вартість (Кпдв = 20%)
Ціна (вартість) однієї людино-години
Ц = 110,09 + 22,02 = 132,11 грн
Результати розрахунків занесені у таблицю 4
Таблиця 4 – Результати розрахунків
Назва статей калькуляції |
Літерне позначення |
Сума,грн |
|
1 |
Основна зарплата |
ЗПо |
7,14 |
Додаткова зарплата |
Зпд |
2,86 |
|
2 |
Відрахування на соціальні нестатки |
Осн |
37,66 |
3 |
Амортизаційні відрахування |
Ав |
35,93 |
4 |
Загальновиробничі витрати |
Зпз |
7,14 |
5 |
Виробнича собівартість |
Спр |
90,73 |
6 |
Адміністративні витрати |
Азат |
5 |
7 |
Повна собівартість |
Сп |
95,73 |
8 |
Прибуток |
П |
14,36 |
9 |
Ціна без ПВД |
Цо |
110,09 |
10 |
Податок на додану вартість |
ПДВ |
22,02 |
|
Ціна |
Ц |
132,11 |
Вартість калібрування засобів вимірювальної техніки даного виду визначається за формулою:
де Ппр – кількість засобів вимірювальної техніки, що повірялися на протязі року, шт.;
Тпр – норма часу на одну повірку, год
= 29814,58 грн
= 233438,37 грн
= 256782,2 грн
= 131053,12 грн
= 32763,28 грн
= 71960,32 грн
= 3844,4 грн
= 98501,21 грн
= 49144,2 грн
= 39315,93 грн
= 21787,58 грн
= 9998,08 грн
= 25919,98 грн
= 5733,57 грн
Річні затрати підприємства на повірку засобів вимірювальної техніки даного виду в органах Держспоживстандарту розраховується за формулою:
де Стрі – затрати на транспортування засобів вимірювальної техніки даного виду в органах Держспоживстандарту, (8% від Ві);
Срі – затрати на ремонт зісобів вимірювальної техніки даного виду, що непридатні в результаті транспортування (5% від ціни засобів вимірювальної техніки);
Нбр – середній процент бракованих засобів вимірювальної техніки, зіпсованість яких виникає в процесі транспортування (Нбр = 5%)
= 132034,43 грн
= 19791370,04 грн
= 23087780,6 грн
= 2336224,535 грн
= 256648,95 грн
= 1706645,42 грн
= 44692,61 грн
= 1345787,65 грн
= 12871217,4 грн
= 1640152,84 грн
= 170126,98 грн
= 57895,53 грн
= 108626,72 грн
= 26008,27 грн
Загальні річні затрати на повірку всіх засобів вимірювальної техніки в органах Держспоживстандарту розраховуються за формулою:
Сгп = 63382681,46 грн