
- •Форма спостереження за класом
- •Дидактичний аналіз уроку №1
- •Основні етапи уроку та їх ефективність
- •Дидактичний аналіз уроку № 2
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку.
- •VI. Домашнє завдання. Диференціація та творчо-пошуковий характер завдань (урок української мови)
- •Діагностика виховних можливостей класного колективу
- •Методика "Що важливіше?"
- •Якості особистості
- •Про проходження педагогічної практики
- •Конспект уроку з української мови для 5-го класу
- •Хід уроку
- •II. Актуалізація опорних знань.
- •III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.
Дидактичний аналіз уроку №1
Дата___3.10.2012р.____Клас____6а___ Предмет__ українська мова
Вчитель : _____Яковчук Т. В.
Тема уроку: Лексика, лексикологія, лексикографія, лексичне значення слова. Архаїзми та історизми.
Мета уроку: Узагальнення та систематизація, контроль та корекція знань учнів. Засвоєння поняття про лексичне значення слова; вироблення навичок пояснювати лексичне значення слова, використовувати тлумачний словник. Виховання естетичних смаків.
Мета відвідування: Проаналізувати роботу вчителя, учнів, тип уроку та основні етапи уроку.
Тип уроку: Узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.
Контроль та корекція знань, умінь і навичок.
Основні етапи уроку та їх ефективність
Організаційний етап |
Учні підготовлені до активної робота на уроці; вчитель подав чіткий план уроку. |
Постановка мети уроку |
Учитель сформував учням мету уроку
|
Перевірка домашнього завдання |
Під час перевірки домашнього завдання були використаний метод усного опитування з місця; Форми опитування : фронтальні, усні; Організація опитування :недостатньо чітка. |
Актуалізація опорних знань |
Перевірка домашнього завдання сприяє актуалізації опорних знань та подальшої роботи; |
Введення нових знань |
Оптимально підібраний навчальний матеріал сприяв гарному засвоєнню учнями даної теми; Під час уроку були реалізовані принципи науковості, доступності, зв'язку з життям, міжпредметних зв'язків; Наявна ефективна робота з підручником та іншими джерелами. Раціональне використання часу.
|
Відтворення знань, оволодіння учнями способами діяльності закріплення та удосконалення знань |
Вчитель не чітко формує завдання і запитання; часто випереджає учнів і відповідає сам на запитання.
|
Узагальнення знань |
Методи узагальнення і систематизації знань були досить раціональними та ефективними; В кінці уроку були виділені істотні ознаки та сформульовані висновки.
|
Контроль засвоєння, перевірка знань |
Запитання і завдання відповідали меті уроку; Були поставлені додаткові запитання та проблемні, щоб зрозуміти,що діти засвоїли матеріал. |
Підведення підсумків |
Вчитель сформулював висновки про успішність уроку, та оголосив оцінки дітей. |
Визначення і пояснення домашнього завдання
|
Завдання відповідають меті навчання; Домашнє завдання запропоновані для покращення і поглиблення знань учнів з даної теми. Домашнього завдання не багато,були і творчі завдання, і практичні на повторення. |
Дидактичний аналіз уроку № 2
Дата___10.10.2012р.____Клас____6а___ Предмет__ українська мова
Вчитель : _____Яковчук Т. В.
Тема: Письмовий докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису приміщення.
Мета: формувати вміння учнів докладно переказувати зміст почутого, дотримуючись вимог щодо типу мовлення; розвивати любов до людини праці.
Мета відвідування: Проаналізувати роботу вчителя, учнів, тип уроку та основні етапи уроку.
Тип уроку: розвиток мовлення.