
- •Заняття 3
- •Граматична тема: “Інфінітивні звороти.”
- •Хід заняття:
- •Введення у іншомовне середовище:
- •Введення нової лексики за темою.
- •Прочитайте першу частину тексту та виконайте вправи
- •Граматичний матеріал
- •1). Перекладіть англійською:
- •2). Задайте питання до речень (визначте граматичний час, у якому використано дієслово. Звертайте увагу на допоміжні слова)
- •3). Ознайомтесь з новим матеріалом за темою «об’єктний інфінітивний зворот» the Object Infinitive Constructions:
- •Граматична тема: “Інфінітивні звороти.”
- •Хід заняття:
- •Організаційний момент. (дата, чергові, відсутні, повідомлення теми та мети заняття)
- •Введення у іншомовне середовище:
- •Перевірка виконання домашнього завдання:
- •Введення нового матеріалу.
3). Ознайомтесь з новим матеріалом за темою «об’єктний інфінітивний зворот» the Object Infinitive Constructions:
V
ERB
+ OBJECT + TO INFINITIVE
V2
V1
I saw her go out. – Я бачив, як вона вийшла.
I saw you cross the street. – Я бачив, як ти перейшов вулицю.
VERB + OBJECT + GERUND (VERB + ing)
V2 Ving
I saw her going out. – Я бачив, як вона виходила.
I saw you crossing the street. – Я бачив, як ти переходив вулицю.
4). Перекладіть англійською.
1)Я бачив, як вона вийшла з дому. 2) Макс чув, як вона співала. 3) Мої батьки помітили, як я пішов з дому ( to leave). 4) Ми бачили, як вони прибирали в аудиторії. 5) Я чув, як він зачинив двері (to lock the door).
5).Напишіть три форми дієслова :
to shut; 2) to go; 3) to speak; 4) to forget; 5) to write; 6) to bring; 7) to buy; 8) to wake; 9) to throw; 10) to build
Підведення підсумків
Домашнє завдання
Повторити три форми неправильних дієслів, підготуватися до диктанту
Вивчити правильну вимову нових слів з вправи 3.
Вивчити нові слова та словосполучення з вправи 4.
Перекласти першу частину тексту, задати п’ять запитань.
LESSON 4
Лексична тема: “Сталеві шпали – складова частина сучасної колії.”
Граматична тема: “Інфінітивні звороти.”
Вид заняття: лекція – семінар (практичне)
Тип заняття: комбіноване
Мета: надати студентам іншомовну інформацію з теми, ознайомити із новою лексикою по темі, практикувати навички використання у мовлення професійної лексики, практикувати навички читання і розуміння технічного тексту; розвивати логічне мислення, вміння перекладати речення та словосполучення, спираючись на базові знання лексики; виховувати почуття необхідності вивчення іноземної мови для майбутньої професії, розширювати кругозір студентів щодо історії побудування залізничних шляхів в країні.
Обладнання: роздатковий матеріал
Література: .П.Сафронова “Підручник з англійської мови для студентів транспортних технікумів”.
Хід заняття:
Організаційний момент. (дата, чергові, відсутні, повідомлення теми та мети заняття)
Введення у іншомовне середовище:
а) Правильно прочитайте слова:
Technique, efficient, through, via, Danube, Mediterranean, weight, sewerage, major, Siberia, Asia, ascertain, appliances, dining, assigned, departure, crew, schedule, few, сaboose, rear, prior, series, character, fuel, furnace, shovel, plough, average, advantageous, diverge, quality , longitudinal, homogeneity , trough, anchorage, fasten .
в) Перекладіть слова та словосполучення англійською:
справлятися з потребами; постійне збільшення; швидкість потягів; повністю відповідати вимогам; довгозварювані рейки; спричиняти появу щілин; якість; кріпити; закріплення колій; опірність; сталеві шпали; результат тривалого досвіду; продольний; значні переваги;
завдяки чомусь; пустеля; мати вплив на щось; з одного боку; зв’язок, розвивати; засоби подорожування; Середньозем’я; торгівля янтарем; перевозити; однорідність; необхідний, обов’язковий, необхідний; на довгі дистанції; через, крізь;