Тема. Здорова родина – успішна країна
Мета. Визначити поняття «здоров’я». Формувати уявлення про здоров’я, як найголовнішу цінність людського життя, про те, що від здоров’я дітей і членів їх родини залежить здоров’я нації, а значить, благополуччя і добробут всієї України, її майбутнє. Стимулювати бажання дотримуватися режиму дня, бути чистим і охайним, займатися спортом, споживати здорову їжу, не вживати грубих, лайливих слів. Розвивати усне мовлення, мислення, увагу. Виховувати любов і повагу до рідних і близьких, турботу про них.
Обладнання: вирізане з паперу сонечко з промінцями, скринька з речами (рушник, мило, зубна паста, зубна щітка, шампунь, гребінець тощо), надувні кульки, вологі серветки, магнітофонний запис, картки з зображенням продуктів харчування.
Хід уроку
І. Привітання. Знайомство.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Вступна бесіда.
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим.
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
Найдорожчий скарб, що має людина – це здоров’я. Без нього не може бути повноцінного, радісного, щасливого життя.
Як ви розумієте, що таке здоров’я? (Відповіді дітей)
Так, здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, а й здорові думки, вчинки, гарний настрій.
Зазирнуло сонечко в віконце,
Посміхнулось весело всім нам.
«Я бажаю вам добра й здоров’я», –
Шепотіли промені-вуста.
(Учитель кріпить на дошку вирізане з паперу сонечко з малою кількістю промінців.)
Скажіть, будь ласка, чого сонечку не вистачає? (Промінців)
Якщо ми будемо працювати активно, то допоможемо сонечку «знайти» промінці. Адже вони не прості, а чарівні. Кожен промінчик дасть нам багато корисної інформації, навчить, що треба робити, щоб бути здоровим. Допоможемо сонечку? (Так!)
1 Промінчик «Режим дня»
- Як ви думаєте, що таке «режим дня»? (Відповіді дітей)
- У чиїй сім’ї дотримуються режиму дня? (Розповіді дітей)
Режим дня – це правильний розподіл часу на всі види діяльності й відпочинку. Якщо ви й ваші рідні будете дотримуватися режиму дня, то все виконуватимете вчасно, встигатимете багато зробити, почуватиметеся бадьорими і веселими, а, отже, здоровими.
(Промінчик кріпиться біля сонечка)
2 Промінчик «Чистота й охайність» («Гігієна»)
Хто здоровим хоче буть,
Умиватись не забудь.
Ти ранесенько вставай,
Личко милом умивай.
Щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися правил чистоти (особистої гігієни). Яких? (Відповіді дітей)
У кого з вас чисті руки? Покажіть. Зараз перевіримо, чи справді це так.
(Учитель роздає всім дітям вологі серветки)
- Серветки чисті? Витріть ними свої руки. (Діти витирають руки.) Чи такими ж вони чистими залишилися? Чому руки потрібно часто мити? (Відповіді дітей)
Гра «Чарівна скринька»
−Зараз зазирнемо до чарівної скриньки й дізнаємось, що ж допоможе нам бути чистим і охайним.
(Діти по черзі виходять до столу вчителя, дістають зі скриньки предмет і розповідають, для чого він потрібен.)
Висновок: потрібно щоранку вмиватися, чистити зуби, мити вуха та шию, завжди мити руки перед їжею та після відвідування туалету, коли прийшов з вулиці, коротко стригти нігті, користуватися носовичком.
(Промінчик кріпиться на дошку)
3 Промінчик «Ранкова зарядка та спорт»
Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку.
Для здоров’я вона – плюс,
Намотай собі на вус.
Фізичні вправи зранку – це заряд бадьорості на весь день.
Чия родина заряджається бадьорістю на весь день, роблячи щодня ранкову гімнастику? (Діти розповідають, як та з ким вони роблять ранкову зарядку)
Для того, щоб людина розвивалася, ставала сильною, потрібно рухатися. Тому після занять у школі найкращим відпочинком для вас будуть рухливі ігри на свіжому повітрі, … (варіанти відповідей дітей: катання на велосипеді, на скейті, прогулянка в парку, допомога батькам по господарству, заняття спортом тощо)
Хто з вас займається спортом?
Чиї батьки займаються спортом? Яким? Що дає вам і вашим батькам заняття спортом?
Доведіть, що ви сильні і витривалі
Гра «Олімпійські чемпіони».
(Закинути м’ячик у кошик – на влучність; бажаючі одержують кульки. Хто надме її, той вважається сильним. Клас оплесками підтримує учасників гри. Назвати олімпійські види спорту, скільки олімпійських кілець і чому тощо)
Висновок: виконання вправ ранкової гімнастики та заняття спортом зміцнюють здоров’я.
(Промінчик кріпиться до сонечка)