Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
пл-косп.docx
Скачиваний:
53
Добавлен:
11.09.2019
Размер:
178.96 Кб
Скачать

VI. Практична робота

Матеріали та інструменти:

1. Папір креслярський.

2. Об’єкт, що проектується.

3. Креслярські інструменти.

6.1. Вступний інструктаж

Послідовність виконання роботи

1. Користуючись навчальною літературою, ознайомтесь:

а) з етапами художнього конструювання виробів;

б) з послідовністю проведення художньо-конструкторського аналізу на різних етапах розробки проекту виробу.

2. Провести художньо-конструкторський аналіз виробу в наступній послідовності:

а) установити габаритні розміри;

б) на папері виконати габаритні креслення виробу в ортогональних проекціях. Використати для показу внутрішньої будови та видів з’єднань деталей розрізи та перерізи;

в) виконати художньо-конструкторський аналіз виробу відповідно до запропонованої методики;

г) на папері виконати ескізний варіант власної пропозиції більш досконалого виробу.

Художньо-конструкторський аналіз виробу

6.2. Поточний інструктаж

  • Продивлятись роботу учнів під час практичної роботи;

  • допомагати учням з вибором теми, планом та інші.

  • звертати увагу учнів на типові помилки та хиби під час виконання практичної роботи;

  • відзначати правильність навчальних дій учнів.

6.3. Заключний інструктаж

  • зробити підсумок практичної роботи, мотивувати його.

VII. Підсумок уроку

7.1. Рефлексія (усвідомлення набутих знань, виконаної роботи)

1. Що нового ви дізналися на уроці?

2. Чи можна скористатись отриманими знаннями у повсякденному житті?

7.2. Заключна частина:

  • виставлення оцінок за роботу на уроці;

  • домашнє завдання: вивчити параграф 8, виконати завдання практичної роботи.

14.1

Тема уроку: Технологія створення дизайн-проекту

Мета уроку:

засвоєння знань про основні вимоги до розроблення дизайн-проекту, етапи та стадії створення проекту;

формування вмінь виконання авторського проекту;

розвивати критичне мислення, уяву, творчі здібності;

виховувати почуття прекрасного, відповідальність, акуратність.

Обладнання: малюнки, підручник «Технології», креслярський папір та інструмент, фарби, пензлики.

Методи: словесні (розповідь, бесіда, розповідь з елементами бесіди)

Тип уроку: комбінований.

План проведення уроку

І. Організаційна частина (3 хв)

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (7 хв)

III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів (2 хв)

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (3 хв)

V. Вивчення нового матеріалу (15 хв)

VI. Практична робота (12 хв)

VII. Підсумок уроку (3 хв)

Хід уроку

I. Організаційна частина

  • Перевірка присутніх.

  • Призначення чергових.

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Учитель проводить усне опитування учнів.

1. Назвіть комплекс вимог дизайну, що ставляться до об’єктів технологічної діяльності.

2. У чому полягає основна мета художнього конструювання?

3. Назвіть основні принципи художнього конструювання.

4. Поясніть сутність художньо-конструкторського аналізу та його значення в художньому конструюванні.