Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
география.екз.вопр.53-68.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
07.09.2019
Размер:
295.42 Кб
Скачать

54. Географічна характеристика етнокультурних туристичних ресурсів. Покажіть на карті розміщення та коротко опишіть основні етнокультурні подієві туристичні ресурси України.

55. Географічна характеристика купально-пляжного туризму. Покажіть на карті основні центри купально-пляжного туризму в басейні Чорного моря та Балтики.

Купально-пляжний відпочинок є одним з найбільш популярних у світі. Три чверті туристів воліють проводити відпустку поблизу води - на річках, озерах, морському узбережжі або в морській подорожі. Найбільш привабливими залишаються морські узбережжя, як складова частина формули пасивного відпочинку, відомої як «три S»: море-сонце-пляж (Sea-Sun-Sand). Для 70% туристів, що прибувають до Іспанії, Греції, Таїланд, Австралію і ряд інших країн, основним мотивом є відпочинок біля моря.

Для острівних держав і територій (Кіпр, Гаваї, Куба, Бермуди, Мальдіви та багато ін) купально-пляжний відпочинок іноземних туристів став дуже дохідної галуззю господарства. Відпочинок на воді і біля води включає різні рекреаційні заняття: купання, сонячні ванни, прогулянки по узбережжю, спортивні ігри на березі (наприклад, пляжний волейбол), серфінг і віндсерфінг, катання на човнах, катерах, водних лижах і велосипедах, підводне плавання, риболовля та ін У приморських рекреаційних районах створено потужну туристська індустрія. У Середземномор'ї (Лігурійське узбережжі Франції та Італії), Карибському басейні (Флорида, Бермудські острови), Каліфорнії, на сході Австралії вздовж узбережжя безупинної ланцюжком на багато кілометрів тягнуться санаторії, пансіонати, готелі, яхт-клуби, розважальні заклади. Лікувальний ефект приморського клімату і таласотерапії, високий рівень обслуговування перетворили приморські території багатьох країн в курорти світового значення. Привабливість купально-пляжного відпочинку призвело до створення на узбережжях морів, річок та озер дач, вілл, бунгало для тимчасового відпочинку, будинків системи таймшера, наметових містечок, кемпінгів, трейлерів. У той же час серед відправляються до моря чимало тих, хто подорожує «дикуном».

Найстаріший приморський курортний район світу - Лігурійське узбережжі Франції (Ніцца, Канни). Узбережжя Лігурійського моря від Канн (Франція) до Спеції (Італія) носить назву Рів'єра, і ділиться на Французьку і Італійську. Це зона відпочинку і туризму міжнародного значення з численними кліматичними курортами. На Італійської Рив'єрі найбільш відомий курорт Сан-Ремо.

В даний час більшість середземноморських країн інтенсивно використовують свої острівні і прибережні території для розвитку купально-пляжного відпочинку. Найбільш відвідувані з них - острови Капрі і Искья поблизу Неаполя (Італія), Адріатичне узбережжя Хорватії (курорт Дубровник), південне узбережжя Туреччини (курорт Анталія), Мальта, Кіпр (курорт Лімасол), узбережжя Тунісу (курорт Сус). Найбільше іноземних туристів з метою відпочинку на узбережжі приїжджає в Іспанію, їх приваблюють пляжі Піренейського півострова, курорти на Балеарських (острів Мальорка) і Канарських (острів Тенеріфе) островах, при цьому острівні курорти користуються більшою популярністю. Найвідоміші курорти Португалії знаходяться на острові Мадейра.

У ХХ в. зрослий попит на купально-пляжний відпочинок в американців зумовив швидкий розвиток курортних зон у Новому Світі: Майамі, Санта-Круз, Сан-Дієго (США), Акапулько, Канкун (Мексика), Багамські і Бермудські острови, острівні держави Карибського басейну - Барбадос, Ямайка, Куба, Пуерто-Ріко.

Популярні серед іноземних туристів райони прибережного туризму сформувалися на Близькому Сході - курорти на узбережжях Червоного моря Хургада і Шерм-Еш-Шейх (Єгипет) і Перської затоки - Дубай, Абу-Дабі, Шарджа (Об'єднані Арабські Емірати). В останні десятиліття найшвидше розвивалися приморські райони в екваторіальній і тропічній зонах, майже не схильних до кліматичної сезонності: Сейшельські і Мальдівські острови, Маврикій. Всесвітню популярність отримали узбережжя Південно-Східної Азії: курорт Паттайя, острови Пхукет і Самуй (Таїланд), Балі (Індонезія), Пінанг (Малайзія), Хайнань (Китай). На Гавайських островах посеред Тихого океану американці створили курортну зону із сучасною індустрією розміщення та розваг, приймаючу щороку понад 6 млн туристів. Гаваї - батьківщина серфінгу та улюблене місце серфінгістів з різних країн.

Чудовими пляжами величезної протяжності, часто складеними білим, блискучим на сонці кораловим піском, славиться східне узбережжя Австралії. Найбільш відомі тут курорти Голд-Коуст (Золотий Берег), Брісбен, Кернс.

56. Географічна характеристика купально-пляжного туризму. Покажіть на карті основні центри купально-пляжного туризму в басейні Середземного моря та східної Атлантики.

57. Географічна характеристика купально-пляжного туризму. Покажіть на карті основні центри купально-пляжного туризму Американського туристичного регіону.

58. Географічна характеристика купально-пляжного туризму. Покажіть на карті основні центри купально-пляжного туризму в басейні Червоного моря, Перської затоки, Індійського океану та регіоні Південно-Східної Азії.

59. Географічна характеристика лікувально-оздоровчого та SPA-туризму. Покажіть на карті основні центри лікувально-оздоровчого та SPA-туризму України та світу.

Лікувально-оздоровчий туризм — масовий і популярний напрямок медичного туризму. Один з найбільш давніх — відомий з античних часів. У ХХ ст. виникає курортна індустрія. Поширюються нові види курортів та послуг — SPA-курорти (SPA-готелі), wellness-програми (оздоровчі, антистресові, косметологічні), морські курорти, зокрема з центрами таласотерапії.

У Європі країною-лідером за численністю іноземних туристів, що перебувають на курортно-санаторному лікуванні, на початку ХХІ ст. є Чехія — щороку кількість туристів, які відвідують Чехію з оздоровчою метою сягає 50 000 чоловік з понад 70 країн світу. Одним з найвідоміших у Чехії є курорт Карлові Вари.

Великими курортними країнами у Європі є Німеччина (понад 300 курортів, які приймають понад 1 млн. осіб), Австрія, Швейцарія (бальнеологічні курорти), Франція (Віші, Євшан), Італія, Іспанія, Португалія і Греція. Останнім часом швидкими темпами розвивається лікувально-оздоровчий туризм у Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії, Румунії, республіках колишньої Югославії.

В Америці лідером оздоровчого туризму є США (більшість курортів — бальнеологічні).

У Австралії та Африці оздоровчий туризм є менш розвинутим. Виняток складають відомі зони відпочинку й оздоровлення (наприклад, у Єгипті) але й у Тунісі, Марокко, Кенії і ПАР.

У останнє десятиріччя збільшився потік оздоровчого туризму з країн СНД до Ізраїлю (курорти Мертвого моря), у Єгипет і Туреччину.

В Росії найбільш відомі курортні комплекси — Великий Сочі і Кавказькі Мінеральні Води. В Україні курортні зони — Крим і Карпати. Лікувально-оздоровчий туризм

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1996 року № 1576 затверджено перелік населених пунктів України, віднесених до курортних. Згідно із цим переліком до курортних в Одеській області віднесені: місто Одеса, селища Затока і Сергіївка, села Косівка, Курортне, Миколаївка, Попаздра і Приморське Білгород-Дністровського району, селища Гвардійське і Ліски та села Вапнярка, Крижанівка, Нова Дофінівка і Сичавка Комінтернівського району, села Грибівка, Дальник, Кароліно-Бугаз, Санжійка і Іллічівка Овідіопольського району, села Лебедівка, Приморське і Тузли Татарбунарського району.

м. Одеса знаходиться в сприятливій для лікування місцевості. Поєднання морського і степового клімату, тепле море, прекрасні пляжі, 290 сонячних днів на рік, невичерпні запаси лікувальних грязей Куяльницького, Хаджибеєвського, Шаболатського лиманів, джерела мінеральних вод, достаток фруктів і овочів, винограду - все це створює виняткові умови для лікування та оздоровлення. На даний час санаторно-оздоровчі заклади Одеси надають повне кваліфіковане лікування, працюють закриті басейни з морскою та мінеральною водою. М’який клімат, насичене солями повітря, грязі з унікальними цілющими властивостями створюють всі умови для повноцінного відпочинку та оздоровлення. До основних природних лікувальних ресурсів Одеської області, що широко використовуються в практиці санаторно-курортного лікування, відносяться: унікальні кліматичні зони морського узбережжя, лікувальні грязі та ропа Будакського, Куяльницького, Тілігульского, Хаджибеєвського лиманів і Тузловської групи озер (озера Шагани, Алібей, Бурнас), а також різноманітні мінеральні води, які застосовуються як для прийому всередину, так і для процедур.

Грязі Тілігульського лиману відносяться до слабосульфідних, середньомінералізованих хлоридних магнієво-натрієвих лікувальних грязей. Запаси грязей лиману є дуже великими. По розрахункам вчених їх вистачить на 2000 років.Лиман (Бурнас) та озера (Алібей, Шагани), розташовані поміж дельтою р. Дунай, також мають важливий комплекс лікувальних факторів: з лікувальною метою використовуються як мулові відкладення, так і вода і ропа водоймищ, що містить різні мікроелементи (йод, бром, бор), які мають високу терапевтичну активність.

Одним з найстаріших та найбільш відомих курортів, що функціонує на основі лікувальних грязей, є Куяльницький — розташований у північно-східній частині м. Одеси у підніжжя Жевахової гори на правому березі Куяльницького лиману. Природа не поскупилася, щедро обдарувавши цю землю сухим і теплим кліматом, великою кількістю сонячних днів у році, лікувальними грязями, цілющою лиманною водою - "ропою", джерелами мінеральної води, створивши тут ідеальні умови для відпочинку людей і зцілення від багатьох хвороб. Сергіївка – екологічно чистий приморський клімато-бальнеогрязьовий курортний регіон, розташований в 80 км до півдня від м. Одеса і в 18 км від одного з найстаріших міст світу (2500 років) - Білгород-Дністровського на березі Шаболатського лиману. Лиман відділяється від Чорного моря вузькою (80-200 метрів) піщаною косою - пересипом, що є чудовим пляжем. В оздоровницях курорту лікують захворювання опорно-рухового апарата, центральної і периферичної нервової систем, органів дихання і травлення, гінекологічні і урологічні запальні захворювання, проводиться оздоровлення і лікування дітей та підлітків, які проживають на території України з підвищеним радіаційним фоном, а також реабілітація учасників ліквідації наслідків аварії на Чернобильській АЕС.

Для лікування вказаних профілів захворювань, поряд з грязелікуванням, широко використовується лиманна вода для лікування ваннами, а також морські купання та купання в лимані. Хімічний склад цих вод є ідентичним.

60. Географічна характеристика розважального туризму. Покажіть на карті основні центри розважального туризму світу Розваги - це головний мотив туризму і без них не обходиться практично жодна поїздка. Люди відправляються в дорогу за новими незабутніми враженнями, позитивними емоціями і гострими відчуттями. Для задоволення цих та інших потреб - працюють розважальні заклади, проводяться різнопланові заходи, спеціально створюються засоби розваг.

Найчастіше розваги обмежуються екскурсійною програмою -відвідуванням музеїв, оглядом історичних пам'ятників і природних визначних пам'яток, оглядовими екскурсіями по місту і місцевості.

Разом з тим широкий набір розважальних заходів завжди сприймається туристами з ентузіазмом і великою цікавістю. Це участь у фестивальних програмах, спортивних, культурно-масових заходах, святкуванні національних свят тощо. Вечірні заходи розважального характеру, як правило, плануються з відвідуванням ресторану, спеціального концерту та інших розважальних закладів.

Особливе місце у світовій індустрії розваг відводиться тематичним паркам. На думку Уолта Діснея, тематичний парк – це центр сімейного відпочинку і розваг, що здебільшого визначає вибір самої теми. Щоб об'єднати людей різного віку і, в першу чергу, залучити доросле населення, вона повинна носити не тільки розважальний, але й інформаційно-пізнавальний характер.

Тематика програм може бути різносторонньою - від курсів по підстриганню кущів до циклу семінарів з теорії і практики менеджменту.

Світові тематичні парки пропонують виставки досягнень у галузі науки і техніки, різносторонні інформаційно-пізнавальні та загальноосвітні програми тощо.

Найвідоміші у світі тематичні парки, які притягують до себе туристів зі всього світу, на відміну від звичайних центрів відпочинку і розваг, розташовані за межею міста. Так, найстаріший тематичний парк США "Диснейленд" побудований в 60 км на південний схід від Лос-Анджелесу (штат Каліфорнія), найвідоміший американський тематичний парк "Дісней Уорлд" - недалеко від Орландо (штат Флорида). Найбільший тематичний парк Європи "ЄвроДіснейленд" розміщений за 30 км від столиці Франції. "Країна мумі-тролей" у Фінляндії знаходиться в 20 км від м.Турку.

Одним із важливих факторів, який впливає на реалізацію пізнавальних, розважальних, лікувальних, оздоровчих та інших турів, є програмне забезпечення туристичної діяльності.

Згідно з Міждержавним стандартом (ГОСТ 28681.1 -95) "Программа обслуживания туристов - перечень услуг, достопримечательных объектов и досуговых событий, предоставляемых туристам в определенных последовательности, времени, месте и условиях обслуживания".

Головним в туристичній програмі є основна мета подорожі. Як показують дослідження, турист не вважає програму і обслуговування якісним, якщо мета подорожі не досягнута.

Основними видами послуг, які входять майже в кожну туристичну програму обслуговування, є: проживання, харчування, екскурсійне обслуговування, транспортні послуги, розважальні та спортивні заходи, побутові послуги та інші.

З погляду програмного обслуговування, туристичні програми - це завжди тематична спрямованість. Залежно від тематики туру формується певний набір послуг, який залежить від мети подорожі і рівня замовленої комфортності. При цьому програма складається з основних послуг, які відповідають меті подорожі, а також послуг доповнюючих та супутніх.

Важливе місце при розробці програм обслуговування відводиться мотивам і побажанням клієнтів. Мотиви туристів при виборі подорожі можуть бути найрізноманітнішими і залежать від багатьох факторів. Серед них і вік, і рівень доходів, і національні особливості, і навіть мода. Але є найбільш типові мотиви, характерні для більшості споживачів. Саме на них ґрунтуються стандартні програми обслуговування. Ось деякі поширені мотиви і пов'язані з ними програми обслуговування:

Турбота про збереження здоров'я - в цій групі програм передбачені тури з лікуванням, масажем та іншими процедурами для сімей, інвалідів, для тих, хто не палить тощо..

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]