- •Література:
- •Хід заняття
- •1.Організаційний момент:
- •2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень навчальних знань:
- •Високий рівень навчальних знань:
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •5.2 Територіальне розчленування України:
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень навчальних знань:
- •Високий рівень навчальних знань:
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень навчальних знань:
- •Високий рівень навчальних знань:
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
Середній рівень навчальних знань:
- Назвіть і покажіть на карті території, що відійшли до УРСР внаслідок
радянсько-німецьких договорів;
- Які крупні воєнні операції проведені на території України на початку війни?
Достатній рівень навчальних знань:
- У чому полягає суперечливість характеру радянізації на західноукраїнських землях?
- Яка роль відводилась Україні в планах Німеччини?
Високий рівень навчальних знань:
- Події 1939-1940 рр. історики тлумачать як "анексію", "возз'єднання", "включення до складу СРСР". Обґрунтуйте свою точку зору.
- Як ви вважаєте, чи можна було запобігти військової катастрофи, яка спіткала радянські війська на початку війни?
Домашнє завдання:
- повторити матеріал лекції;
- опрацювати рекомендовану літературу по темі;
План заняття
Дисципліна: Історія України.
Тема: «Окупаційний режим та рух Опору на території України в роки Другої світової війни».
Мета заняття:
навчальна: - - схарактеризувати сутність окупаційного режиму на українських землях, реалізацію плану «Ост» і, передусім політику геноциду стосовно населення України.
- визначити проблему формування руху Опору на території України, знати головні течії та задачі, методи боротьби; причини та сутність розбіжностей між його головними гілками-радянським та націоналістичним рухом Опору.
розвиваюча: - розвивати вміння аналізувати, зіставляти історичні факти та події, робити відповідні висновки;
виховна:- виховувати студентів в дусі гармонійного поєднання національних та загальнолюдських цінностей.
Вид заняття: лекція.
Тип заняття: лекція з елементами бесіди.
Методи проведення заняття: словесні ( лекція, бесіда);
наочні ( карта; таблиці ).
Методичне забезпечення: - конспект лекції; тестові завдання, карта «Україна в роки Великої Вітчизняної війни.», атлас з Історії України, 10-11 клас.
Література:
1.Бойко О.Д. Історія України : підручник. – К. : Академія, 2002.
2.Дещинський Л.Є., Гаврилів І.О. та ін. Історія України та її державності: навч .посібник.- Львів: Видавництво « Бескид Біт», 2005.
3.Історія України / керівник авт. кол. Ю. Зайцев. – Львів: Світ, 2002.
4.Історія України / керівник авт кол. О. Гуржій.- Київ: Академія, 1997.
5.Історія України (посібник), 10 – 11 кл., Гусєв В.І. та ін., Вища школа, 2002;
6.Короткий довідник з історії України / І.Ф. Курас, М.О. Багмет, І.І. Федьков та ін. – К.: Вища школа, 1994.
7.Новітня Історія України ч. ІI (підручник), 11 кл., Турченко Ф. Г., Генеза, 2003;
8.Новітня Історія України (підручник), 11 кл., Турченко Ф.Г. та ін., Генеза, 2007
Хід заняття
1.Організаційний момент:
- привітання студентів;
- підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.
3. Актуалізація опорних знань студентів по вивченому в курсі «Всесвітньої історії» матеріалі шляхом фронтальної бесіди за питаннями:
- Розкрийте головні положення плану «Ост», коли він був прийнятий ?
- Що вкладувало керівництво гітлерівської Німеччини в поняття «новий порядок?
- Схарактеризуйте головні напрями нацистського окупаційного режиму в загарбаних країнах та головні наслідки цієї політики.
- Які головні цілі переслідували представники руху Опору в окупованих країнах, в яких країнах він був найбільш активний?
- Назвіть методи боротьби представників руху Опору, які з них, на Вашу думку, були найбільш еффектевними?
