- •Хід уроку
- •Вступна бесіда.
- •2. Демонстрування предметів декоративно-прикладного мистецтва (з коментарем вчителя).
- •3. Продовження бесіди.
- •4. Перегляд демонстративного матеріалу (з коментарем вчителя).
- •5. Продовження бесіди.
- •6. Перегляд репродукції творів майстрів декоративно-прикладного мистецтва (з коментарем вчителя).
- •7. Словникова робота.
- •8. Знайомство з елементами петриківського розпису.
- •I V. Самостійна робота учнів.
- •V. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I V. Робота над темою уроку.
- •Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем вчителя).
- •Вступна бесіда.
- •Словникова робота.
- •Послідовність ліплення котика вчителем.
- •5. Практична діяльність учнів.
- •V. Підсумок уроку.
До доступу допустив
Класовод 2А класу Корсун Софія Станіславівна
Викладач-методист____________
Дата 22. 02. 2012
Конспект залікового уроку з
Образотворчого мистецтва
проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2
Тема уроку: Розпис тарелі «Летіла зозуля з яру в долину».
Мета. Ознайомити учнів із традиційним видом українського декоративно-прикладного мистецтва – петриківським розписом; закріпити поняття про ритм і симетрію; розвивати відчуття кольорової гармонії, зорово-рухової координації, уяви та фантазії при створенні декоративної композиції в крузі; удосконалювати навички роботи з фарбами; виховувати любов до творів декоративно-прикладного мистецтва.
Обладнання. Репродукції творі майстрів декоративно-прикладного мистецтва, декоративні тарелі, таблиці; малюнки із зображенням декоративних розписів на предметах домашнього вжитку – В. Гуз «Таріль, баклага», В. Глущенко «Півень у квітах».
Хід уроку
І. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІІ. Робота над темою уроку.
Вступна бесіда.
Людина завжди жила серед природи, вчилася в неї, наслідувала її і копіювала кращі зразки, які потім використовувала у повсякденному житті. Ще за сивої давнини навчилася вона складати прості візерунки з умовних знаків – символів, якими висловлювала ставлення до навколишнього світу.
Кожен знак щось означав. Так, пряма горизонтальна лінія означала землю, хвиляста горизонтальна – воду, вертикальна хвиляста – дощ, трикутник – гори. Сонце і місяць зображували у вигляді кола. Дерева з розлогим гіллям символізували родючість землі, а трави, квіти, кущі вважались волоссям землі. Птахи сприймалися посланцями сонця, символом щастя й радості, тепла й світла; вони віщували настання весни, уособлювали врожай, багатство. Образ матері – землі символізувала жіноча фігура – Берегиня.
Окремі знаки – символи, що їх наносили на будівлі, предмети побуту і одяг, мали охороняти, захищати житло, худобу і людей від злої сили, незрозумілих природних явищ і приносити щастя, тому й називали їх оберегами.
Прадавніми духовними захисниками українців були вишивна сорочка, плахта, тканий пояс, рушник, килим, доріжка, писанка, різні орнаменти на глиняному посуді.
2. Демонстрування предметів декоративно-прикладного мистецтва (з коментарем вчителя).
3. Продовження бесіди.
Прадавні українські орнаменти, які від початку були не окрасою, а магічними заклинаннями, вважалися охоронцями від злих, недобрих сил,, тобто оберегами. Ці знаки наші прабабусі вишивали вишивали на сорочках, аби злі духи не заволоділи людиною, її тілом. Вишивалися вони і на довгих рушниках, що розвішувалися над вікнами та деревами житла – аби нечиста сила не проскочила до хати, малювали на посуді – аби була в ньому здорова їжа й вода.
4. Перегляд демонстративного матеріалу (з коментарем вчителя).