Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти урокіів з рідної мови.docx
Скачиваний:
5
Добавлен:
17.08.2019
Размер:
3.86 Mб
Скачать

Вправа 97

  1. Прочитай слова і знайди ті, які можна пов’язати за змістом. Запиши утворені словосполучення.

Зразок.

Серйозна розмова

майорить квіти

бойова розмова

гайові медаль

серйозна прапор

  1. Підкресли буквосполучення йо.

  2. Вимов звуки і назви у словах майорить і гайові. Поділи їх для переносу.

б) Коментований запис словосполучень.

в) Виконання граматичного завдання 3 вправи 97.

ІІІ. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 98 (звернути увагу на четверте завдання)

IV. Підсумок уроку.

– Хто назве більше слів, у яких я, ю, є, ї – на початку слова?

– Скільки звуків на початку слова і складу позначають букви я, ю, є, ї?

До доступу допустив

Класовод 2А класу Корсун Софія Станіславівна

Викладач-методист____________

Дата 27. 02. 2012

Конспект залікового уроку з

української мови

проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Тема уроку: Наголошені й ненаголошені голосні. Визначення наголосу в словах. Добір спільнокореневих слів. Складання розповіді за малюнками.

Мета. Уточнити знання про особливості наголошеного складу і роль наголосу в мовленні; розвивати вміння знаходити у слові наголошений склад; ознайомити зі схемою звуко-буквенного аналізу слів; виховувати працелюбність, чемність, повагу до українських традицій.

Обладнання. Малюнки до вправ; вишиті рушники, або малюнки рушників, таблиця «Пиши красиво і правильно».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання (вправа 104). Вправа 104

І варіант (для хлопчиків).

  1. Прочитайте текст.

Пройде небагато років – одинадцять-дванадцять. І ти, хлопчику, зможеш стати солдатом. Не для того, щоб нападати на інші країни. А для того, щоб захищати свою. Ти станеш захисником свого народу.

За Сергієм Борудзіним

  1. Перебудуй останнє речення за схемою і запиши його від свого імені.

Я свого .

  1. Поділи слова на склади, познач наголошений склад.

  2. Яким ти хочеш служити в армії? Запиши.

Я служити .

ІІ варіант (для дівчаток)

  1. Прочитай вірш.

ПИШЕ БРАТ МЕНІ

«Хай мороз лютує й сніг, немов лавина,

я стою в дорозі, - пише брат мені. –

Бо як за плечима в тебе Батьківщина,

Небезпеки жодні в світі не страшні».

Петро Осадчук

  1. У яких рядках листа солдат пише про свою відданість Батьківщині і про почуття військового обов’язку?

  2. Спиши виділені слова, поділяючи їх на склади. Познач наголошений склад. Яке з цих слів не можна поділити для переносу? Чому?

– Хлопчики, зачитайте нам, як ви перебудували останнє речення. (Я стану захисником свого народу).

– Назвіть наголошені склади. (Ста-, -ком, -го, -ро-).

– Хто ким хоче служити в армії? (Моряком, танкістом, артилеристом, десантником).

– Дівчатка, розкажіть, у яких рядках листа солдата ви прочитали про його відданість Батьківщині і про почуття до військового обов’язку. (Як за плечима в тебе Батьківщина, небезпеки жодні в сіті на страшні).

– Які склади наголошені у виділених словах? (-ту, -ю, -чи-).

– Яке з цих слів не можна переносити? (Свою).

– Чому? (Склад з однієї букви переносити в інший рядок не можна).

– Хто з дівчат хотів би служити в армії і ким?