
- •Конспект уроку математики
- •2 Клас (13. 02)
- •Хід уроку
- •Розв’язати задачу.
- •6. Розв’язати і порівняти задачі.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •Підготовчі вправи.
- •Гра «Хто швидше?»
- •VI. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку математики
- •2 Клас (15.02)
- •Хід уроку
- •Усні обчислення.
- •IV. Самостійна робота.
- •Обчислити.
- •Обчислити.
- •V. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку математики
- •2 Клас (17. 02)
- •Хід уроку
- •Повторення таблиці множення числа 2.
- •Усні обчислення.
- •Підготовчі вправи.
- •Пояснення матеріалу.
- •Первинне закріплення.
- •IV. Фізкультхвилинка.
- •V. Розвиток математичних знань.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку математики
- •2 Клас (21. 02)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання.
- •2. Завдання для опитування.
- •3. Картки для опитування.
- •4. Усні обчислення.
- •Підготовча вправа.
- •Пояснення матеріалу.
- •Первинне закріплення.
- •IV. Фізкультхвилинка.
- •V. Розвиток математичних знань.
- •Виконання завдання № 661.
- •Розв’язування задач.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку математики
- •2 Клас (22. 02)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання.
- •Робота над задачами № 665 (1, 2).
- •Конспект уроку математики
- •2 Клас (25. 02)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання.
- •5. Каліграфічна хвилинка із завданням (№ 690).
- •Виконання завдання № 694.
- •Знаходження значень виразів № 695.
- •V. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку математики
- •Порівняти вирази.
- •Порівняти вирази.
- •Конспект уроку математики
- •Хід уроку
- •5. Каліграфічна хвилинка із завданням.
- •Самостійне розв’язування задачі № 710.
- •Розв’язування і порівняння задач № 711 (усно).
- •Виконання завдання № 712.
- •Гра «Хто швидше?»
- •V. Підсумок уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Підготовчі вправи.
а) Виконання завдання № 619.
№ 619
Як дізнатися, що 2 * 7 = 14?
Обчислити вирази.
2 + 2 + 2 + 5 2 + 2 + 2 + 2 + 8
б) Обчислити вирази.
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 3
2 + 2 + 2 + 2 + 7
в) Виконання завдання 620.
Учні розглядають зразок виконання завдання, роблять короткий запис виразів.
№ 620
Зроби короткий запис виразів за зразком.
Зразок.
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 27 = 2 * 7 + 27
2 + 2 + 2 + 7 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 12
Пояснення матеріалу.
За поданими записами у таблиці учні самостійно пояснюють розв’язання.
2 * 4 + 3 = 12 |
2 * 4 = 8 8 + 3 = 11 |
Первинне закріплення.
а) Пояснення розв’язання прикладів № 622.
№ 622
Пояснити розв’язання прикладів.
2 * 7 + 3 2 * 5 – 4
б) Виконати завдання № 623.
№ 623
2 * 9 + 5 2 * 7 – 4 2 * 6 + 8 2 * 2 + 2
V. Розвиток математичних знань.
1. Розв’язування задачі № 624.
№ 624
В одному пакеті 2 кг борошна. Скільки кілограмів борошна в 7 таких пакетах?
* 7 = 14 (кг) - всього).
2. Самостійне розв’язування задачі № 625 (із взаємоперевіркою).
№ 625
В одному ряді 6 парт. За кожною партою сидить 2 учні. Скільки всього у цьому ряді учнів?
(2 * 6 = 12 (уч.) – в одному ряді).
3. Розв’язування задачі № 626 (колективно).
№ 626
На дитячому майданчику було 5 двоколісних велосипедів і один триколісний. Скільки всього коліс було в цих велосипедах?
Розгляньте скорочений запис задачі.
І
– 5 в. по 2 к.
ІІ – 3 к. ?
На дошці записано план розв’язування задачі.
Скільки коліс у 5-ти двоколісних велосипедах?
Скільки всього коліс у велосипедах?
Прочитайте перше запитання плану.
Яку дію треба виконати? (2 * 5 = 10)
Чому? (Так ми дізнаємось скільки коліс у двоколісних велосипедах).
Яку дію треба виконати, щоб дати відповідь на друге запитання задачі? (10+3 = 13 – всього коліс).
Запис на дошці і в зошиті.
2 * 5 = 10 (к.);
10 + 3 = 13 (к.).
Відповідь: 13 коліс.


Гра «Хто швидше?»
2 * 8 + 4
2
* 3 2 * 9 + 2
2 * 5
2 * 7
2 * 5 + 10
2 * 7 + 5
2 * 4
2 * 2
2 * 6
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання. (№№ 627, 628 с. 107).
Конспект уроку математики
2 Клас (15.02)
Тема. Вправи і задачі на дві дії різного ступеня. Самостійна робота (№№ 636-642).
Мета. Формувати навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різного ступеня; перевірити знання учнів із теми «Множення числа 2».
Обладнання. Таблиця усних обчислень; схема задачі; сигнальні картки.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повторення і закріплення вивченого.
Взаємоперевірка виконання домашнього завдання (№№ 634,635).
Усні обчислення.
а) Гра «Знайди помилку».
2
* 5 + 20 = 30
2
* 8 + 4 = 20
2
* 6 – 7 = 6
2
* 7 – 8 = 5
2
* 3 + 7 = 13
2
* 4 + 9 = 17
б) Гра «Ланцюжок».
9
2
9
9
14
2*8
Математичний диктант.
Число 2 помножити на 3, 5, 8, 7, 6, 9.
На 4 мотоциклах їдуть хлопці, по 2 на кожному. Скільки усіх хлопців?
В одному пакеті 2 кг печива. Скільки кілограмів печива у 6 таких пакетах?
Виконання завдання № 637.
Сильніші учні знаходять значення виразів самостійно, слабші – під керівництвом учителя.
№ 637
2 * 8 – 15 2 * 5 + 10 2 * 9 – 9
5. Робота над задачами.
а) Учні розглядають малюнок до задачі № 638, записують розв’язання.
№ 638
По 2 л
У кожній
6 л
?
2 * 5 = 10 (л)
10 + 6 = 16 (л)
Поясни розв’язання задачі.
– Поясніть кожну дію.
– Про що дізналися першою дією?
– Чому виконали дію множення?
– Про що дізналися у другій дії?
– Чому виконали дію додавання?
б) Розв’язування задачі № 639.
№ 639
Від рулону чотирьом покупцям відрізали по 2 м клейонки. У рулоні ще залишилося 24 м. Скільки метрів клейонки було в рулоні?
На дошці – скорочений запис задачі.
-
Було – ?
Відрізали – 4 п., по 2 м
Залишилося – 24 м
Після аналізу задачі учні самостійно записують розв’язання і відповідь у зошитах.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Ведмежата в лісі жили,
Головою все крутили:
Ось так, ось так, ось так.
Ведмежата мед шукали,
Разом дерево хитали:
Ось так, ось так, ось так.