- •Динаміка коефіцієнтів платоспроможності
- •Вихідна інформація
- •Динаміка коефіцієнтів фінансової стійкості
- •Оцінка додаткового чистого грошового потоку реального інвестиційного проекту
- •Оцінка додаткового чистого грошового потоку реального інвестиційного проекту
- •Оцінка додаткового чистого грошового потоку реального інвестиційного проекту
- •Виходячи з інформації, що наведена нижче, визначіть оптимальну структуру капіталу за критерієм мінімізації її середньозваженої вартості. Вихідна інформація
- •Оцінка зміни статей балансу
- •Розрахунок чгп з операційної діяльності
- •Оцінити рівень якості чгп з операційної діяльності:
Оцінка додаткового чистого грошового потоку реального інвестиційного проекту
Показники |
1 рік |
2 рік |
3 рік |
4 рік |
5 рік |
1. Додатковий дохід від росту виручки від реалізації (без ПДВ) |
250 |
250*1,1=275 |
250*1,12=302,5 |
250*1,13=332,75 |
250*1,14=366,03 |
2.Економія від зменшення чис. працюючих |
10*2*12=240 |
240 |
240 |
240 |
240 |
3. Економія за рахунок соц. виплат |
240*0,375=90 |
90 |
90 |
90 |
90 |
Загальний обсяг додаткового доходу |
580 |
605 |
632,5 |
662,75 |
696,03 |
1. Додаткові витрати на поточне обслуговування устаткування |
40 |
40 |
40 |
40 |
40 |
2. Додаткова амортизація |
800/5=160 |
160 |
160 |
160 |
160 |
Загальний обсяг додаткових витрат |
200 |
200 |
200 |
200 |
200 |
Додатковий валовий прибуток |
580-200=380 |
605-200=405 |
632,5-200=432,5 |
662,75-200=462,75 |
696,03-200=496,03 |
Додатковий чистий прибуток |
380*0,77=292,6 |
405*0,77=311,85 |
432,5*0,77=333,03 |
462,75*0,77=356,32 |
496,03*0,77=381,94 |
Додатковий чистий грошовий потік |
292,6+160=452,6 |
311,85+160=471,85 |
333,03+160=493,03 |
356,32+160=516,32 |
381,94+160=541,94 |
ТВчгп = ∑ CFi / (1+r)i = 452,6/(1+0,18) + 471,85/(1+0,18)2 + 493,03/(1+0,18)3 + 516,32/(1+0,18)4 + 541,94/(1+0,18)5 = 383,56 + 338,88 + 300,08 + 266,31 + 236,88 = 1525,71 (тис. грн.)
NPV = ∑ CFi / (1+r)i – ІВ = 1525,71 – 800 = 725,71 (тис. грн.)
Проект ефективний
№12
Підприємство з метою модернізації виробництва планує ввести в експлуатацію нове устаткування балансовою вартістю 950 тис.грн.. Корисний строк використання активу становить 5 років; підприємство застосовує прямолінійний метод амортизації.
Реалізація інвестиційного проекту призведе до:
збільшення обсягу виробництва продукції (за цінами реалізації) на 400 тис.грн. (без ПДВ) в перший рік з подальшим ростом на 15% щорічно;
зменшення чисельності працюючих на 8 чоловік з середньою заробітною платою 3000 грн. на місяць;
зростання поточних витрат на обслуговування устаткування на 50 тис.грн. щороку.
Середньозважена вартість капіталу за рахунок якого планується фінансувати даний інвестиційний проект оцінюється в 15%.
*Припускаємо, що обсяг виробництва дорівнює обсягу продажу продукції.
Оцініть ефективність проекту реальних інвестицій за критерієм індексу доходності.