- •Завдання з методики викладання рідної мови
- •Структура уроку навчання грамоти букварного періоду
- •Структура уроку письма букварного періоду
- •Основні етапи роботи над переказом:
- •Основні етапи роботи над твором:
- •Критерії та норми оцінювання знань, умінь і навичок студентів з методики викладання рідної та другої мови в початкових класах (під час проходження педагогічної практики)
- •Завдання з методики викладання другої мови
- •Література на допомогу студентам-практикантам
- •Література на допомогу студентам-практикантам
- •Завдання з методики викладання математики
- •Завдання для студентів передвипускного курсу
- •Завдання для студентів випускного курсу
- •Оцінка змісту математичної діяльності молодших школярів:
- •Процесуально-діяльнісна характеристика проведення уроку:
- •Рекомендована література Основна:
- •Додаткова:
- •Для студентів передвипускного курсу
- •Завдання для студентів випускного курсу
- •Структура комбінованого уроку з навколишнього світу, природознавства
- •Пам’ятка до проведення бесіди на етапі уроку
- •I. Підготовка до бесіди
- •II. Структура бесіди
- •Критерії оцінювання уроків студентів-практикантів з курсів “я і Україна” (Навколишній світ) у 1-2 та природознавства у 3-4 класах
- •Рекомендована література Основна:
- •Додаткова:
- •Завдання з методики трудового навчання для студентів передвипускного курсу
- •Завдання для студентів випускного курсу
- •Зразок плану-конспекту уроку
- •Хід уроку
- •Організація класу (перевірка готовності учнів до уроку).
- •Актуалізація опорних знань учнів (вступна бесіда, розповідь, повідомлення).
- •III. Повідомлення теми і мети уроку.
- •IV. Аналіз зразка виробу.
- •V. Вивчення нового матеріалу (вступний інструктаж, планування послідовності трудових дій учнів, показ прийомів).
- •VI. Інструктаж з техніки безпеки.
- •VII. Самостійна практична робота учнів (поточний інструктаж, індивідуальна допомога учням).
- •VIII. Підсумок уроку. Аналіз й оцінка учнівських робіт.
- •Критерії оцінювання уроків студентів-практикантів з “Трудового навчання”
- •Рекомендована література Основна:
- •Додаткова
Структура уроку навчання грамоти букварного періоду
Тема: Звуки [ ], [ ], позначення їх буквою „__”.
Мета: Навчальна: Ознайомити дітей із звуками [ ], [ ] та буквою на їх позначення „__”.
Навчити читати склади і слова (речення, тексти) з новою буквою.
Поповнювати (уточнювати – у процесі роботи з синонімами, антонімами, багатозначними словами, словами вжитими в прямому та переносному значення слова) словниковий запас учнів по темі.
Розвиваюча: Розвивати мислення і мовлення учнів, розвивати звуковимову, фонематичний слух, вміння вживати вивчені слова та словоформи у власному мовленні, будувати з ними словосполучення, речення та зв’язні тексти діалогічної (монологічної) форми.
Виховна:
Обладнання: сигнальні фішки, стрічка букв, розрізна азбука, алфавіт, зразок друкованої великої і маленької букв, склади, променеві та лінійні складові таблиці, предметні (сюжетні) малюнки тощо.
Хід уроку:
І. Оргмомент
ІІ. Перевірка вивченого на попередньому уроці
1. Звукові аналітико-синтетичні вправи.
– Повторення вивчених звуків.
– Фонетичне моделювання слів.
2. Повторення вивченої букви.
3. Читання складів і слів з вивченою буквою.
4. Читання речень, вивчених текстів.
5. Робота з розвитку зв’язного мовлення.
Складання текстів діалогічної (монологічної) форми.
ІІІ. Ознайомлення з новим звуком
1. Мотивація навчальної діяльності.
2. Підготовчі звукові аналітико-синтетичні вправи.
– Виділення нового звука із вірша, скоромовки, загадки тощо.
– Фонетичне моделювання слів.
– Активне вимовляння виділених звуків, спостереження за їх артикуляційними особливостями.
– Віднесення нових звуків до приголосного (голосного), зіставлення м’якого і твердого варіантів на слух, за способом вимови.
– Позначення нових звуків відповідними фішками [–], [=].
– Виконання вправ на впізнання звуків у заданих словах.
– Самостійний добір слів з новими звуками у різних позиціях.
– Синтетичні звукові вправи на утворення складів-злиття з новими звуками.
ІV. Ознайомлення з новою буквою
1. Позначення на письмі звука (двох звуків – приголосного твердого і м’якого) буквою. Показ великої і малої букви.
2. Зіставлення великої і малої букви за розміром і формою.
3. Співвіднесення структури нової букви з предметами оточуючого та структурою раніше вивчених букв.
4. Заучування напам’ять вірша у якому відбивається структура нової букви.
5. Розташування вивченої букви на стрічці букв, у касі розрізної азбуки, знаходження її в алфавіті, на сторінці букваря тощо.
Фізхвилинка
V. Вправи на читання
1. Читання готових складів з новою буквою.
2. Самостійне утворення та читання складів (робота з променевими таблицями).
3. Читання складів з лінійних таблиць, прийоми читання складів „пеньки”, „ромашка” тощо.
4. Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі (причитка в різних позиціях – на початку слова, в середині, в кінці).
5. Утворення слів із „розсипаних” складів.
6. Читання слів у колонках з опорою на виділені склади-злиття з новою буквою (слова надруковані на дошці чи таблиці).
7. Читання колонок слів за букварем з використанням різних прийомів перечитки.
VІ. Ознайомлення з текстом
1. Вступна бесіда з опорою на ілюстрацію букваря до тексту.
2. Читання тексту вчителем.
3. Колективне та індивідуальне читання тексту учнями.
4. Аналіз прочитаних речень (тексту), вибіркове читання за запитаннями, співвіднесення тексту та малюнків.
5. Побудова зв’язного висловлення за прочитаним текстом та поданим малюнком.
VІІ. Підведення підсумків уроку
– З якими новими звуками познайомилися?
– З якою буквою вони позначаються?
– Що робили на уроці?
– Чого нового навчилися?
