![](/user_photo/2706_HbeT2.jpg)
- •5.05050205 «Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств»
- •1. Мета та задачі курсової роботи
- •2. Тематика курсової роботи
- •3. Зміст пояснювальної записки.
- •4. Методичні вказівки з виконання розділів курсової роботи
- •Зміст пояснювальної записки
- •1. Організаційна частина.
- •1.1. Організація роботи механослужби цеху
- •1.2. Планування ремонтів механічного обладнання.
- •1.3. Розрахунок численності робітників на капітальний ремонт механообладнання
- •1.4. Система оплати праці робітників
- •1.5. Розрахунок фонду оплати праці на капітальний ремонт механообладнання.
- •1. Основна заробітна плата:
- •3.2. Розрахунок річного економічного ефекту від впровадження модернізації
- •Відомість дефектів
- •1. Організаційна частина
- •2. Економічна частина
- •1. Організаційна частина
- •2. Економічна частина
- •Література:
3.2. Розрахунок річного економічного ефекту від впровадження модернізації
Необхідно коротко описати сутність модернізації, за рахунок чого буде отримано економічний ефект, згідно методики виконати розрахунки.
Сутність даної пропозиції полягає в наступному – пропонується використовувати замість двох секційного комплекту рейок на штовхаючи штангах, по тринадцять і десять зубців на рейках відповідно, комплект рейок, який складається з трьох секцій по сім зубців на кожній рейці.
В результаті впровадження модернізації річний економічний ефект може бути отримано:
- від зменшення трудомісткості поточного ремонту Т, що зменшить витрати на ремонт;
- збільшення періодичності ремонту П1, та відсутність ремонтів П2, що зменшить кількість ремонтів, а внаслідок цього і витрати на ремонти.
Наприклад:
Таблиця 7. Вихідні дані для розрахунку економного ефекту від впровадження модернізації
Найменування |
До модернізації |
Після модернізації |
Кількість ремонтів П1 |
8 |
6 |
Трудоємкість ремонту П1(люд/год) |
60 |
40 |
Кількість ремонтів П2 |
4 |
- |
Трудоємкість ремонту П2(люд/год) |
180 |
- |
Зубчата рейка |
(2-х секційна) |
(3-х секційна) |
Витрати на модернізацію, П1, грн. |
160 |
160 |
Витрати на модернізацію, грн. |
- |
40000 |
Витрати на матеріали П2, грн. |
390 |
- |
Тарифна ставка 5 розраду, грн. |
12,48 |
12,48 |
3.2.1. Розрахунок річних витрат на поточні ремонти до модернізації:
Поточний ремонт П1:
Трудомісткість ремонту П1 – 60 людино/годин (за даними підприємства);
1. Основна заробітна плата
1.1. Зарплата за тарифом:
Для виконання поточного ремонту приймаємо 5-й розряд робітників:
Зт=Т·Тп1
де: Т – погодинна тарифна ставка робітників 5-го розряду; Т=12,48 грн.;
Тп1 – трудомісткість поточного ремонту П1; Тп1=60 людино/годин;
Зт=12,48·60=748,8 грн.
Зосн=Зт=748,8 грн.
2. Додаткова заробітна плата
2.1. Зарплата преміальна:
Зпр=
Зпр=
2.2. Доплата за шкідливі умови праці:
Дш.у.=К·Б·Тп1
де: Кш.у. – коефіцієнт доплат за кожний бал шкідливості на робочому місці за 1 годину відпрацьовану в шкідливих умовах праці;
Кш.у.=0,0776 грн. – за даними підприємства;
Б – бал шкідливості, Б=20 (табл..6)
Дш.у.=0,0776·20·60=93,13 грн.;
2.3. Додаткова оплата:
Зд=Зпр+Дш.у.
Зд=149,76+93,12=242,88 грн.;
2.4. Заробітна плата загальна:
Ззагп1=Зосн+Здод
Ззагп1=748,8+242,88=991,68 грн.
Витрати на матеріали на П1=160 грн.
2.5. Заробітна плата загальна всіх ремонтів П1 за рік:
ΣЗзаг.за рікП1=Ззаг.П1·Ν
де: Ν – фактична кількість ремонтів П1 за рік; Ν=8;
ΣЗзаг.за рікП1=991,68·8=7933,44 грн.
2.6. Нарахування на заробітну плату:
Нзпп1=
39,5% - відсоток нарахувань на заробітну плату (за даними підприємства)
Нзпп1=
2.7. Загальні річні витрати:
ΣЗп1= ΣЗзаг.за рікП1+ Нзпп1+Змат.п1·n
ΣЗп1=7933,44+3133,71+160·8=12347,15 грн.
Поточний ремонт П2:
Трудомісткість ремонту П2 – 180 людино/годин (за даними підприємства);
1. Основна заробітна плата
1.1. Зарплата за тарифом:
Для виконання поточного ремонту приймаємо 5-й розряд робітників:
Зт=Т·Тт2,
де: Т – погодинна тарифна ставка робітників 5-го розряду; Т=12,48 грн.;
Тп2 – трудомісткість поточного ремонту П2;Т2=180 людино/годин;
Зт=12,48·180=2246,4 грн.
2. Додаткова заробітна плата
2.1. Зарплата преміальна:
Зпр=
Зпр=
2.2. доплата за шкідливі умови праці:
Дш.у.=К·Б·Тп2
де: Кш.у. – коефіцієнт доплат за кожний бал шкідливості на робочому місці за 1 годину відпрацьовану в шкідливих умовах праці;
Кш.у.=0,0776 грн. – за даними підприємства;
Б – бал шкідливості, Б=20 (табл.6)
Дш.у.=0,0776·20·180=279,36 грн.;
2.3. Додаткова оплата:
Зд=Зпр+Дш.у.
Зд=449,28+279,36=728,64 грн.
2.4. Заробітна плата загальна:
Ззаг·п2=Зт+Зд
Ззаг·п2=2246,4+728,64=2975,04 грн;
2.5. Заробітна плата загальна всіх ремонтів Т1 за рік:
ΣЗзаг.за рік П2=Ззаг.П2·Ν,
де: Ν – фактична кількість ремонтів П2 за рік; Ν=4
ΣЗзаг.за рік Т2=2975,04·4=11900,16 грн;
2.6. Нарахування на зарплату:
Нзпп2=
39,5% - відсоток нарахувань на заробітну плату (за даними підприємства)
Нзпп2=
Витрати на матеріали на ремонт П2=390 грн.
2.7. Загальні річні витрати:
ΣЗП2=ΣЗзаг.за рікП2+Нзп·П2+Змат.П2·n
ΣЗП2=11900,16+4700,56+390·4=18160,72 грн;
3.2.2. Розрахунок річних витрат на поточні ремонти після модернізації:
Поточний ремонт П1:
Трудомісткість ремонту П1 – 40 людино/годин (за даними підприємства);
1. Основна заробітна плата
1.1. Зарплата за тарифом:
Для виконання поточного ремонту приймаємо 5-й розряд робітників:
Зт'=Т·Тт1',
де: т – погодинна тарифна ставка робітників 5-го розряду; Т=12,48 нре.;
Тп1' – трудомісткість поточного ремонту П1; Т1=40 людино/годин;
Зт'=12,48·40=499,2 грн.
Зосн=Зт
Зосн=499,2грн.
2. Додаткова заробітна плата
2.1. Зарплата преміальна:
З'пр=
З'пр=
2.2. Доплата за шкідливі умови праці:
Дш.у.'=Кш.у.·Б·Тт1',
де Кш.у. – коефіцієнт доплат за кожний бал шкідливості на робочому місці за 1 годину відпрацьовану в шкідливих умовах праці;
Кш.у.=0,0776 грн. – за даними підприємства;
Б – бал шкідливості, Б=20 (табл.6)
Дш.у.'=0,0776·20·40=62,08 грн.;
2.3. Додаткові оплати:
З'д= Зпр'+ Дш.у.'
З'д=99,84+62,08\161,92 грн.;
2.4. Заробітна плата загальна:
Ззаг.П1'=Зосн+Зд
Ззаг.П1'=499,2+161,92=661,12 грн.;
2.5. Заробітна плата загальна всіх ремонтів П1 за рік:
ΣЗзаг.за рікП1'=Ззаг.П1'·Ν',
де: Ν' – фактична кількість ремонтів П1 за рік; Ν'=6
ΣЗзаг.за рікП1'=661,12·6=3966,724 грн.;
2.6. Нарахування на заробітну плату:
Н'зп=
39,5% - відсоток нарахувань на заробітну плату (за даними підприємства)
Н'зп=
2.7. Загальні річні витрати:
ΣЗП1'= ΣЗзаг.за рікТ1'+ Н'зп+Змат·n
ΣЗП1'=3966,72+1566,85+160·6=4335,42 грн.;
3.2.3. Розрахунок економічного ефекту і терміну окупності витрат:
1. Річна економія витрат на ремонт П1 від впровадження модернізації:
Ерічн.П1= ΣЗП1-ΣЗП1';
Ерічн.П1=12347,15-6493,57=5853,58 грн;
2. Річна економія витрат на ремонт П2 від впровадження модернізації:
Так як внаслідок впровадження модернізації вузол буде виходити з ладу в 2 рази рідше, тоді проведення поточних ремонтів П2 буде нераціонально, а значить:
Ерічн.П2=ΣЗП2=18160,72 грн.;
3. Річна економія витрат на всі ремонти:
Ерічн= Ерічн.П1+ Ерічн.П2;
Ерічн=5853,58+18160,72=24014,3 грн.;
4. Термін окупності витрат на модернізацію:
Т=К/Ерічн.,
де: К – капітальні вкладення на впровадження модернізації, грн.:
К=48000 грн. (табл..8);
Т=48000/24014,3=2 роки;
Висновок: Термін окупності витрат на модернізацію в межах нормативу (Тн=6,7 року), що підтверджує доцільність впровадження даної модернізації.
2.3. Основні техніко-економічні показники курсової роботи
На основі виконаних розрахунків складаємо таблицю техніко-економічних показників курсової роботи.
Таблиця 10. Основні техніко-економічні показники курсової роботи
Найменування показників |
Одиниці вимірювання |
Значення показників |
Вид обладнання |
Маніпулятор з кантувачем |
|
Трудомісткість капітального ремонту |
Людино/годин |
1170 |
Тривалість капітального ремонту |
Годин |
96 |
Списковий штат робітників на капітельний ремонт |
Осіб |
56 |
Фонд оплати праці робітників на капітальний ремонт |
Грн. |
23207,91 |
Кошторис витрат на капітальний ремонт |
Грн. |
121983,36 |
Річний економічний ефект від впровадження модернізації |
Грн. |
2404,3 |
Термін окупності витрат |
років |
2 |
Додаток А
Підприємство ВАТ «Запоріжсталь» «Затверджую»
Технічний директор___________
Цех Обтискний «15»серпня 2010р.