Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Otto von Bismarck.doc
Скачиваний:
54
Добавлен:
26.11.2018
Размер:
113.66 Кб
Скачать

Реферат на тему: Бісмарк, Отто фон (Otto von Bismarck)

Отто фон Бісмарк (Otto von Bismarck)

Портрет роботи Франца фон Ленбаха. 1879 рік

1-й Канцлер Німеччини

21 березня 1871 — 20 березня 1890

Канцлер Північнонімецького союзу

1 липня 1867 — 18 січня 1871

 

Національність:

Німець

Народження:

1 квітня 1815, Шенхаузен, Пруссія

Смерть:

30 липня 1898,Фрідріхсру, Німеччина

Похований:

Мавзолей Бісмарка

Дружина:

Іоганна фон Путткамер

 

Автограф:

Зміст

1 Біографія

1.1 Походження

1.2 Молоді роки

1.3 Робота

1.4 Політична кар'єра

1.5 Кров, залізо, сльози

1.6 Захід

2 Адреси в Санкт-Петербурзі

3 Критики Отто фон Бісмарка

4 Література

Біографія

Бісмарк-шенхаузен Отто Едуард Леопольд фон (німий. Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schцnhausen; 1815—1898) князь, німецький державний діяч, перший канцлер Німецької імперії (другого рейху), що прозвав «Залізним Канцлером». Мав почесний чин (мирний час) прусського генерал-полковника в ранзі генерал-фельдмаршала (20 березня 1890).

Походження

Отто Фон Бісмарк народився 1 квітня 1815 року в сім'ї дрібномаєтних дворян в Шенхаузене, в бранденбургской провінції (нині земля Саксонія-анхальт). Всі покоління сім'ї Бісмарков служили правителям Бранденбурга на мирному і військовому теренах, проте нічим особливим себе не проявляли. Простіше кажучи, Бісмарки були юнкерами, нащадками лицарів-завойовників, які заснували поселення на землях на схід від Ельби. Бісмарки не могли похвалитися обширними землеволодіннями, багатством або аристократичною розкішшю, але вважалися благородними.

Молоді роки

З 1822 по 1827 рік Отто вчився в школі Пламана, в якій робився особливий упор на фізичний розвиток. Але молодий Отто не був цим задоволений, про що часто писав батькам. У віці дванадцяти років Отто залишив школу Пламана, але з Берліна не виїхав, продовживши своє навчання в гімназії імені Фрідріха Великого на Фрідріхштрассе, а коли йому виповнилося п'ятнадцять років, перейшов в гімназію «У Сірого монастиря». Отто показав себе середнім, не видатним учнем. Зате він добре вивчив французьку і німецьку мови, захоплюючись читанням іноземної літератури. Головні інтереси молодої людини лежали в області політики минулих років, історії військового і мирного суперництва різних країн. У той час хлопець, на відміну від своєї матери, був далекий від релігії.

Після закінчення гімназії мати визначила Отто в університет Георга Августа в Геттінгене, який знаходився в королівстві Ганновер. Передбачалося, що там юний Бісмарк вивчить право і, надалі, поступить на дипломатичну службу. Проте Бісмарк не був налаштований на серйозне навчання і віддавав перевагу над нею розвагам з друзями, яких в Геттінгене з'явилася множина. Отто часто брав участь в дуелях, в одній з яких він був поранений в перший і єдиний раз в житті від рани на щоці у нього залишився шрам. В цілому, Отто фон Бісмарк в ту пору мало чим відрізнявся від «золотої» німецької молоді.

Бісмарк не завершив свою освіту в Геттінгене життя на широку ногу виявилося обтяжливим для його кишені, і, під загрозою арешту з боку університетських властей, він покинув місто. Цілий рік він числився в Новому столичному університеті Берліна, де захистив дисертацію по філософії і політичній економії. На цьому його університетська освіта закінчилася. Природно, Бісмарк відразу ж вирішив почати кар'єру на дипломатичному терені, на що покладала великі надії його мати. Але тодішній міністр закордонних справ Пруссії відмовив молодому Бісмарку, порадивши «пошукати місце в якій-небудь адміністративній установі усередині Німеччини, а не у сфері європейської дипломатії». Можливо, що на таке вирішення міністра вплинули чутки про бурхливе студентське життя Отто і про його пристрасть до з'ясування відносин через дуель.

Робота

Бісмарк, 1836 рік

У результаті Бісмарк поїхав працювати в Ахен, який зовсім недавно увійшов до складу Пруссії. У цьому курортному місті ще відчувався вплив Франції і Бісмарк, головним чином, займався проблемами, пов'язаними з приєднанням цієї прикордонної території до митного союзу, в якому домінувала Пруссія. Але робота, за словами самого Бісмарка, «була необтяжливою» і у нього залишалася безліч часу на читання і насолоду життям. У цей же період у нього були багато любовних пригод з відвідувачками курорту. Одного разу він навіть трохи не одружувався на дочці англійського приходського священика Ізабеллі Лорейн-Сміт.

Впавши в немилість в Ахене, Бісмарк був вимушений поступити на військову службу весною 1838 року він записався в гвардійський батальйон єгерів. Проте хвороба матери скоротила термін його служби: довгі роки турбот про дітей і маєток підірвали її здоров'я. Смерть матери поставила крапку в метаннях Бісмарка у пошуках справи стало абсолютно зрозуміло, що йому доведеться займатися управлінням своїми померанськими маєтками.

Влаштувавшись в Померанії, Отто фон Бісмарк почав замислюватися над способами збільшення прибутковості своїх маєтків і незабаром завоював пошану своїх сусідів як теоретичними знаннями, так і практичними успіхами. Життя в маєтку сильно дисциплінувало Бісмарка, особливо якщо порівнювати із студентськими роками. Він показав себе тямущим і практичним землевласником. Але все таки студентські звички давали про себе знати і незабаром навколишні юнкеры прозвали його «скаженим».

Бісмарк сильно зближувався зі своєю молодшою сестрою Мальвіной, яка закінчила навчання в Берліні. Між братом і сестрою виникла духовна близькість, викликана схожістю в смаках і симпатіях. Отто познайомив Мальвіну зі своїм приятелем Арнімом, і через рік вони одружилися.

Бісмарк ніколи більше не переставав вважати себе віруючим в Бога і послідовником Мартіна Лютера. Кожен ранок він починав з читання уривків з Біблії. Отто вирішив укласти змовини з Іоганною фон Путткамер, чого добився без особливих проблем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]