- •1. Коротка характеристика будівлі та будівельного майданчика.
- •Отже повна назва грунту іге-2: пісок середньої крупності, середньої щільності, середнього ступеню водонасичення.
- •Отже повна назва грунту іге-4: пісок сдрібний, середньої щільності, середнього ступеню водонасичення.
- •Вибір типу фундаменту.
- •Визначення мінімальної глибини закладання фундаменту
- •Розрахунок фундаменту неглибокого закладання зі збірного залізобетону. Переріз 1-1 (безпідвальна частина).
- •Переріз 2-2 (безпідвальна частина).
- •Переріз 3-3 (безпідвальна частина).
- •Переріз 4-4 (підвальна частина).
- •Переріз 5-5 (підвальна частина).
- •Переріз 6-6 (підвальна частина).
- •Розрахунок пальових фундаментів
- •Переріз 1-1
- •Переріз 2-2
- •Переріз 3-3
-
Розрахунок пальових фундаментів
Пальовий фундамент виконуємо з забивних паль. За несучий шар приймаємо ІГЕ-3.
Довжина палі : lp = 0.1 + 5.1 + 1.0 = 6.2 м. Приймаємо палю С 70-30 (довжиною 7 м, перерізом 300x300 мм).
hpост. = 300 + 100 = 400 мм ;
hк = 2.0 м .
Розрахунок несучої здатності палі по грунту основи
Несуча здатність забивної висячої палі
Коефіцієнти - c, cr дорівнюють одиниці, а cf=0.6 якщо палі забиті з лідерними свердловинами. А – площа поперечного перерізу палі, А = 0,09 м²; U – периметр поперечного перерізу, U = 1,2 м.
Глибина забивки нижнього кінця палі від рівня природного рельєфу дорівнює 7.6 м.
Розрахунковий опір грунту під вістрям палі складає:
при H = 7 м, R = 2400 кПа;
при H = 10 м, R = 2600 кПа;
по інтерполяції для H = 7.6 м, R = 2440 кПа.
Визначаємо розрахунковий опір по бічній поверхні:
h1 = 2.0 м H1 = 2.5 м f1 = 45 кПа
h2 = 2.0 м H2 = 4.5 м f2 = 54.5 кПа
h3 = 1.1 м H3 = 6 м f3 = 58 кПа
h4 = 1.0 м H4 = 7.1 м f4 = 63.65 кПа
Визначаємо несучу здатність палі:
Fd = 1× (1×2440×0.09 + 0.6×(45×2 + 54.5×2 + 58×1.1 + 63.65×1)) = 415.5 кН
Розрахункове навантаження, допустиме на палю NP = Fd.g:
коефіцієнт надійності k = 1.4, так як несуча здатність палі визначалась розрахунком по нормам.
кн.
Переріз 1-1
Навантаження на верхньому обрізі фундаменту (фундаментної стіни) для розрахунків за І граничним станом NІ = 328х1.2=393.6 кН/м. Товщина стіни 640 мм.
Визначаємо кількість паль :
= 1.1×0.7×0.4×1×25 = 5.5 кН/м
= 0 – вага грунту зворотньої засипки на обрізах ростверку
= 20.5 кН/м
= 393.6 + 5.5 + 20.5 = 419.6 кН/м
Приймаємо 2 ряди паль у шахматному порядку. Мінімальна відстань між палями
Мінімальна відстань між палями 3d = 3×0.3 = 0.9 м.
Знаходимо відстань між палями L=0.71x2=1.42м. Приймаємо L=1.4м
(приймаємо 0.6м)
Переріз 2-2
Навантаження на верхньому обрізі фундаменту (фундаментної стіни) для розрахунків за І граничним станом NІ = 347 кН/м. Товщина стіни 380 мм.
Визначаємо кількість паль :
= 1.1×0.5×0.4×1×25 = 5.5 кН/м
= 0 – вага грунту зворотньої засипки на обрізах ростверку
= 17 кН/м
= 347.8 + 5.5 + 17 = 370.3 кН/м
= 1.25 паль
Приймаємо 2 ряди паль у шахматному порядку. Мінімальна відстань між палями
Мінімальна відстань між палями 3d = 3×0.3 = 0.9 м.
Знаходимо відстань між палями L=0.71x2=1.42м. Приймаємо L=1.4м
(приймаємо 0.6м)
Переріз 3-3
Навантаження на верхньому обрізі фундаменту (фундаментної стіни) для розрахунків за І граничним станом NІ = 220.8 кН/м. Товщина стіни 380 мм.
Визначаємо кількість паль :
= 1.1×0.5×0.4×1×25 = 5.5 кН/м
= 0 – вага грунту зворотньої засипки на обрізах ростверку
= 17 кН/м
= 220.8 + 5.5 + 17 = 243.3 кН/м
= 0.82 паль
Мінімальна відстань між палями 3d = 3×0.3 = 0.9 м.
Знаходимо відстань між палями:
м (приймаємо 1.2 м )