Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Любити оточуючу природу.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
22.11.2018
Размер:
114.69 Кб
Скачать

Тема 2 "Чере-нана, чере-мама, чере-ііашенатк©"

Об'ємна аплікація

Мета: вчити правильно наносити клей пензлем на фрагменти зображення, правильно прикладати фрагменти до основи, притискати долонею й розгладжувати деталі, які наклеюються; формувати вміння знаходити положення окремих деталей на основі; визначати здатність дітей аналізувати, порівнювати ,зіставляти, знаходити однакові за формою зображення; розвивати точність руху руки й очей; формувати інтерес до техніки аплікації; виховувати вміння слухати пояснення вихователя, розуміти й виконувати усні прохання ; формувати вміння вміння включатися в гру; виховувати моральні якості ( співчуття, бажання допомагати близьким).

Обладнання й матеріали: робочий зошит, фланелеграф, трафарет-основа, деталі для наклеювання , клейстер, серветки, клейонка.

Методи й прийоми роботи: прийоми аплікації (нанесення клею з допомогою пензля, приклеювання) художнє слово, гра, обігравання виконаних робіт

Підготовка до заняття: вирізати із цупкого картону силует і деталі черепахи.

Хід заняття

Організаційний момент

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вихователь {рекламує)

ЧЕРЕПАХА

На грядці, де росте редиска, сидить якийсь незнаний звір: на спині в нього чорна миска і ніжки висунулись з дір.

Та це ж, звичайно, черепаха! І як вона прийшла сюди? Ой черепахо-бідолахо, ти ж тут загинеш без води!

Адже до річки через поле, через ярочки та горби по-черепашачи, поволі, ти будеш лізти дві доби!..

А ми цю чорну боягузку, що вся сховалась під щитом, мерщій загорнемо у хустку і понесем усі гуртом.

І примчимо єдиним махом в кущі до річки, до води. От«т спокійно, чепгпахо. живи й далеко не ходи! Н. Забіла

Вивчення нового матеріалу

Діти проходять до столів.

Вихователь. Ось таку черепаху ми будемо робити (показує готову роботу на фланелеграфі).

А тепер подивіться, як ми будемо працювати. Нам потрібно спочатку зробити, а потім приклеїти панцир, голівку, чотири ніжки і хвостик. (Показує.) Але перш ніж взятися до роботи, давайте ще раз згадаємо правила роботи.з клеєм.

У тюбику м'якому живе прозорий клей. Він поселився в домі, Щоб радувать дітей. Т.

Коломієць

Правила роботи з клеєм

  • Працюємо на клейонці;

  • користуємося серветкою;

  • беремо клею стільки, скільки потрібно (на кінчику пензля).

Вихователь показує дітям, як наносити клей ,на деталі, намащуючи його пензлем від центра до країв рівномірним шаром; як правильно прикласти деталі промащеною стороною до основи, притиснути його долонькою й розрівняти серветкою або ганчірочкою.

Пропонує дітям наклеїти деталі самостійно. Діти виконують роботу, звучить музика. Щоб правильно закріпити навички, вихователь у разі потреби допомагає кожній дитині.

Коментар

Об'ємне зображення краще, сприймається дітьми і більш реалістично підбиває навколишній світ. З метою одержання такого зображення Потрібно добре пом'яти в руках кольоровий папір для аплікації, потім злегка розрівняти і вирізувати, необхідну форму. Після чого ледь наклеїти й у разі потреби домалювати окремі деталі олівцем чи фломастером.

Зімніть коричневий папір, злегка розрівняйте, виріжте овальну форму наклейте, а потім домалюйте голову й ноги

Закріплення вивченого матеріалу Гра «Відлуння»

Діти виконують дії, запропоновані вихователем на основі тексту вірша,, повторюючи за вихователем відлуння. Гра спрямована на розвиток координації рухів і закріплення зв'язку руху із мовленнєвою командою. ЧЕРЕПАХА AXA

Черепаха Аха-аха У воді сиділа-діла. Черепаха Аха-аха Свої ніжки мила-ила. Крокодили-дилн-дили Пронливали-али-али, Ч ер є п аху Аху- аху Налякали-али-али... Черепаха Аха-аха На камінчик .сіла-іла І від страху-аху-аху Затремтіла-іла-іла.

Ну, а потім-отім-отім Розпустила крила-кла. *

І за хмари-ари-ари Полетіла-іла-іла. ї маленькі діти знають: Черепахи не літають,Та коли багато страху, То злетить і черепаха. Axa! Axa! » Г. Чубач

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]