
- •Однорідні члени речення
- •Передмова
- •Урок № 1. Однорідні члени речення
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на застосування і закріплення знань, формування вмінь і навичок.
- •VI. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Viі. Підсумки уроку
- •Урок №2. Однорідні члени речення (зі сполучниковим, безсполучниковим і мішаним зв’язком).
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань. Опрацювання таблиці.
- •Vі. Виконання вправ на закріплення вивченого.
- •Vіі. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Vііі. Підсумки уроку, мотивація оцінювання. Урок №3. Коми при однорідних членах речення
- •Як цар повелів
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на закріплення нового матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку.
- •Vіі. Повідомлення домашнього завдання й інструктаж до нього.
- •Хід уроку
- •IV. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчання.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Vііі. Оголошення й мотивація оцінок. Урок №5. Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами
- •Хід уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Урок № 6. Узагальнення і систематизація вивченого про речення з однорідними членами.
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення й систематизація вивченого.
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Урок №7. Контрольна робота (диктант)
- •Хід уроку
- •Література
Урок №7. Контрольна робота (диктант)
Тема. |
Контрольна робота (диктант). |
Мета: |
з’ясувати рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності, а також рівень засвоєння знань, сформованості вмінь і навичок з теми «Однорідні члени речення»; формувати вміння й навички, використовувати здобуті теоретичні знання на практиці відповідно до конкретних випадків. |
Тип уроку. |
Урок перевірки та обліку здобутих знань, умінь і навичок. |
Хід уроку
І. Повідомлення мети перевірки і способу її проведення.
ІІ. Написання диктанту.
ІІІ. Домашнє завдання.
Приготувати усне висловлювання на тему: «Речення з однорідними членами».
Текст для контрольного диктанту
Фарби наших предків
Сьогодні практично всі фарби штучні, хімічного походження. А колись усе необхідне для одержання яскравих різноколірних тканин, фарбування ікон, розписів храмів та хат, забарвлення ниток для вишивання сорочок, рушників брали у природи. Шукали і знаходили усе необхідне в лісі, в полі.
Жовту фарбу одержували з черемхового листя, а також з листків берези, осики, чорної смородини. Усе залежало від того, який був потрібний відтінок.
Вишневий колір давала кора верби або берези з додаванням попелу. Соковиту коричневу фарбу одержували, виварюючи дубову кору або вільхову кору, яку збирали навесні.
Квіти волошок дарували людям блакитний, м’ята і вероніка – зелений, чорниці – червоний колір.
Неодмінна умова виготовлення: використовували не свіжі квіти чи трави, а висушені.
Важкою, довгою й копіткою роботою було виготовлення чорнила. Зате зберігалося все написане дуже довго. Літописи, книги тисячолітньої давності й сьогодні читаються. Дубову кору довго настоювали, квасили, потім варили, доливали соки ягід і рослин, ще й вишневу смолу, на додачу кидали в розчин залізячки. Через місяць-другий – чорнило готове.
Пишіть собі на радість, людям – на користь.
(М. Слабошпицький)
Література
-
Златів Л.М., Тимочків М.М. Уроки рідної мови. 8 клас. Книга для вчителя.—Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2000. – 152с.
-
Інтерактивні технології на уроках української словесності / Укладач Раїса Орищин. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2006. – 160 с.
-
Лобода В.В., Скуратівський Л. В. Українська мова в таблицях : Довідник. – К.: Вища шк., 1993. – 239 с.
-
Олійник О. Українська мова : Підручник для 8 кл. серед. шк. – К.: Вікторія, 2004. – 288 с.
-
Павленко Ю. І., Ужченко Т. Г. Дидактичний матеріал з укр. мови для 8 класу. – К.: Рад. ШК.., 1990. – 176 с.
Для заміток