
- •Однорідні члени речення
- •Передмова
- •Урок № 1. Однорідні члени речення
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на застосування і закріплення знань, формування вмінь і навичок.
- •VI. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Viі. Підсумки уроку
- •Урок №2. Однорідні члени речення (зі сполучниковим, безсполучниковим і мішаним зв’язком).
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань. Опрацювання таблиці.
- •Vі. Виконання вправ на закріплення вивченого.
- •Vіі. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Vііі. Підсумки уроку, мотивація оцінювання. Урок №3. Коми при однорідних членах речення
- •Як цар повелів
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на закріплення нового матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку.
- •Vіі. Повідомлення домашнього завдання й інструктаж до нього.
- •Хід уроку
- •IV. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчання.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Vііі. Оголошення й мотивація оцінок. Урок №5. Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами
- •Хід уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Урок № 6. Узагальнення і систематизація вивченого про речення з однорідними членами.
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення й систематизація вивченого.
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Урок №7. Контрольна робота (диктант)
- •Хід уроку
- •Література
IV. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчання.
Учитель оголошує мовну тему, мотивуючи власну діяльність.
Лінгвістичне спостереження.
-
Відповіді учнів.
Висновок.
Отже, не всі означення, які відповідають на одне і те ж запитання, і відносяться до одного і того ж слова є однорідними.
Проблемне запитання.
Як же відрізнити однорідні означення від неоднорідних?
V. Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником.
-
Опрацювання теоретичного матеріалу (с.132-133).
-
Виконання вправи 271 (с.133), спираючись на теоретичний матеріал.
Проблемно-пошукова робота.
Гра “Де, чому, як?».
СЛАЙД
|
Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
1. Вивчити матеріал на с. 132-133.
2. Творче завдання.
Написати твір-мініатюру «Зимовий ранок», використовуючи однорідні й неоднорідні означення.
Для учнів з нижчим рівнем знань – виконати вправу 279 (с.135).
Vіі. Підсумки уроку.
Заключне слово вчителя.
Vііі. Оголошення й мотивація оцінок. Урок №5. Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами
Тема. |
Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами.
|
Мета: |
пояснити правила вживання розділових знаків у реченнях з узагальнюючими словами при однорідних членах;формувати вміння вирізняти в реченнях узагальнюючі слова при однорідних членах, правильно розставляти розділові знаки в таких реченнях, правильно інтонувати такі речення; виховувати любов до природи рідного краю; розвивати уяву, логічне мислення, емоційну сферу. |
Тип уроку. |
Вивчення нового матеріалу. |
Обладнання: |
підручник Ольги Олійник “Українська мова 8 клас» (К.: Вікторія, 2004); демонстраційні слайди, обладнання для демонстрації.
|
Епіграф. |
Синтаксис – душа мови. М.Рильський |
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Мозковий штурм.
-
Над якою темою працюємо?
-
Які члени речення можуть бути однорідними?
-
Чи завжди кілька узгоджених означень у реченні є однорідними? Чому?
Пояснювальний диктант.
1. Густий осінній туман стає над лісом вечірньою добою. 2. Настане душне гаряче літо. 3. Серед долини зеленіють розкішні густі та висові верби (З тв. І.Нечуя-Левицького).
ІІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.
Учитель зачитує епіграф уроку й оголошує мовну тему – “Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченні однорідними членами», мотивуючи власну діяльність.