Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
нер.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.11.2018
Размер:
914.94 Кб
Скачать

Урок №7. Контрольна робота (диктант)

Тема.

Контрольна робота (диктант).

Мета:

з’ясувати рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності, а також рівень засвоєння знань, сформованості вмінь і навичок з теми «Однорідні члени речення»; формувати вміння й навички, використовувати здобуті теоретичні знання на практиці відповідно до конкретних випадків.

Тип уроку.

Урок перевірки та обліку здобутих знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І. Повідомлення мети перевірки і способу її проведення.

ІІ. Написання диктанту.

ІІІ. Домашнє завдання.

Приготувати усне висловлювання на тему: «Речення з однорідними членами».

Текст для контрольного диктанту

Фарби наших предків

Сьогодні практично всі фарби штучні, хімічного походження. А колись усе необхідне для одержання яскравих різноколірних тканин, фарбування ікон, розписів храмів та хат, забарвлення ниток для вишивання сорочок, рушників брали у природи. Шукали і знаходили усе необхідне в лісі, в полі.

Жовту фарбу одержували з черемхового листя, а також з листків берези, осики, чорної смородини. Усе залежало від того, який був потрібний відтінок.

Вишневий колір давала кора верби або берези з додаванням попелу. Соковиту коричневу фарбу одержували, виварюючи дубову кору або вільхову кору, яку збирали навесні.

Квіти волошок дарували людям блакитний, м’ята і вероніка – зелений, чорниці – червоний колір.

Неодмінна умова виготовлення: використовували не свіжі квіти чи трави, а висушені.

Важкою, довгою й копіткою роботою було виготовлення чорнила. Зате зберігалося все написане дуже довго. Літописи, книги тисячолітньої давності й сьогодні читаються. Дубову кору довго настоювали, квасили, потім варили, доливали соки ягід і рослин, ще й вишневу смолу, на додачу кидали в розчин залізячки. Через місяць-другий – чорнило готове.

Пишіть собі на радість, людям – на користь.

(М. Слабошпицький)

Література

  1. Златів Л.М., Тимочків М.М. Уроки рідної мови. 8 клас. Книга для вчителя.—Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2000. – 152с.

  2. Інтерактивні технології на уроках української словесності / Укладач Раїса Орищин. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2006. – 160 с.

  3. Лобода В.В., Скуратівський Л. В. Українська мова в таблицях : Довідник. – К.: Вища шк., 1993. – 239 с.

  4. Олійник О. Українська мова : Підручник для 8 кл. серед. шк. – К.: Вікторія, 2004. – 288 с.

  5. Павленко Ю. І., Ужченко Т. Г. Дидактичний матеріал з укр. мови для 8 класу. – К.: Рад. ШК.., 1990. – 176 с.

Для заміток

3