- •Однорідні члени речення
- •Передмова
- •Урок № 1. Однорідні члени речення
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на застосування і закріплення знань, формування вмінь і навичок.
- •VI. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Viі. Підсумки уроку
- •Урок №2. Однорідні члени речення (зі сполучниковим, безсполучниковим і мішаним зв’язком).
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань. Опрацювання таблиці.
- •Vі. Виконання вправ на закріплення вивченого.
- •Vіі. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Vііі. Підсумки уроку, мотивація оцінювання. Урок №3. Коми при однорідних членах речення
- •Як цар повелів
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на закріплення нового матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку.
- •Vіі. Повідомлення домашнього завдання й інструктаж до нього.
- •Хід уроку
- •IV. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчання.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Vііі. Оголошення й мотивація оцінок. Урок №5. Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами
- •Хід уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Урок № 6. Узагальнення і систематизація вивченого про речення з однорідними членами.
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення й систематизація вивченого.
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Урок №7. Контрольна робота (диктант)
- •Хід уроку
- •Література
IV. Актуалізація опорних знань.
-
Поясність спосіб творення слова «узагальнювати».
(Узагальнювати – загальний (префіксально-суфіксальний спосіб творення).)
-
Розкрийте лексичне значення слова.
(Узагальнювати - об’єднувати на основі спільних рис.)
Вправа «Асоціації».
-
Поясність лексичне значення слова «асоціація».
(Асоціація – група, поєднання чого - н..)
-
У групах слів виділіть ті, що мають загальне, об’єднуюче значення.
1. Жоржини, мальви, троянди, квіти, гвоздики.
2. Вишні, персики, фрукти, яблука, груші.
3. Орел, синиця, снігур, горобець, птахи.
V. Сприймання і засвоєння нових знань.
Лінгвістичне спостереження.
СЛАЙД
|
Робота з підручником.
-
Прочитайте теоретичний матеріал підручника (с.141-142). Визначте, що для вас є повторенням уже відомого, а що для вас нове.
Виконання вправи 300 (с.142) на закріплення нового матеріалу.
Вправа “Конструювання».
За поданими схемами придумати і записати речення.
1.
2.
Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
1. Вивчити матеріал на с. 141-142.
2. Вправа 305.
3. Скласти план до усного висловлювання «Розділові знаки у реченнях з однорідними членами».
Vіі. Підсумки уроку.
Заключне слово вчителя. Оголошення і мотивація оцінок.
Урок № 6. Узагальнення і систематизація вивченого про речення з однорідними членами.
Тема. |
Узагальнення і систематизація вивченого про речення з однорідними членами. |
Мета: |
узагальнити та систематизувати знання учнів про речення з однорідними членами; формувати вміння застосовувати здобуті знання на практиці; розвивати логічне мислення, стійку увагу; удосконалювати навички роботи в групі; виховувати любов до рідної мови, шану до народних звичаїв і традицій. |
Обладнання. |
Картки для індивідуальної роботи з учнями, підручник Ольги Олійник «Українська мова 8 клас» (К.: Вікторія, 2004), демонстраційні слайди, обладнання для демонстрації. |
Тип уроку. |
Урок узагальнення й систематизації вивченого. |
Форма проведення. |
Урок-практикум.
|
Епіграф. |
Споконвіку було слово й було слово в Бога, й було Богом святе Слово, - все постало з нього. Дмитро Білоус |
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вступне слово вчителя.
-
Споконвіку було Слово, і Слово в Бога було, і Бог було Слово. Бо мова – то цілюще джерело, і хто не припав до неї вустами, той сам усихає від спраги.
-
Тож розмістимося біля цього чистого джерела, напиймося його живлющої води, підіймемося ще на одну сходинку пізнання.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Виразне читання лінгвістичної легенди.
«Про користь розділових знаків»
(легенда)
Чоловік загубив кому і почав боятися складних речень, шукав фрази, що простіші … Потім він загубив знак оклику і почав говорити тихо, рівно з однією інтонацією. Його вже нічого не бентежило, не радувало, він став неемоційним, пасивним. Пізніше він загубив знак питання і перестав запитувати. Жодні події не викликали його цікавості, хоч де б вони відбувалися. Ще через кілька років він загубив двокрапку і перестав пояснювати людям свої вчинки. Врешті у нього залишилися одні лапки. Він не міг висловити жодної власної ідеї, весь час когось тільки цитував. Так він зовсім розучився думати, а потім загубив і крапку.
Бережіть розділові знаки ! Це – важливий засіб висловлювання думок.
ІІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.
Як ви вже здогадались, тема сьогоднішньої розмови – «Узагальнення й систематизація вивченого про речення з однорідними членами».
Ваше завдання – осмислити весь матеріал, ліквідувати прогалини у знаннях, якщо вони виявляться, удосконалити здобуті вміння й навички.