Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Псих. тренінг ефект. взаєм. з дітьми.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
14.11.2018
Размер:
97.28 Кб
Скачать

Факультет дошкільної освіти та практичної психології

Кафедра практичної психології

РОБОЧА ПРОГРАМА

З навчальної дисципліни

«Психологічний тренінг ефективної взаємодії з дітьми»

Для студентів ІІІ курсу відділення «Практична психологія»

Слов’янськ, 2010 р.

СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ

ТЕМА

КІЛЬКІСТЬ ГОДИН, ВІДВЕДЕНИХ НА:

ЛЕКЦІЇ

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ.

САМОСТІЙНА РОБОТА

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ І. ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ І СУЧАСНА ПСИХОЛОГІЧНА ПРАКТИКА

ТЕМА 1. Основи соціально-психологічного тренінгу.

2

2

ТЕМА 2. Психологічний тренінг в сучасній психології.

2

4

2

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ ІІ. ТРЕНІНГОВА ПРАКТИКА В РІЗНИХ НАПРЯМКАХ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

ТЕМА 1. Тренінгова програма для гіперактивних дітей.

2

ТЕМА 2. Тренінгові заходи з агресивними дітьми.

2

2

ТЕМА 3. Психологічний тренінг з тривожними дітьми.

2

2

ТЕМА 4. Тренінгова програма з аутичними дітьми.

2

4

2

ВСЬОГО ГОДИН

6

16

8

План практичних занять

Тема 1. Основи соціально-психологічного тренінгу. 2 години

Мета: закріпити знання студентів про історичний розвиток прикладного аспекту психотерапевтичної допомоги, завдання, принципи та ефекти психологічного тренінгу.

Хід заняття:

Питання до обговорювання:

  1. Історичний огляд виникнення тренінгової практики.

  2. Мета, завдання та принципи психологічного тренінгу.

  3. Психологічний тренінг, як інструментальна дія.

  4. Особистісна динаміка учасників.

  5. Ведучий психологічного тренінгу.

Практичні завдання:

1. Робота з психологічним словником над таким поняттями: Т-група, тренінг соціально-психологічний, Курт Левін, групова динаміка, інтеграція групова.

Оцінювання:

За відвідування заняття – 1б.

За відповідь на теоретичне запитання – 2б.

За виконання практичного завдання – 2б.

Тема 2. Психологічний тренінг в сучасній психології. 4 години

Мета: закріпити та поглибити знання студентів з різновидів психологічного тренінгу; вміння враховувати вікові та психологічні особливості дітей для проведення тренінгових заходів.

Хід заняття:

Питання до обговорювання:

  1. Види психологічного тренінгу.

  2. Психологічна гра, як оптимальна форма тренінгової роботи з дітьми.

  3. Вікові особливості дітей при використанні тренінгових заходів.

Практичні завдання:

1. Робота з психологічним словником над таким поняттями: емпатія, сенситивність, детермінація (детермінізм), свідомість, амбівалентність, механізми захисту.

2. Написати тезисний конспект за такими темами: Психоаналіз; Трансактний аналіз; Психодрама; Тілесно-орієнтована психотерапія; Біхевіоризм; Гуманістична психологія.

Оцінювання:

За відвідування заняття – 1б.

За відповідь на теоретичне запитання – 2б.

За виконання практичного завдання – 2б.

Тема 3. Тренінгова програма для гіперактивних дітей. 2 години

Мета: поглибити знання студентів про діагностичні данні гіперактивної дитини, засоби та методи допомоги дитині та її батькам. Оволодіння навичками практичної роботи.

Хід заняття:

Питання до обговорювання:

  1. Портрет гіперактивної дитини.

  2. Засоби допомоги гіперактивній дитині.

  3. Робота з батьками гіперактивних дітей.

  4. Програма дій в роботі з гіперактивними дітьми.

Практичні завдання:

1. Робота з психологічним словником: гіперактивність, дисфункція.

2. Скласти програму комплексної психологічної роботи з гіперактивної дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).

Оцінювання:

За відвідування заняття – 1б.

За відповідь на теоретичне запитання – 2б.

За виконання практичного завдання – 2б.

Тема 4. Тренінгові заходи з агресивними дітьми. 2 години

Мета: вдосконалити уявлення студентів про реалістичну картину потребнісно–мотиваційну, емоційну сферу психіки агресивної дитини; розширити та закріпити коло знань студентів у практичному аспекті роботи з агресивною дитиною та найближчим її оточенням.

Хід заняття:

Питання до обговорювання:

  1. Яка вона агресивна дитина?

  2. Допомога дитині з агресивними проявами: робота з гнівом, формування здібності до емпатії, довіри, навчання навичкам розпізнавання та контролю негативних емоцій.

  3. Робота з батьками агресивної дитини.

Практичні завдання:

1. Робота з психологічним словником: мотивація, деструкція, компенсація, інтроекція.

2. Скласти програму комплексної психологічної роботи з агресивною дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).

Оцінювання:

За відвідування заняття – 1б.

За відповідь на теоретичне запитання – 2б.

За виконання практичного завдання – 2 .