Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Вступ до інформатики, будова ПК.doc
Скачиваний:
17
Добавлен:
30.10.2018
Размер:
260.1 Кб
Скачать

Урок №1,2,3

Тема: Інформація та інформаційні процеси

Мета: Сформувати поняття інформації та інформаційних процесів. Розкрити роль мов в інформаційних процесах.

Тип уроку: лекція

Хід уроку

  1. Організаційних момент.

  2. Основна частина

Теоретичні відомості

План

  1. Вступ

  2. Інформатика.

  3. Введення поняття інформації.

  4. З’ясування взаємозв’язків між поняттями інформація і повідомлення.

  5. Створення уявлень про носії інформації.

  6. З’ясування питань про способи подання інформації.

  7. Формування уявлень про види інформації

  8. З’ясування питань про оцінювання і вимірювання інформації, взаємоперетворення інформації і шуму.

  9. Формування уявлень про кодування повідомлень, за допомогою яких передається інформація.

  10. З’ясування властивостей інформації.

  11. Формування уявлень про інформаційні процеси.

Вступ

В 20 ст. ми увійшли в світ сучасності. Комп’ютери є невід’ємною складовою теперішнього життя. Без них вже не обходиться жодна організація чи установа. На сьогоднішній день ця машина з’явилася не тільки у містах, а й в селах. Держава виділяє кошти, щоб молоде покоління вивчало і розуміло що таке комп’ютер. Знання цієї сучасної машини зараз дуже важливі, вони потрібні, якщо ти хочеш стати бухгалтером чи економістом, юристом чи бізнесменом. Комп’ютери вигідні тим, що в них можна зберігати багато важливої інформації. Тоді, як без них було б багато незручностей з великою кількістю паперів, з цією ж самою інформацією.

Інформатика

Під час роботи з інформацією доводиться розв’язувати велику кількість питань, пов’язаних із зручними і вигідними формами її збирання, обробки, зберігання, передачі. Необхідно також вивчати загальні властивості інформації, її структуру, даними питаннями займається нова наука – інформатика.

Інформатика - це наука, яка вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також питання пов’язані з її збиранням, обробкою, зберіганням, пошуком, поширенням використання в різноманітних сферах людської діяльності.

Інформатика стала наукою з появою ЕОМ, коли з’явилися засоби для обробки, зберігання величезних масивів інформації.

Розділи інформатики:

  1. Інформація.

  2. ЕОМ(технічні засоби і програмне забезпечення.)

  3. Алгоритми і програмування.

Поняття інформації

  1. Обмін повідомленнями між людьми відбувається за допомогою:

  • світлових сигналів,

  • сукупності певних знаків (письмо) - книги, газети, журнали,

  • звукових сигналів – мова, музика,

  • зорових образів – художні твори, кінофільми, відеофільми, графіка.

  • технічних засобів – радіо, телебачення, телеграф, телефон.

При цьому одна група людей породжує сигнали, інша - по-своєму сприймає цю сукупність сигналів.

  1. Спілкування у тваринному і рослинному світі відбувається за допомогою звукових, світлових сигналів: крики тривоги, зазивні, лякаючи, окраси, запахи, пози.

  2. Перетворення ознак від клітини до клітини, від організму до організму відбувається за допомогою сукупності генів, які зберігають відомості про склад, будову, характер обміну речовин, організм.

  3. Обмін сигналами між людиною та автоматом відбувається за допомогою певних світлових, електричних та інших сигналів.

(До кожного пункту навести конкретні приклади. Порівнюючи їх виділити суттєві і несуттєві ознаки).

Термін „Інформація” пішло від латинського слова, що означає роз’яснення, виклад, обізнаність.

Інформацію із навколишнього середовища людина сприймає через органи чуття:

  1. органи зору (світле, темне, червоне, яскраве...),

  2. органи слуху,

  3. органи нюху,

  4. органи дотику,

  5. органи смаку,

  6. інформація про склад речовини – хімічні аналізи...

(Навести приклади роботи органів чуття)

Доцільно підбирати питання проблемного характеру:

  1. Чи є для вас інформацією повідомлення, які містяться в бібліотеці конгресу США? Чому?

  2. Чи є інформацією нерозшифровані космічні посилання? Чому?

  3. Чи одержуєте ви інформацію при другому читанні книги, підручника?