Добавил:
Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
задачі на іспит.doc
Скачиваний:
15
Добавлен:
14.09.2016
Размер:
292.86 Кб
Скачать

Допомога у вирішенні даних задач:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012358907680 або https://vk.com/a.jurisprudent https://vk.com/zadachi_po_pravu

ЗАДАЧІ

Задача 1.

20 березня 2004 року для оформлення спадщини після смерті Хмари І.І., який помер 10 березня 2004 року, до нотаріуса звернувся його син, Хмара В.І., який надав усі необхідні документи для видачі свідоцтва про право на спадщину. Проте, при зверненні до нотаріуса за отриманням свідоцтва про право на спадщину після закінчення терміну шести місяців, йому було відмовлено у видачі свідоцтва. Нотаріус пояснив, що 18 червня 2004 року заява про прийняття спадщини була також подана донькою спадкодавця – Рудакевич С.І. Рудакевич С.І. не змогла підтвердити факт родинних відносин зі спадкодавцем і їй було рекомендовано встановити його в судовому порядку. Напередодні Рудакевич С.І. зателефонувала нотаріусу та повідомила, що зогляду на значне навантаження в суді та довгий строк розгляду спадкових справ рішення по її заяві судом ще не винесене.

Хмара В.І. не погодився з поясненням нотаріуса, заявивши, що немає рішення суду про призупинення видачі йому свідоцтва про право на спадщину, а також зажадав винесення постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Чи обґрунтовані вимоги Хмари В.І.? Чи правомірним буде відмова нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії?

Допомога у вирішенні даних задач:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012358907680 або https://vk.com/a.jurisprudent https://vk.com/zadachi_po_pravu

Задача 2.

Подружжя Стакан Т.Т. та Стакан П.М. уклали договір довічного утримання з Котигорошком І.І.. За договором був відчужений житловий будинок.

Після смерті Стакана Т.Т. до нотаріуса звернулися Стакан П.М. та Котигорошко І.І. з проханням посвідчити договір про розірвання договору довічного утримання, оскільки Котигорошко І.І. став інвалідом І – ї групи і не в змозі виконувати умови договору довічного утримання.

Які дії нотаріуса?

Задача 3.

Війт В.В. заповів належний йому житловий будинок. В заповіті перший поверх будинку було заповідано дочці, а другий поверх – синові.

Після смерті заповідача до нотаріальної контори за оформленням спадщини звернулись син, дочка та внук (інвалід ІІІ – ї групи) Війта В.В..

Яке свідоцтво про право на спадщину має видати нотаріус?

Задача 4.

До держнотконтори звернулися спадкоємці гр. К.: син із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину на квартиру; дружина із заявою про відмову від належної їй частки спадкового майна на користь сина спадкодавця. Протягом шестимісячного строку дружина звернулась знову з вимогою скасувати свою заяву, враховуючи, що їй не було відомо про наявність іншого спадкового майна.

Дії нотаріуса? Яким чином будуть видаватись свідоцтва про право на спадщину?

Задача 5.

У січні 2004 року подружжя П. склало спільний заповіт щодо майна, яке належало їм на праві спільної сумісної власності, на користь громадянина У. В лютому 2004 року один з подружжя П. помер. Спадкоємець У. за заповітом звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, та видачу йому свідоцтва про право на спадщину за заповітом. Нотаріусом у видачі свідоцтва було відмовлено.

Чи правомірні дії нотаріуса?

Задача 6.

2 січня 2006 року помер громадянин П., після смерті якого залишилось спадкове майно у вигляді квартири у місті Донецьку. До нотаріальної контори звернувся громадянин Н., який є онуком двоюрідної сестри спадкодавця з заявою про прийняття спадщини.

Чи належить громадянин Н. до якої-небудь черги спадкоємців за законом? В якому випадку він може одержати свідоцтво про право на спадщину?

Задача 7.

2 січня 2004 року помер Клоп Л.О. не отримавши на заводі заробітну плату за останні три місяці. Він був одиноким, проживав сам у приватизованій квартирі.

До нотаріальної контори звернувся двоюрідний брат померлого з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на квартиру та вищевказану заробітну плату.

Прокоментуйте.

Задача 8.

В державній нотаріальній конторі 10 січня 2006 року заведено спадкову справу до майна померлої 15 серпня 2003 року громадянки за заявою її чоловіка та двох малолітніх дітей. Судовим рішенням визнано чоловіка винним у смерті його дружини, але звільнено від відбування покарання у зв’язку із застосуванням амністії. Чоловік звернувся до державної нотаріальної контори за одержанням свідоцтва про право на спадщину на частину у спадщині, що залишилась після смерті померлої дружини.

Необхідно встановити коло спадкоємців та їх частки у спадщині.

Задача 9.

20 січня 2005 року померла громадянка Диня Ніна Іванівна. З заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину звернулась дочка померлої Олена і троє внуків (дітей померлого в 2003 році сина Дині Н.І. Олега).

Прокоментуйте, хто має право на спадщину і на яку частку.

Задача 10.

Спадкоємцями за законом померлого Ковальчука В.С. є його дружина, мати і донька від першого шлюбу. Заповіт відсутній. Спадковим майном є ½ частина квартири та ½ частина автомобіля. До нотаріальної контори звернулись мати та донька померлого, які не в змозі надати правовстановлювальні документи на майно, оскільки ті знаходяться у дружини померлого.

Які дії нотаріуса?

Задача № 11

З проханням засвідчити копію паспорта до нотконтори звернувся громадянин С.

Дії нотаріуса.

Як бути у випадках, коли ці копії вимагають посольства іноземних держав ? Що може запропонувати в цих випадках нотаріус ?

Задача № 12

Громадянин М. помер у м.Саратові, де мешкав останні роки життя. Після його смерті залишилось спадкове майно, яке складалося з квартири у м.Донецьку, грошових внесків в Ощадбанках м.Саратова та м. Донецька, земельної ділянки у м.Суми.

Ким будуть видаватися свідоцтва про право на спадщину. Які особливості видачі цих свідоцтв ?

Задача № 13

До нотконтори звернулися спадкоємці гр.М. : син із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину на квартиру; дружина із заявою про відмову від належної їй частки спадкового майна на користь сина спадкодавця. На протязі шестимісячного строку дружина звернулась знов з вимогою скасувати свою заяву, враховуючи, що їй не було відомо про наявність іншого спадкового майна.

Дії нотаріуса. Яким чином будуть видаватися свідоцтва про право на спадщину?

Задача № 14

Громадянин С. помер 20.11.2003 року, а в 2002 році від його імені було складено заповіт, на все майно на користь жінки, з якою перебував у фактичних шлюбних відносинах 3 роки. Також на ім’я матері в 2000 році було складено заповідальне розпорядження на грошові внески у банківській установі. Спадкоємицею на обов’язкову частку є його мати, яка в грудні 2003 року подала заяву про прийняття спадщини та видачу їй свідоцтва про право на спадщину на обов’язкову частку в спадщині.

Кому, в яких частках та які свідоцтва необхідно видати?

Задача № 15

У січні 2004 року подружжя М. склало спільний заповіт щодо майна, яке належало їм на праві спільної сумісної власності, на користь гр-на С. У лютому 2004 року один з подружжя М. помер. Спадкоємець С за заповітом звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, та видачу йому свідоцтва про право на спадщину за заповітом. Нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено.

Чи правомірні дії нотаріуса?

Задача № 16

До нотаріуса звернувся гр. Н з проханням посвідчити договір довічного утримання від його імені. Які особливості буде мати такий договір, якщо гр. Н виповнилося 30 років? Набувачами по договору будуть громадяни К та С. На праві якої власності К. та С. отримають майно після смерті відчужувача? Набувачи відмовляються оцінити матеріальне забезпечення відчужувача в відповідній грошові сумі. Чи правомірна така відмова?

Задача № 17

2 січня 2006 року помер громадянин П., після смерті якого залишилось спадкове майно у вигляді квартири в місті Донецьку. До нотаріальної контори звернувся гр.Н ., який є онуком двоюрідної сестри спадкодавця з заявою про прийняття спадщини. Чи належить гр.Н до якої-небудь черги спадкоємців за законом. В якому разі він може одержати свідоцтво про право на спадщину?

Задача №18

Громадянином Н була видана довіреність на право продажу належного йому жилого будинку на ім’я гр.С. через місяць після видачи цієї довіреності гр.Н звернувся до нотаріуса з проханням скасувати цю довіреність. Які правові наслідки виникають у цьому випадку у довірителя і у представника по цій довіреності, якщо:

А)ця довіреність була безвідкличною;

Б) представник вже продав від імені довірителя жилий будинок;

В)довіритель не повідомив представника про скасування їм довіреності.

Задача № 19

Після смерті 01.02.2006 гр.О. спадкоємцями за заповітом на жилий будинок є гр. Д. та Л., які не є спадкоємцями за законом. Спадкоємцями за законом є дружина померлого, 1927 року народження, інвалід другої групи, дочка померлого, 1954 року народження. Усі спадкоємці, як за заповітом, так і за законом, звернулись за одержанням свідоцтва про право на спадщину. Хто і в яких частках буде спадкувати майно, яке складається з жилого будинку, який раніше був подарований заповідачу його батьком?

Задача №20

До нотаріуса звернувся гр.Б., який є спадкоємцем за заповітом, посвідченим у 2005 році начальником слідчого ізолятора, після смерті гр.Л. Під час перевірки змісту заповіту було виявлено, що заповіт складено заповідачем не при свідках.

Дії нотаріуса? Як вирішити завдання у випадку, коли заповіт посвідчено в 2002 році?

Задача №21

Спадкодавець помер 05 січня 2006 року. До нотаріуса 03 липня 2006 року звернулася рідна сестра спадкодавця з вимогою прийняття від неї заяву про прийняття спадщини, так як за її поясненням, спадкоємці за законом першої черги, діти спадкодавця, до дня звернення її до нотаріуса не подали заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини або про відмову від неї , та виїхали до держави Ізраїль. Батьки спадкодавця померли до відкриття спадщини.

За відомостями житлового органу з спадкодавцем дійсно були прописані його діти та виписались до відкриття спадщини.

Дії нотаріуса. Пояснити.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.