Новая папка_1 / пятница 20.02 / природозн 20.02
.docxДата: 20.02.15
Назва предмету: Природознавство
Затверджую:
Тема: Місце, де я живу. Природа в місті (селі) та на його околицях. Чим славиться моє місто (ст. 67-69)
Мета: Розширити знання учнів про населений пункт, де вони проживають; ознайомити з пам'ятками рідного краю; формувати пізнавальний інтерес, бажання більше дізнатися про рідний край, рідну країну; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: ілюстрації, підручник.
Хід уроку:
I. Організація класу
II. Перевірка домашнього завдання
А) Підсумок спостереження
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Які місяці ви знаєте?
- Яка наступна пора року?
Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання
- Яких риб ви знаєте?
- Яка істотна ознака риб?
III. Повідомлення теми і мети уроку
-
Як називається місто (село), в якому ви живете?
-
Як назвати одним словом місто і село? Ще населені пункти.)
-
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як називається ваш рідний край.
IV. Актуалізація опорних знать
1. Бесіда
-
Чи любите ви місто, в якому живете?
V. Формування нових знань, умінь і навичок
1. Робота з підручником (ст. 67-69)
-
Кого і що ви бачите на малюнку?
-
Куди йдуть діти?
-
Хто їх зустрічає біля хати?
-
Які почуття викликає цей малюнок?
-
Що ми називаємо рідним краєм?
-
У кожної людини є свій рідний край. Це те місце, де вона народилася. Це стежина від рідної домівки, краєвиди, що милують око з дитинства. Це місце, у якому звучали бабусина казка і мамина пісня.
-
Як називається населений пункт, у якому ви живете? Назвіть свою адресу (вулицю, будинок, квартиру).
-
Дізнайтеся, яку назву має головна вулиця вашого міста чи села.
-
Розгляньте малюнки на с. 68 і поясніть, чим відрізняються зображені на них вулиці.
-
Що спільного на вулицях міста і села?
-
У якому куточку міста чи села вам найбільше подобається бувати? Чому?
-
Немає такої людини, яка б не любила рідний край, не прагнула б прославити його своїм талантом, корисними справами, залишити добру пам'ять про себе.
-
Як ви можете прославити свій рідний край?
-
Як прославляють його ваші батьки, родичі?
2. Читання уривка з вірша Станіслава Городинського
-
Як називається наш рідниїї край?
-
Що є у рідному краї?
-
Розкажіть, за що ми любимо рідний край.
Щоб любити рідний край, потрібно його добре знати.
3. Дослідницький практикум
-
Розкажіть, де працюють дорослі люди вашого міста чи села.
-
Дізнайтеся в дорослих, чому саме таку назву має ваше місто чи село. Чим воно славиться? Разом із дорослими у вихідний день прогуляйтеся рідним краєм. Відвідайте якусь пам'ятку природи, архітектури або історії свого населеного пункту. Підготуйте про неї розповідь.
Фізкультхвилинка
VI. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Уявна мандрівка рідним містом чи селом
-
Коли і ким було засновано місто? Чому воно дістало таку назву?
-
Які місця є найулюбленішими для жителів міста? Чому?
-
Які навчальні заклади, пам'ятки, пам'ятники є в місті? Коли, ким і на честь якої події ці пам'ятники споруджені?
-
Як необхідно охороняти пам'ятники?
-
Які люди жили на території міста у давнину? Чим вони займалися? Чим прославилися?
—- Які добрі традиції і звичаї були у жителів?
-
Чим славиться населений пункт нині?
-
Які старовинні споруди є у вашому місті чи селі?
Учитель має наголосити на негативному ставленні до людей, які руйнують або пошкоджують об'єкти природи, історичні пам'ятки свого краю.
Бесіда супроводжується розгляданням фотографій.
VI. Підведення підсумків
-
Де ви живете?
-
Як називається ваше місто чи село?
-
Чи багато вулиць у вашому місті чи селі?
-
Яка вулиця головна?
-
Що можна побачити на вулицях у місті, а що — у селі?
-
Чим відрізняється місто від села?
-
У якій частині України знаходиться ваше місто чи село?
-
Які місця у вашому рідному краї вам подобаються найбільше?