Новая папка_1 / пятница 20.02 / матем 20.02
.docxДата: 20.02.15
Назва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Додавання і віднімання виду 10 + 3, 14- 4, 15 – 10. Задачі на знаходження остачі. Доповнення рівностей (ст. 95)
Мета: Ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання, які ґрунтуються на знанні десяткового складу чисел; розвивати увагу, мислення дітей, виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися і здобувати знання.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, «Буратіно»
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Введення казкового героя
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Усна лічба
Пряма і зворотна лічба в межах 20. 2. Математичний диктант
-
Запишіть число, яке стоїть за числом 13.
-
Запишіть попереднє число до числа 17.
-
Запишіть «сусідів» числа 14.
-
Запишіть число, яке складається з 1 десятка й 9 одиниць.
3. Гра «Хибні й істинні висловлювання»
-
Які висловлювання істинні, а які — хибні?
-
Після осені настає зима.
-
Після літа настає весна.
-
Улітку діти навчаються у школі.
-
Число 7 менше, ніж число 9.
-
Число 8 більше, ніж число 10.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми і мети
2. Практична робота з паличками для лічби
-
Викладіть на парті 10 паличок. Над ними покладіть три палички.
-
Скільки всього паличок?
-
Який приклад можна скласти? (10 + 3 = 13)
-
Як ми склали приклад? (10 + 3 — це 1 дес. і 3 од., всього 13.)
-
Заберіть три палички. Який приклад складемо? (13 -3 = 10)
-
Як ми отримали число 10? (У числі 13 — 1 десяток і 3 одиниці. Ми забрали три палички, залишився 1 десяток.)
-
Покладіть знову 1 десяток паличок і три палички. Заберіть десяток паличок.
-
Скільки паличок залишилося? Чому? (У числі 13 — 1 десяток і 3 оди-
-
Один десяток відняли, залишилося три одиниці: 13-10 = 3.)
3. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 95)
Завдання 1
За малюнком клітинок поясніть, як обчислено вирази. Завдання 2
Коментоване розв'язування прикладів.
4. Робота над задачею на знаходження остачі. Завдання 3
- Повторимо, з яких частин складається задача. (Умова, питання, розв'язання, відповідь.)
- Яку дію використали для розв'язування задачі? (Віднімання) Чому?
- Запишіть розв'язання в зошиті: 15 - 5 = 10 (яєць).
Творча робота над задачею
На скільки більше яєць залишилося, ніж узял
5. Гра «Налови рибки». Завдання 4
-
Які рибини впіймає песик?
-
Запишіть ці приклади до своїх зошитів.
-
Доповнення рівностей
Завдання 5
Доберіть такі числа і знаки дій, щоб рівності були правильними.
6. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 6
Козаки Петро і Хома змагалися з бігу. Хто з них прибіг раніше, якщо Хома прибіг передостаннім, а Петро — другим?
А всього змагалися: 1) лише Петро і Хома; 2) п'ятеро козаків.
Фізкультхвилинка
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота в зошиті
Завдання 1
Кожне з чисел розклади на два доданки, один з яких дорівнює 3.
5=..+.. 4=..+.. 8=...+.. 6=..+..
Завдання 2
Вставити потрібні числа.
10 +… = 16
18-… =10
19+… =20
13-…=3
16- …=6
14- …=10 10-… = 10
12-… =0
17-… =16
Завдання 3
- Яке запитання задачі? Якщо треба дізнатись скільки разом, яку дію виконаємо? Який приклад складемо?
Завдання 4
- Яке запитання задачі? Якщо треба дізнатись на скільки більше, яку дію виконаємо? Який приклад складемо?
V. Підсумок уроку
- Обчислити вирази:
16-6; 17-7; 10+5; 10+9; 10+10.