Новая папка_1 / среда 11.02 / матем 11.02
.docxДата: 11.02.15
Назва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Закріплення вивченого матеріалу. Задачі та вправи на закріплення понять «Літр», «Сантиметр», «Дециметр»
Мета: Закріплювати знання учнів про величини; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, ілюстрації
Хід уроку:
I. Організація класу
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Упізнай число»
- Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 5 одиниць; 1 десятка 8 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; 2 десятків?
2. Розв'язування кругових прикладів
4+6 10-2 8-3 5+4 9-3 6-3 3+4 7+3
3. Розв'язування задач. Робота з числовим віялом
1. Мама купила 2 десятки яєць. Одне яйце розбилося. Скільки яєць залиши
лося?
2. Петрик купив 1 десяток ґудзиків і 4 ґудзики. Скільки всього ґудзиків купив Петрик?
3. Марійка прочитала 10 сторінок книги, а Оленка — на 2 сторінки менше. Скільки сторінок прочитала Оленка?
4. Каліграфічна хвилинка
Сорока-ворона кашку варила
Діток кормила.
П‘ять діток мала,
Одного наказала.
Він нічого не робив і обід не заслужив.
Мама кашку насипала.
То скількох нагодувала?
Плачуть 2 бегемотики
Бо у них болять животики.
В крокодила ниє зуб,
вушко в зайченяти
Ай-боліта швидко
потрібно викликати.
Лікар наш все зможе.
Скільком звірятам допоможе?
-
Вам потрібно записати цифру 5 цілий рядок, потім цифру 4.
III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань
1. Вступна бесіда
- Які величини ми вже знаємо? (Довжина, маса, ємкість.)
- У чому вимірюють довжину? (У сантиметрах, деццметрах.)
- У чому вимірюють масу? (У кілограмах.)
- Чим вимірюють ємкість посуду? (У літрах.)
- Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати і складати задачі, пов'язані з цими величинами.
2. Робота за підручником (с. 89). Завдання 1
- Скільки масла в каністрі? Скільки масла в пляшці?
- Скільки всього масла в каністрі і в пляшці?
- Як дізналися? 10 + 1 = 11 (л)
- Скільки молока в бідончику? Скільки в глечику?
- Скільки всього молока? 10 +2 -12 (л)
- Скільки води у відрі? Скільки у кружці?
- Скільки всього води? 10 + 3 = 13 (л)
3. Робота над текстовою задачею. Завдання 3
Звертаю увагу дітей на те, що в цій задачі є два питання. На дошці записую коротку умову задачі.
-
Запишіть розв'язання в зошити. (6 + 1 = 7 (л))
-
Поставте питання до задачі так, щоб розв'язання не змінилося. (Скільки всього води в пляшці і в самоварі?)
-
Запишіть розв'язання в зошити. (6-1 = 5 (л))
-
Поставте питання до задачі так, щоб розв'язання не змінилося. (На скільки більше води в самоварі, ніж у пляшці?).
4. Творча робота над задачею
-
Змініть умову задачі таким чином, щоб вона була пов'язана з одиницями маси, довжини.
Мама купила 1 кг гречки і 5 кг борошна, а цукру — стільки, скільки гречки
і борошна разом. Скільки кілограмів цукру купила мама? * Висота стола — 10 дм, а стільця — 7 дм. На скільки дециметрів стіл вищий за стілець?
Фізкультхвилинка
5. Самостійна робота
1 варіант 2 варіант
8-5+2 4+2*7-3 6-2+3 7+1*9-2
3+2-4 5+0*8-0 5+5-4 3-0*10+0
6. Вимірювання довжини предметів. Порівняння довжин. Завдання 3
- Чому дорівнює зріст мавпочки?зайчика?
- На скільки мавпочка вища за зайчика?
7. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 4
-
Хто чим вимірює відстань на малюнках праворуч?
У давні часи відстань між предметами вимірювали не в сантиметрах і дециметрах, а по-іншому: кроками — так, як це робить мишеня; саженями (розвести руки в сторони) — так, як це робить білочка; п'ядями — як це робить ведмедик, тобто за допомогою долоні, кисті руки.
8. Завдання на визначення віку людини. Завдання 5
-
Скільки років Олегу? Що відомо про його сестру?
-
Прочитайте питання до задачі. Якою дією розв'яжемо задачу? Чому?
-
Запишіть розв'язання в зошити. Повідомте відповідь.
Творча робота над задачею. Усні обчислення
-
Замініть слово молодша словом старша, Що змінилось у розв'язанні задачі?
IV. Підсумок уроку
- Чим вимірюють довжину? (Сантиметрами, дециметрами) Масу? (Кілограмами) Ємкість посуду? (Літрами)
Ви сьогодні гарно працювали на уроці. Оцініть свою роботу смайликом