Новая папка_1 / среда 11.02 / труд навч 11.02
.docxДата: 11.02.15
Назва предмету: Трудове навчання
Затверджую:
Тема: Робота з пластиліном. Виготовлення овочів та фруктів
Мета: Закріплювати навички роботи з пластиліном; навчати простих прийомів ліплення овочів та фруктів; розвивати спостережливість, охайність у роботі, уяву, просторове мислення, дрібну моторику обох рук; виховувати вміння планувати роботу з реалізації задуму, передбачати результат і досягати його, пізнавальну активність, самостійність, інтерес до предмета; виховувати любов до природи, посидючість та терпіння.
Обладнання:
а) матеріали: пластилін
б) інструменти: дощечка для роботи, стеки, серветки для рук
в) наочні посібники: ілюстрації, відео урок послідовності виготовлення овочів та фруктів, зразки виробів
г) об’єкт праці: виріб з пластиліну
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Перевіряю готовність учнів до уроку
II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Введення казкового героя
- До нас на урок завітав Чіполіно. Він запрошує нас відвідати його сад.
2. Оголошення теми та мети
- Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати прийоми роботи з пластиліном, навчимося послідовності дій при ліпленні овочів, фруктів та ягід та дізнаємося, що треба їсти, щоб бути здоровими та мідними.
3. Вступна бесіда
-
Зараз зима. На вулиці йде сніг, а нам треба ходити до школи, навчатися. Де ж набратися сил? Що треба робити, щоб бути здоровими та міцними цілий рік? (Відповіді дітей.)
-
Так, слід уживати вітаміни. Вони потрібні і дітям, і дорослим. Безліч вітамінів містять овочі та фрукти.
-
А ви знаєте, чим фрукти відрізняються від овочів? (Відповіді дітей.)
-
Фрукти — це їстівні та соковиті плоди культурних і дикорослих рослин. Фрукти бувають зерняткові (яблуня, груша), кісточкові (абрикос, слива, вишня, персик), цитрусові (апельсин, лимон, мандарин, грейпфрут), тропічні (інжир, гранат, манго, ананас, банан, авокадо). Овочі — це їстівні частини трав'янистих рослин.
Розгорніть підручник на с. 74-75
Розгляньте овочі та фрукти на малюнках. Спробуйте згадати, за допомогою якого прийому вони зліплені. Оберіть, що хочете виліпити ви.
4. Показ відео та його аналіз
(Виготовлення овочів та фруктів)
- Які овочі ви щойно бачили?
- Які фрукти?
- Чи схожі вони на справжні?
5. Демонстрування та аналіз зразка
1) Ліплення яблука.
-
Візьміть більший шматочок жовтого пластиліну для виготовлення
яблучка та менший — зелений — для хвостика, листочків;
-
коловими рухами утворіть жовту кульку;
-
угорі та внизу, притиснувши пальчиком, зробіть заглиблинки;
-
зробіть хвостик та прикріпіть його до яблучка;
-
прикрасьте яблучко листочками. На листочках можна зробити зубчики чи намалювати прожилки стекою;
-
щоб яблучко стало рум'яним, візьміть шматочок червоного пластиліну і старанно розмастіть його з одного боку яблука.
2) Ліплення груші.
-
Візьміть більший шматочок жовтого пластиліну для виготовлення груші та менший — зелений — для хвостика, листочків;
-
коловими рухами утворіть жовту кульку;
-
витягніть пластилін так, щоб утворилася форма груші;
-
угорі та внизу, притиснувши пальчиком, зробіть заглиблинки;
-
зліпіть палички та листочки;
-
прикріпіть грушу до гілочки, зліпіть листочки та прикріпіть їх до гілки.
3) Ліплення моркви.
-
Візьміть більший шматочок жовтогарячого або червоного пластиліну для виготовлення моркви та менший — зелений — для хвостика;
-
коловими рухами рук утворіть жовтогарячу кульку;
-
прямими рухами рук, більше натискуючи на один кінець, отримайте потрібну форму;
-
заокругліть верхню частину моркви;
-
із зеленого пластиліну зробіть хвостики листочків;
-
прикріпіть хвостики листочків морквини.
6. Правила роботи з товаришами
-
Поважай працю товариша. Ніколи не бери до рук чужу роботу без дозволу автора чи вчителя. Не ламай чужих виробів, навіть якщо вони погано зроблені.
-
Не торкайся руками представлених на виставці робіт, у тому числі і своїх.
-
Навчився сам — допоможи товаришеві. Підкажи, яким прийомом краще зробити потрібну форму або виправити помилку. Покажи це на своїй роботі. Виправляй роботу товариша або виконуй певне завдання за нього тільки з його згоди.
-
У спільній з товаришем роботі над композицією будь згідливіший і поступливіший у виборі теми та персонажів. Виготовляй вироби чесно. Поступися товаришеві більш простими виробами. .При невдачі не звинувачуй товариша, а допоможи виправити помилки.
Фізкультхвилинка
III. Практична робота
Діти починають працювати, я слідкую, допомагаю їм.
IV. Виставка та оцінювання робіт
- А тепер давайте покажемо свої роботи Чіполіно.
- Він дуже задоволений вашою роботою і дякує вам за те, що ви так гарно попрацювали.
V. Підсумок уроку
- Над чим ми сьогодні працювали?
- Діти, скажіть, як називаються овочі або фрукти, які ви зліпили?