Новая папка_1 / среда 11.02 / письмо 11.02
.docxДата:
Назва предмету: Письмо
Затверджую:
Тема: Аналіз складових елементів малої і великої букв Єє. Порівняння великої букви Є з великими буквами, їх елементами – О, С, Х, Ж. Письмо малої і великої букви Єє, складів, слів і речень з нею. Письмо знака питання
Мета: Вчити учнів правильно писати малу і велику букву Єє, склади, слова із нею; розвивати спостережливість, охайність у роботі, мовлення, вміння спів ставляти і порівнювати; закріплювати знання про написання великих букв; виховувати самостійність, інтерес до предмета, любов до рідної мови, патріотичні почуття, посидючість та терпіння.
Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи
1. Робота за малюнком зошита (ст. 37)
-
Хто сидить у барлозі?
-
Чому він такий здивований?
-
Що іце зображено?
-
Відгадайте загадку.
-
Навесні я зацвітаю Синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка, Бо мене не стане влітку. (Пролісок)
-
Опишіть квітку проліска. (Пролісок - це рослина з блакитними, синіми, фіолетовими або білими квітками.)
2. Ознайомлення з буквою
Учитель виставляє на дошці букви я, ю, ї.
-
Які звуки вони позначають?
-
Буква є теж позначає два звуки.
Не ховайся, букво Є, Озовися,де ти є?
Я, сказала буква Є,— У словах: моє, твоє,
У фойє і в ательє, У єхидни, у єнота, А нема — у бегемота.
3. Словникова робота
Пояснення слова ательє
4. Читання складів з буквою Єє
III. Аналіз будови букви з переліком її елементів
Буква є складається з півовалу та невеликої прямої лінії
IV. Засвоєння конфігурації літери Єє
1. Графічний аналіз малої і великої букв Єє
-
Порівняйте малу і велику, друковану і рукописну букви Єє.
-
На яку з букв чи елементів букв подібна велика писана буква Є? (О, С, X, Ж)
-
Велика буква Є відрізняється від малої лише розміром, а поперечний елемент проходить трохи вище рядкової лінії.
2. Показ написання букви на дошці з поясненням
Демонструю дітям на дошці і коментую.
3.Писання учнями букви в повітрі з орієнтацію на показ учителя.
4. Аналіз зразка букви в зошитах
Діти прописують 2 рядки малої букви ї, потім великої.
V. Вправи з письма
1.Письмо малої рукописної букви є
- Рядкову букву є починаємо писати трохи нижче від верхньої рядкової лінії, заокруглюємо вліво під рядковою лінією і ведемо, заокруглюючи, вниз до нижньої рядкової лінії, де знову заокруглюємо і закінчуємо на середині рядка. Буква є — це півовал, верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє. Посередині зліва направо пишемо невелику пряму лінію.
2. Письмо слів і речень з великою і малою буквами Єє
Розцвітає, оживає, пригріває, прилітає.
Фізкультхвилинка
3. Дописування слів
4. Письмо речення
-
Із якої загадки цей рядок?
Тане сніжок,
Квітне лужок,
День прибуває.
Коли це буває? (Весною)
-
Прочитайте речення з питальною інтонацією. Чому саме так треба читати? .
-
Який знак про це свідчить?
Учні пишуть знак питання на дошці. У зошиті наводять речення
5. Виконання завдання зі знаком питання
Упізнайте букви і напишіть їх великими рукописними.
6. Розфарбовування малюнка (ст. 37)
7. Робота за малюнком зошита (с. 38)
8. Письмо великої букви Є, слів із нею
-
Велику букву Є починаємо писати із заокруглення, що торкається верхньої міжрядкової лінії, і закінчуємо нижнім заокругленням на нижній рядковій лінії. Не вище від верхньої рядкової лінії ставиться поперечна пряма лінія.
-
Коли чоловіка називають Євгенович?
-
Виконайте звуко-буквений аналіз слова Євген.
9. Письмо речень
-
Наведіть речення. Які букви будуть поєднуватися безвідривно?
10. Виконання завдання діда Буквоїда
-
Закінчіть слова, додаючи стільки букв, скільки стоїть крапок.
11. Розфарбовування малюнка (с. 38)
VI. Підсумок уроку
-
Яку букву ми сьогодні писали?
-
Скільки звуків вона має? Які?