Задачи
.doc
Задача 13 Макроекономіка Економіка описана наступними показниками:
1.Розрахувати приватні заощадження Sp 2.Розрах. держ.заощадження Sg Рішення: 1.Sp=(Y+TR+N-T)-C Y=C+I+G=2300+700+800=3800 Sp=3800+100+100-800-2300=900 2.Sg=(T-TR-N)-G = 800-100-100-800 = – 200 |
Задача 10 Макроекономіка У табл. наведені індекси цін по рокам:
а)підрахуйте рівень(темп) інфляції для кожного року; б)використовуючи "Правило величини 70", визначте кіль-ть років необхідних для здвоєння рівня цін (для кожного року). Рішення: 2рік П=(112-100)/100*100% =12% б) 70 разделить на темп інфляції кожного року |
Задача 2 Мікроекономіка Процесс вироб-ва на підп-ві описується виробничою функцією: Q=3х11/3 * х22/3, де х1- кіл-ть праці, що використовується; х2 – кіль-ть обладнання Знайти алгебраїчний вираз для ізокванти при Q=6. Намалювати цю ізокванту. Ставка арендної плати за обладнання вдвічі більше ставки оплати праці. Підп-во використовує 2 од. обладнання і 2 од. праці. Чи може підп-во, змінивши комбінацію ресурсів, що використовуються, зменшити витрати, не зменшуючи випуск продукції? Рішення: X1 С Q=3х11/3 * х22/3, Q=6 3 К 6=3х11/3 * х22/3, 2=х11/3 * х22/3, М 2=(х1 * х22)1/3, 1 23=х1 * х22, x1=8/х22, 1 3 X2 т.М (1,3) – забезпечує той же об'єм вироб-ва Q=6, но з меншими витратами ( знаходиться нижче ізокости) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Задача 14 Макроекономіка Економіка описана наступними даними: С=20+0,8(У-Т+TR) І=60 Т=40 TR=10 G=30 1.Підрахувати рівноважний рівень доходу 2. Яка величина мультіплікатора витрат? 3. Уряд збільшив витрати до 40: а) як змінився зрівноважений рівень доходу? б) як зміниться сальдо держ. бюджету? Рішення: MPC=0.8 1) Y=C+I+G =20+0,8*(Y-40+10)+60+30 Y=0,8Y+86 Y-0,8Y = 86 0,2Y=86 Y=430 2) k=1/ (1-MPC) = 1/ (1-0.8) =5 3) a)G=40-30=10 Y=G * k = 10*5 = 50 б) Прибуток державиТ=40 Збиток держави= TR+G =10+30 = 40 Спочатку Прибуток=Витрати держави-сбаланс. бюджет Після збільшення держ витрат до 40: Прибуток державиТ=40 Збиток держави = 10+40=50 Витрати > Прибутку отриц. сальдо дерд. бюджету (дефіцит) |
Задача 12 Макроекономіка Функція споживання має вигляд С=100+0,9Уd а) розрах. споживчі витрати і заощадження при даних значеннях розполагаємого доходу б) розрах. МРС і МРS; в) розрах. мультиплікатор витрат
Рішення: а) С=100+0,9*600=640 і т.д. S=Yd-C = 600-640 = -40 і т.д. б) МРС= С / Y С=820-640= 180 У=800-600=200 МРС=180/200 = 0,9 MPS = 1-MPC=1-0,9 = 0.1
в) к=1/ (1-МРС) = 1/MPS = 1/0.1 = 10 |
Задача 6 Мікроекономіка Підп-во знаходиться в умовах досконалої конкуренції, короткостроковий період Ц=5 грн. од. Залежність заг. витрат від обсягу продукції наведена в табл. Визначити рівень ціни, при якій підп-во припинить свою діяльність. Рішення: в тис. грн
TC(заг витрати) FC (постійні витрати) VC (змінні витрати) AVC (Середні змінні витрати) MC (граничні витрати) ВД(валовий дохід) Пр(З) Прибуток(збиток) VC=TC-FC AVC=VC/Q ВД=Q * Ц MC=TC /Q=(TC2– TC1 )/ (Q2–Q1)=(8-4)/(1-0)=4 Пр(З) =ВД-ТС Прибуток при Q =3 Якщо ціна буде нижче 5000 грн підп-ву целесообразно припинити свою діяльність |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Задача 9 Макроекономіка Уявіть таку модель ек-ки: С=180+0,8(У+Т) І=190 G=250 T=150 1.Яка гранична схильність до споживання у моделі? 2.Який зрівноважений рівень доходу? 3.Розрах., на скільки зростуть небажі інвестиції в запаси, якщо У=3000 Рішення: 1) МРС=0,8 2)Y=С+І+G Y=180+0,8(Y-150)+190+250 Y=180+0,8Y-120+440 Y-0,8Y=500 0,2Y=500 Y=2500 3)Y=I * k I =Y/k k=1/(1-MPC)=1/(1-0.8) = 5 Y=3000-2500 = 500 I =500 / 5 = 100 |
Задача15 Макроекономіка Модель ек-ки : С=1000+0,9Yd G=600 I=390 T=400 Yd (розполаг. доход)=Y-T 1.Підрах.рівноважний рівень доходу 2.Підрах.мультиплікатор держ. витрат 3.Підрах.об'єм заощаджень при рівноважному рівні доходу. Рішення: 1) Y=C+I+G Y=1000+0,9(Y-400)+390+600 Y=1990+0,9Y-360 Y-0,9Y=1630 0,1Y=1630 Y=16300 2) k=1/(1-MPC)=1/(1-0.9)=10 3) S = Yd-C Yd=Y-T=16300-400=15900 C=1000+0,9Yd = 1000+0,9*15900 =15310 S=15900-15310 = 590
|
Задача 15 Мікроекономіка Функція попиту на товар Qп=7-Цп. Функція пропозиції даного товару Qпр= -3+Цпр. Визначити рівноважну ціну та рівноважний обсяг продажу. Припустимо, на даний товар надана субсидія з бюджету в розмірі 2 грн. за кожну од. товару. Визначити рівноважні ціни покупця та продавця, рівноважний обсяг продажу. Рішення: 1)Qп=Qпр Цп=Цпр Qп=7-Цп Qпр= -3+Цпр 7-Цп= -3+Цпр 7-Ц= -3+Ц 2Ц=10 Ц=5 Qп=7-5=2 Qпр=-3+5=2 Qп=Qпр=2 2) Цпр=Цп - 2 7-Цп= -3+Цп - 2 2Цп= 13 Цп=6,5 Цпр= 6,5-2 = 4,5 Qп=7-6,5 = 0,5 Qпр = -3+4,5 = 1,5 Qп<Qпр 0,5 < 1,5 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Задача 14 Мікроекономіка Визначити обсяг попиту на молоко та вершки при ціні на 1л молока 20 грош. од., на 1 л вершків – 30 грош. од. Крива байдужості задана функцією Qм=51/Qв, де Q відповідно обсяг молока і вершків. Обсяг покупок залежить від дохода споживачіа, який дорівнює 350 грош.од. Поведінку споживача визначити графічно та перевірити його вибір. М Рішення: Qм=51/Qв
6 В Побудова бюдж. обмеження Точка касанія В=0 М=350/20=17,5 точка 1 Р(6; 8,5) М=0 В=350/30=11,7 точка 2 350=30*6+20*8,5 350=350 Вершки – 6л Молоко – 8,5 л. |
Задача 13 Мікроекономіка 1)Визначити еластичність попиту та пропозиції за даними таблиці:
2)Визначити рівноважний обсяг та ціну продукції. Рішення:
1) Коеф.еластич. попиту: К1=(23-20)/20*16/(15-16) = 2,4 >1 эл. Коеф еласт. пропозиції: К1=(32-38)/38*16/(15-16)=2,5>1 эл. |
Задача 3 Мікроекономіка В кінці року бухгалтер повідомляє, що примбуток вашої фірми складає 50000 грн. Керуючи своєю фірмою ви втрачаєте можливість одержати з/пл в розмірі 30000 грн, яку б могли одержувати, працюючи в іншому місці. Також ви маєте 100000 грн. власних коштів, котрі приносять вам 15 % річного доходу. Визначити бухгалтерський та економічний прибуток і залишитесь Ви в цьому бізнесі в наступному році? Рішення: Прбух = 50000 грн Прекон=Пр-Внутрішні витрати = 50000-30000-100000*0,15 = 5000 грн Задача 5 Макроекономіка У табл. представлені дані, характериз. величину номінального ВНП США за 3 роки (млрд. дол)
Рішення: Реал.ВНП = Номін.ВНП / Ір |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Задача 27 Мікроекономіка Уявіть що сума постійних утримань становить 100 гр., а сума змінних утримань дана в табл. TC(заг) FC (постійні) VC (змінні) AVC (Середні змінні) MC (граничні) AFC (середні постійні) ATC (середні заг.)
Виконайте розрах. утримань вироб-ва. Накресліть криві постійних, змінних і заг. утримань. Поясніть яким чином з-н спадаючої віддачі впливає на форму кривих
AFC=FC/Q ATC=AFC+AVC=TC/Q AVC=VC/Q MC= ∆TC / ∆Q TC=VC+FC
FC,VC TC TC VC
100 FC
Q
|
Задача 14 Мікроекономіка Розглянути випадок мінімізації збитків. Випадок закриття фірми, використовуючи настцпні умови і дані: чиста конкуренція, кототкостроковий період Ц=35 грн од. TC(заг) FC (постійні) VC (змінні) MC (граничні) TR (заг. доход)
TC=VC+FC MC= ∆TC / ∆Q TR=Q * Ц Пр(З) =TR-TC Мінімальні збитки будуть тоді, коли розрив між лініями VC і TR буде мінімальним. Якщо нижче VC, то мінімальні збитки тільки тоді, якщо фірма припинить вироб-во, як і в нашому випадку FC,VC TC TC VC TR
70 FC
1 2 3 4 Q |
2. R' = 20% Ru = 10000 ∙ 0,05 = 500 Ru = 5% от суммы R0 = 10000 ∙ 0,2 = 2000 депозитов D = 10000 Rф = 2000+500 = 2500 Какую мах сумму M = (10000 – 2500)=7500 банк может исполь M = D – Rф зовать для выдачи кредитов
M - ?
1 Rф(резервы) – 220млн. Rф = R4 + R0 D(депозиты) – 950 Ru = Rф - R0 R'(обязат. норма) – 20% ∆М - ? Ru = 220 – 190 = 30 ∆М = m * Ru Rф – фактич. резервы Ru – избыточные R0 – обязательные ∆М = 30 ∙ 5 = 150
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Задача Макроекономіка Естественный уровень безработицы в 2000 г. =6%, фактич.=15%. Рассчит.: 1)Относительное отставание фактич.ВНП от потенциального 2) потери ВНП вызванное циклич. безработицей, если факт.ВНП =150 млрд.евро. Решение: (У*-150) / У*= 2,5(15-6)= 22,5 % (У*-150) / У*= 0,225 У*-150= 0,225У* 150= 0,775 У* У*=150/ 0,775 = 193,55 млрд.евр У* -Н = 193,55 – 150 =43,55 млрд.евро |
В последнем году эк-ка характер. след. показателями: номин.ВНП=200 млрд. евро Индекс цен ВНП=135% Циклич. безработица = 4% Согласно з-ну Оукена рассчит. потери реального ВНП в последствии циклич. безработицы. Uцикл=U-U* 2,5*4=10% Ур=Ун/Ір = 200/1,35 = 148,15 (У*-У) / У*=0,1 (У*-148,15) / У*=0,1 У*=164,61 млрд.евро У*-У = 164,61 – 148,15 = 16,46 млрд.евро
|
Рассчитать по з-ну Оукена относит. отставание фактич. ВНП от потенциального при таких условиях: факт. безраб.=9% фрикционная безраб = 2% структурн.безраб = 4% U*=Uфр+Uстр =2,5*(9-(2+4))=7,5% |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Депозитные деньги комерч. банка1 возросли на 100 млн. грн.. Резервная норма сост. 20%. На какую сумму может выдать кредит банк3 Решение: К=Д-R=Д-Д-R' R1=20% R=100*0.2=20 L=100-20=80 млн.грн R=80*0.2=16 L=80-16=64 млн.грн R=64*0.2=12.8 L=64-12.8=51.2 млн.грн
|
В тек. году номин.% ставка 15% Темп инфляции 4% Расч. реальную % ставку r=і – П = 15-4 =11 %
В январе 2000г. і=5% П=2%, в феврале і=8% П=4%. В каком м-це вкладчики получ. большой реал. доход? r=і – П r1=5-2=3% r2=8-4=4 % r2>r1 в феврале
|
Номин.предложение денег возросло на 10%. Скорость оборачиваемости денег неизменно. Реальній доход увелич. на 10%. Определить изменения в уровне цен. ∆М=10% P=M*V/Q M=110% Q=107% V=const P=110/107=1,03 ∆Q=7% ∆P=1,03-1=0,03 или 3% ∆P -? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Номинальный доход в баз. году составил 20 млрд.евро, а денеж. спрос 45 млрд. евро. В анализируемом периоде НД возрос на 6%, а скорость оборотности и уровень цен не изменились. Чему равен спрос на деньги в анализируемом году РQ0=200 MV=PQ M=PQ / V M0=45 PQ1=200*1,06=212 PQ1=6% V1=V0=PQ0/M0=200 / 45=4,45 V,P=const M1=212 / 4,45=47,64 M1 -?
|
Номинальное предложение денег возросло на 5%. Уровень цен на 4%. Скорость оборачиваемости денег неизменна. Определить изменение в реальном доходе согласно с количественной теорией. MV=PQ Q=MV / P Q=1,05*1 / 1,04 = 1,01 Q=0,01 =1%
|
Численность населения 100 млн. чел. 24 млн. –дети до 16 лет, а также люди находящиеся в изоляции (псих.больницах, колониях) 30 млн. чел. выбыли из состава раб. силы. 3млн 600 тыс. безработные.1 млн. чел. занятые неполный раб. день. Найти величину рабочей силы. и уровень безработицы. Решение: Раб. сила= Население – эк. неактивное Раб. сила=100-24-30=46 млн. чел. Уров.безраб=4,6/46*100%=10 % |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Денежный агрегат М1=10,7 млрд.евро Текущие счете =2,9 Расчетные счета пред-тия=2,5 Срочные депозиты=25,1 Сред-ва гос.страха =1,8 Ср-ва клинтов по трастовым операциям=1,2 Чему равен агрегат М0-? М0 = М1 – (тек. сч. + сч. пред-тия)=10,7- (2,9+2,5)=5,3 М2=М1+сроч. депозиты + ср-ва госстраха М2=10,7+25,1+1,8=37,6
|
Данные в млрд. евро. На нач. года необлаг. доход населения =90. Потребление =80. В конце года необлаг. доход=100. Потребление=87,5. Определить предельную склонность к потреблению. МРС=∆С / ∆У = (С2-С1) / (Уd1-Уd2) МРС=(87,5-80)/(100-90)=0,75
Необл.доход насел. в тек. году возрос на 90 млн. евро. , а потреб. затраты на 60 млн. Опред. пред. склонность к сбереж. МРС=∆С /∆У=60 / 90=0,67 MPS=1-MPC=1-0,67=0,33 |
Необлаг. доход населения =120, автон. потребление=34, потреб. затраты 124. Расч. предельную склонность к потреблению согласно с ф-цией потребления. Уd=120 С=а+в*Уd а=34 b=(C-a)/Yd=(124-34)/120=0.75 С=124 МРС-? Расч.пред.склонность к збереж. при условии, что необлаг. доход населения на конец года возраст. на 30 млн. грн, а збереж. на 7,2 млн. грн ∆Уd=30 MPS=∆S/∆Yd ∆S=7,2 MPS=7,2/30=0,24 MPS - ?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Расч. темп инфляции для текущ. года при таких условиях.: в пред. году номин.ВНП=155 млрд. грн. Реал.ВНП=118 млрд. грн. В тек. году ожидается номин. ВНП в объеме 190 при индексе цен 152% Унt-1=155 П=(Ірt-Ipt-1) / Ipt-1 Ypt-1=118 Ipt-1=Yн / Yр=155/118=1,31 или 131% Ipt=152% П=(152-131)/131=0,160 или 16 % Yнt=190 П - ?
Пред-тие имеет такие макроєк. показатели:
Расч. ВНП по доходах: ВНП=156+(96-12)+37+48=325
|
Номин. ВНП Украины в 2000г.=163,2 млрд.грн. Потреб. затраты=54% Внутренние валовые инвестиции=20% Чистый экспорт =0 Расч. объемы гос. закупок товаров и услуг в денежном выражении Y=C+I+G+Xn G=Y-(C+I+Xn)=100%-54%-20%=26% G=163,2*26%/100% =42,43 млрд.грн.
ВНП=480,объем валов.инвест=80,объем чистых инвест=30, объем потреб.дом.хоз-в=300, гос.затраты-96.Опред ЧНП и Чистый экспорт А=Ів – Іч=80–30=50 ЧНП=ВНП-А=480-50=430 Хп=У-С-П-Ів=480-300-96-80=4 |
В баз.году реал.ВНП=214 млрд.евро. В тек. году реал.ВНП увелич. на 4%, а цена на 27%.Расч. номин.ВНП в тек. году. Урo=214 Ypt=214*1,04=222,56 У=4% Ip=Pt / Po =127/100 =1,27 ∆P=27% Yнt=222,56*1.27=282,65 Унt -?
В баз. году реал.ВНП=500 млрд.евро, в тек. году прирост реал.ВНП сост 5%, а дефлятор ВНП=120%.Расч. номин.ВНП в тек. году Урo= 500 Ypt=500*1,05=525 ∆Ур=5% Yнt=Ypt*Дt=525*1,2=630 Дt=120% Yнt=? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Расч. ВНП и ЧНП, если дано в млрд.евро
по расходах ВНП=С+I+G+Xn G=G-TR Xn=EXP-IMP ВНП=160+40+(60-20)+(14-12)=242 ЧНП=ВНП-А=242-38=204
|
В 2001г. номин. ВНП=317 млрд. Реал. ВНП=294 млрд. Расч. реал. ВНП 2002г., что дефлятор ВНП увелич. на 13%, а номин. ВНП ожидается получить в объеме 335 млрд. Ун1=317 Ур=Ун/Д Ур1=294 Д1=Ун/Уд=317/294=1,078=107,8% ∆Д=13% Д2= 107,8*1,13=121,8 % Ун2=335 Ур2=335/121,8*100=275,04 Ур2-? |
Потреб. затраты и инвестиции ВНП на конец года соотнос как 4:1. Гос. закупки 12 млрд, Хп=3 млрд., объем ВНП на начало года=600 млрд, тепм роста ВНП=4%. Определить объем инвестиций на конец года. Пусть х – коеф. пропорциональности, тогда С=4х, І=х Унач=60 100% ∆У=60*4/100=2,4 ∆У 4% Ук=60+2,4=62,4 Y=C+I+G+Xn 62,4=x+4x+12+3 5x=47,4 x=9б48 Инвестиции на конец годa 9,48 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Определить средний годовой темп инфляции для текущ. года, если известно, что среднемесячный темп инфляции в этом году сост. 3% Пр=(1+Пм)n-1 –среднегодой П в % Пм- среднемесяч.П в единицах п –период на протяжении которого опред. П Пр=(1+0,03)12-1=0,4258=42,58 %
Розрахувати справжню вартість 3000 гр.од. через 3 роки, якщо ви сподіваєтесь, що щорічний рівень риску, пов'язаний з реалізацією проекту 15%. 1) 3000*15/100=450 3000+450=3450 2) 3450*15/100=517,5 3450+517,5=3967,5 3) 3967,5*15/100=595,13 3967,5+595,13 =4562,63 справжня вар-ть 4562,63 гр. од. |
По данным в млрд. евро расч. равновесный ВНП по расходах в тек. году:
Опред. как измен.ВНП в след. году Y=C+I+G+Xn Yt=300+0,7(Y-270+60)+250+0,15Y+500+(150-25) Yt=1028+0,85Y Yt=1028/0,15=6853 Yt+1=300+0,7(Y-350+75)+250+0,15Y+700+(150-175) Yt+1=1032,5+0.85Y Yt+1=1032,5/0,15=6883 |
Білет 11 Постійні витрати фірми 80 грн, перемінні збільщ з1 до 3 натур. од. на 10 гр. од., з 4 до 6 натур. од. на 25 гр. од., з 7 до 8 натур од. на 30 гр.од., з 9 до 10 натур. од. на 35 гр. од. Накресліть криві постійних, перемінних і заг витарт. Поясніть, яким чином з-н спадаючої віддачі впливаї на форму кривих перемінних VС та заг. втрат ТС. Перемінні витрати на першу одиницю=70 гр.од.
З-н спадаючої віддачі: FC, VC,TC TC VC
80 FC Q
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Білет 8 Заг. об'єм попиту на пшеницю і заг. об'єм пропозиції пшениці на зерновій біржі характериз. даними:
1.Яка буде рівноважна ціна? P D S Р=4 2.Яка рівноважна кіль-ть пше- ниці? Q=86 E 3.Заповніть пусту колонку. 4 4.Відобразіть на графіку криву попиту і пропозиції. 86 Q E (86,4)
|
Білет 17 Попит на товар представлен у вигляді рівняння Цс=- 25+0,4Qc, а пропозиція: Цп=38-0,5Qп. Використовуючи умови рівноваги Qc=Qn? визначити графічно і розрахунково точку рівноваги (рівноважну ціну і рівноважну кіль-ть). Цс= - 25+0,4Qc Р D S Цп=38-0,5Qп Цс=Цп - 25+0,4Q=38-0,5Q E 0,9Q=63 3 Q=70 P= -25+0,4*70=3 70 Q E (70;3)
|
Білет По даним приведеним в табл. визначити: а) графічно криву попиту і пропозиції грошей б) чому рівняється % ставка при рівновагі попиту і пропозиції r % D S
r=10% E (10;50) 50 Q
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Білет 2 Побудувати бюджетну лінію покупця, якщо його прибуток 41 гр.од., а ціна товару А=4 гр.од., товару В=3 гр.од. Накреслити криву байдужості, використовуючи наступні дані:
Вибрати необх. кіль-ть відповідних продуктів і перевирити правильність вибору D=41 Pa=4 Pb=3 А D/Pa=41/4=10,25 10,25 D/Pb=41/3=13,7 Е Рівноважна кіль-ть 5 товару А=5 В=7 Е (7;5) 7 13,7 В
|
Білет 29 Визначити коеф. еластичності попиту, виходячи з даних:
Ed=(∆Qd/Qd )/ (P/P) <1 не еластичний Ed==1,5>1 еластичний Виручка досягає МАХ значення при цінах, що відповідає одиничному значенню еластичності попиту |
Білет 28 Господар володіє невеликою фірмою по виробництву керамічних виробів. він наймає 1 робітника за 12 тис. ден. од. річної орендної платні, сировина обходиться 20 тис. в обладнання вкладено 40 тис. власних сировин які могли б відносить доход 4 тис. в рік. Конкупент господаря пропонував йому робочє місце с платою 15 тис. в рік. Свій підприємницький талант він орендує в 3 тис в рік. Сумарний годовий доход від продажу кераміки складає 72 тис.ден. од. Підрахуйте економічний та бухгалтерський прибуток.
Ек. дохід=72-59=13 тис Бух. дохід=72-37=35 тис. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Білет 26 Для різного об'єма вироб-ва визначити відповідні показники і заповнити табл., виходячи з наст. даних: продуктивність праці робітників =1 тис. грн. Продукції на людину, при будь-якому вироб-ві продукції. З/пл 1 людини при вироб-ві 3 тис. шт продукції =20 тис.од. доповнений найм кожних 3 тис. чол. збільшить з/пл 1 людини на 5 гр.од.
|
Білет 19 При випуску 2 ум. од. продукції за 1 ум. од. 100 гр.од. Еластичність попиту =0,4 та визнчається як відношення зміни кіль-ті питаючого прордукту до зміни ціни. Можливі обсяги випуску продукції 2,4,6,8,10 ум.од. Розрах. ціни на од. продукції для кожного обсягу, податкову виручку TR та граничний прибуток.MR
MR=∆TR/∆Q Ed=0,4 Q=2 Ed=(∆Q/Q)/(∆P/P) ∆P=(Q2-Q1)/Ed=(4-2)/0,4=5 P2=P1+∆P=100+5=105 MC=(420-200)/(4-2)=110 |
Білет 23 При випуску 3 ум. од. продукції за 1 ум. од. 80 гр.од. Еластичність попиту =0,6 та визнчається як відношення зміни кіль-ті питаючого прордукту до зміни ціни. Можливі обсяги випуску продукції 3,6,9,12,15 ум.од. Розрах. ціни на од. продукції для кожного обсягу, податкову виручку TR та граничний прибуток.MR
MR=∆TR/∆Q Ed=0,6 Ed=(∆Q/Q)/(∆P/P) ∆P=(Q2-Q1)/Ed=(6-3)/0,6=5 P2=P1+∆P=80+5=85 MR=(420-200)/(4-2)=110 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Білет 25 Фірма є монополістом на ринку праці. Який попит вонапред'являє нп працю і яку ставку з/пл вона визначить, якщо ціна продукції на конкурентному ринку 3 тис. грн. од. Початкові дані наведені в табл.
ТR=P*Q Пр=ТR-TC Попит буде у 3та 4 од. фактору. Вони мають найб. прибуток.
|
Білет 5 Заповніть пустоти в табл.
МР=∆TP/∆ОBЗP AP=TP/OBЗP
|
Білет 5 Обчислення граничної МР та середньої АР продуктивності. Накресліть на мал. криві заг. об'єму вироб-ва, граничної і середньої продуктивності.
МР=∆TP/∆L AP=TP/L TP AP MP Визначити якщо гран. TP продуктивність росте, витрати зменш., а якщо падає – гран.витрати – зростають 1 2 3 4 5 6 7 L
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Білет 16 Визначити скільки одиниць кожного товару треба купити, щоб максимізувати корисність, якщо доход=18 гр.од., ціна товару Х=2 гр.од., а ціна товару У=4 гр.од. Перевірити максимізацію корисності.
D=18 Px=2 Py=4 D/Px=18/2=9 D/Py=18/4=4,5 МUx=X/Px=14/2=7 MUy=Y/Py=24/4=6 X Будуємо пряму (4,5 ; 9) 10 По т. гранич. корисності будуємо 2 граф. 9 ( 4 і 5 стовбець) 8 т.Е mах корисність 7 6 5 4 Е 3 2 1
1 2 3 4 5 6 Y |
Білет 10 Розрахувати затрати на вироб-во, тобто заповнити табл., якщо при об'ємі вироб-ва продукції у 3 ум.од. витрати на засоби вироб-ва ВЗВ=120 гр. од., а витрати на роб.силу ВРС =30 гр. од. При подальшому рості вироб-ва витрати на засоби вироб-ва зростають відповідно на 20,10,10,20 гр.од., а витрати на роб. силу відповідно на 40,60,80,80 гр.од.
ТС=ВЗВ+ВРС МС=∆ТС/∆Q
|
Білет 6 Ф-ція заг. утримань конкурентної фірми в короткостроковому періоді така: Випуск продукції Q, Заг. утримання ТС. а) який об'єм випуску продукції (TR) вибере фірма, якщо ринкова ціна товару=6 гр.од., 18 гр.од.? б)який прибуток отримає фірма за таких умов ринкової ціни? в) що буде робити фірма в короткостроковому, довгостроковому періоді? Розв'язок:
в) в короткостроковому періоді фірма буде отримувати мінім. прибуток, в довгостроковому - необхідно знизити утримання. TR,ТС TR 2 TC 1- зона збитку 2 – зона прибутку 20 1 Q
|