
- •1.Склад, обсяг та послідовність виконання проекту.
- •2.Компонування конструктивної схеми збірного перекриття.
- •3. Розрахунок і конструювання елементів збірного перекриття
- •3.1. Розрахунок збірної залізобетонної панелі перекриття з круглими пустотами
- •3.2. Визначення розмірів, розрахункових прольотів, навантажень і зусиль панелі перекриття
- •3.4. Розрахунок міцності за похилим перерізом
- •3.5. Визначення геометричних характеристик зведеного перерізу
- •3.6. Визначення затрат попереднього напруження арматури та зусиль попереднього обтискання
- •3.7. Перевірка міцності панелі для стану виготовлення
- •3.8. Розрахунок на утворення тріщин на стадії виготовлення
- •3.10. Розрахунок на утворення тріщин на стадії експлуатації
- •3.12. Перевірка панелі з прогину
- •3.13. Розрахунок збірного залізобетонного ригеля перекриття
- •3.14. Розрахункові прольоти та навантаження
- •3.15. Обчислення навантажень
- •3.16. Знаходження зусиль від розрахункових навантажень
- •3.17. Перевірка прийнятої висоти ригеля
- •3.19. Розрахунок похилого перерізу на дію поперечних сил
- •3.20. Розрахунок полички ригеля
- •3.21. Побудова епюри матеріалів
- •3.22. Загальні питання конструювання ригеля
- •4. Розрахунок і конструювання
- •4.1. Обчислення розрахункової довжини колони
- •4.4. Розрахунок колон на зусилля, що виникають при підйомі, транспортуванні та монтажі
- •4.6. Перевірка міцності колони при монтажі
- •8. Гост 8478-81. Сетки сварные для железобетонных конструкций. Технические условия. - м.: Госкомитет ссср по стандартам, 1981.
3.6. Визначення затрат попереднього напруження арматури та зусиль попереднього обтискання
Зусилля попереднього обтискання
необхідно визначити в трьох характерних
перерізах за довжиною панелі : у середині
прольоту, кінці ділянки передачі
напруження
і місці розташування монтажних петель.
Як правило, зусилля попереднього
обтискання
в
розглянутих перерізах мало відрізняються
між собою. Тому щоб спростити розрахунок,
обчислюємо значення
тільки
для першого перерізу панелі.
Переріз у середньому прольоті. Визначимо втрати попереднього напруження в арматурі.
Перші втрати:
Від релаксації напруження арматури
=0,03
=0,03.600 = 18 МПа;
від температурного
перепаду
=65оС при виготовлені панелі
=
1,25
=
1,25.65 = 81,25 МПа;
при деформації анкерів при електротермічному методі
=0;
від тертя арматури об стінку каналів, обтинні пристрої
=
0;
від деформації форм при електротермічному методі виготовлення
=0.
Щоб визначити втрати від швидконабігаючої повзучості, необхідно виконати такі попередні обчислення.
Зусилля попереднього обтискання з урахуванням попередніх втрат
4,52
(600 – 18 - 81,25)
(0,1) = 226,3 кН
600
– 18 - 81,25 =
= 500,7 МПа.
Ексцентриситет
=
10,82 – 3 = 7,82 см.
Напруження в бетоні на рівні центра тяжіння арматури
МПа,
де
згинальний
момент у перерізі всередині прольоту
від власної ваги панелі при
=1,
=
13,89 кН.м
1,2 – ширина панелі.
Оскільки
=
2,27/11 = 0,205 <
=
0,25 + 0,25
=
0,25 + 0,25.11 = 0,525 < 0,8 ,
втрати від швидконабігаючої повзучості
МПа.
Отже перші втрати
:
від усадки важкого бетону класу В20 (не перевищує В35) при тепловій обробці
=
35 МПа
від повзучості бетону при відношенні
(при цьому значення
не
уточнюємо, , через що втрати від
швидконабігаючої повзучості визначні:
=
8,25 МПа)
МПа.
Отже другі втрати
=
35 + 26,1 = 61,1 МПа.
Усі втрати
=
107,5 + 61,1 = 168,5 > 100 МПа.
При цьому
=
4,52 (600 –168,5)(0,1) = 195 кН
=
600 – 168,5 = 431,5 МПа.
3.7. Перевірка міцності панелі для стану виготовлення
і транспортування
Від дії зусилля
верхня
поличка панелі розтягнута, нижня
стиснута. Тому в даному розрахунку
занято:
=
0,5 см2 (7
3
Вр-1 – повздовжні
стержні сітки верхньої полички):
=
4,52 см2;
= 1,5 см;
=
116 см;
=
3 см;
=
3 см;
=
30,2 см;
=
22-1,5=20,5 см.
Міцність панелі перевіряємо
при сумісній дії зусилля попереднього
обтискання і власної ваги панелі. При
піднятті плити її нижня поличка стає
стиснутою. Розрахунку підлягає нормальний
переріз під монтажною пітлею. У цьому
випадку зусилля попереднього обтискання
вводиться
до розрахунку як зовнішнє навантаження
з коефіцієнтом точності натягування
>
1:
=
(1,15.500,7).4,52(0,1) = 111 кН.
Місцезнаходження нейтральної лінії знаходимо з умови
=
111 кН <
=
1,2.6,5 (0,1).116.3 -
375 (0,1) .0,5 =252,6 кН.
Ця умова
виконується, отже, нейтральна лінія
проходить у межах полички. Розрахунковий
переріз розглядається як позацентрово
стиснутий. Розрахунковий опір стискання
бетону
знаходиться
для передаточної міцності бетону
,
що приймається за клас бетону за
інтерполяцією значень, наведених у
табл.. Д.3. Так, у даному випадку, якщо
клас бетону В 11 (
=1
МПа) за інтерполяцією
=
6,5. При цьому розрахункове значення
вводиться до розрахунку з коефіцієнтом
умови роботи
=
1,2 (для високоміцного дроту
=
1,1).
Висоту стислої
зони бетону знаходимо як для прямокутного
перерізу при
=
116 см:
см.
Тоді
=
1,23/20,5 = 0,06
,
= 0,06 <
=
0,625,
де
=
375 (для дроту ВР-1 діаметром 3 мм);
см;
-
момент від власної ваги при підйомі
панелі з урахуванням коефіцієнта
динамічності, що дорівнює 1,4 при
=1;
кН.м
=
=126 кН.см;
-
відстань від торця панелі до монтажної
петлі 1,2 – ширина панелі.
Міцність перерізу перевіряємо в умови
=
111.18,64 = 2068 кН.см <
=
= 6,5(0,1) – 1,2. 116.1,23.(20,5 – 0,5 1,23) = 2213 кН.см.
Умова виконується, отже міцність панелі в стадії виготовлення забезпечення. Крім того, треба перевірити необхідність встановлювання стиснутої арматури:
=
= 0,007 см2 < 0,5 см2.
Таким чином,
прийняту раніше площу арматури у верхній
поличці панелі (сітка із 73
Вр-1
=
0,5 cм2) збільшувати
не потрібно.
Якщо міцність
панелі в стадії виготовлення,
транспортування та монтажу виявиться
недостатньою, необхідно збільшити
передаточну міцність бетону
або
переріз арматури
та
врахувати Ії роботу, доповнивши праву
частину нерівності:
.
Зусилля, що припадає на одну петлю при підйомі панелі,
кН.
де 1,2 – ширина панелі.
За табл.. Д.9
приймаємо необхідний діаметр петлі
10А-1.