- •Розділ і. Загальна характеристика контролю як дидактичного засобу управління навчанням
- •3Воротний зв'язок
- •1.2 Типи, види, форми й методи контролю.
- •Розділ іі. Практичне застосування контролю знань
- •2.1 Оцінка результатів навчально-пізнавальної діяльності за 12-бальною шкалою
- •2.2 Правила і техніка контролю успішності навчальної діяльності
- •Висновки
- •Список використаної літератури
- •Додаток а
- •Додаток б урок № 12
- •Хід уроку
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •IV. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Додаток б урок № 12
Тема: Ознаки паралельності прямих.
Мета: засвоєння учнями змісту наслідків з ознаки паралельності прямих за внутрішніми різносторонніми кутами та повторення матеріалу попереднього уроку (означення паралельних прямих, ознаки паралельних за кутами, що утворені при перетині двох прямих січною); вироблення вмінь відтворювати вивчені теоретичні відомості, знаходити вивчені геометричні об'єкти на рисунку та використовувати набуті знання при розв'язуванні задач на доведення.
Тип уроку: засвоєння знань, вироблення вмінь.
Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя.
Література: Г.П. Бевз. Геометрія 7 клас.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Цей етап уроку проводимо або у формі самоперевірки за зразком, або у вигляді самостійної роботи, зміст якої аналогічний вправам домашнього завдання.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
Для створення відповідної мотиваційної бази можна запропонувати учням виконати завдання.
Накресліть дві паралельні прямі a і b та їх січну — пряму с. Скільки кутів утворилося на рисунку? Позначте утворені кути числами від 1 до 8.
Використовуючи правило множення, обчисліть, скільки пар кутів можна при цьому утворити.
Випишіть усі пари: відповідних кутів, суміжних кутів, вертикальних кутів.
Які пари кутів, що не виписані, можна утворити?
Опишіть словами розташування виписаних пар кутів відносно даних прямих.
На які групи (за розташуванням відносно даних прямих) ви могли би розбити виписану множину пар кутів?
Після виконання запропонованих завдань більшість учнів мають усвідомити можливість існування інших (окрім відповідних) видів пар кутів, що утворені при перетині двох прямих січною та зрозуміти необхідність вивчення цих видів. Останнє зауваження і є по суті основною дидактичною метою уроку.
IV. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Усні вправи
Знайдіть на рис. 40 дві пари рівних кутів.
V. Засвоєння нових знань
План вивчення нового матеріалу
Види кутів, що утворилися при перетині двох прямих січною.
Формулювання наслідків з ознаки паралельності прямих та їх доведення.
VI. Первинне закріплення нового матеріалу
Усні вправи
На рис. 41 укажіть кут, який разом з кутом 4 становить пару:
а) внутрішніх різносторонніх кутів;
б) внутрішніх односторонніх кутів;
в) відповідних кутів.
За рис. 41 визначте, при яких значеннях п буде правильним твердження:
а) якщо 6 = n, то а || b.
б) якщо 6 + n = 180°, то а || b.
За даними рис. 42 доведіть, що а || b.
Письмові вправи
№ 178 (можна розглядати як ще один наслідок — про паралельність двох прямих, перпендикулярних третій), 177, 181, 183.
VII. Підсумки уроку
Усні вправи
Визначте, яке з наведених тверджень є правильним:
а) якщо в результаті перетину двох прямих січною утворюється вісім рівних кутів, то прямі паралельні;
б) якщо в результаті перетину двох прямих січною утворюється чотири рівні кути, то прямі паралельні;
в) сума двох кутів, що утворилися при перетині двох прямих, може бути більша за 180°.
VIII. Домашнє завдання
§ 6, с. 48, 49 — вивчити формулювання висновків з ознаки паралельності прямих.
Письмово: № 174 (б, в), 175, 182 (а, в), 186.