Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

муз

.docx
Скачиваний:
22
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
28.87 Кб
Скачать

Тема: лялькові настрої.

  1. П.Чайковський « Хвороба ляльки», «Нова лялька»

  2. А. Філіпенко «На місточку»

Мета: поглиблювати уявлення про те, як музика виражає різні почуття людини залежно від життєвого змісту музичного твору; розвивати чуттєвість, емоційність, реакцію першокласників на різнохарактерну музику — вокальну та інструментальну; виховувати почуття співпереживання, чуйності до іншої людини.

Музичний матеріал: П. Чайковський. «Хвороба ляльки», «Нова лялька”, пісня А.Філіпенко «На місточку».

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти, ілюстрації до музичних творів, портрет композитора П. Чайковського.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Добрий день, добрий день, добрий день вам діти!

Добрий день, добрий день, добрий день вам вчитель.

  1. Розспівування.

Завдання:

1)співати не поспішаючи, наспівно.

2) Чітко промовляти слова.

3) Динамічно вибудовувати фрази і пропозиції.

  1. Оголошення теми уроку

Діти, сьогодні на уроці ми ще глибше познайомимось з композитором П.Чайковським та його творами «Хвороба ляльки», «Нова лялька”, вивчемо нову пісню А.Філпенка «На місточку».

  1. Слухання твору

  1. Вступна бесіда.

- Композитор П. Чайковський часто приїжджав у гості в с. Кам'янка на Черкащині, де жила його сестра з племінниками. Спостерігаючи за іграми дітей, він написав для них цілий «Дитячий альбом». Це п'єси про дерев'яних солдатиків, Бабу Ягу, про хвору і нову ляльку та бага­ то інших.

  • Яка з п'єс («Нова лялька» чи „Хвороба ляльки») прозвучить?

  1. Слухання (Виконується «Хвороба ляльки».)

  2. Бесіда за прослуханим твором.

  • Чому ви вирішили, що прозвучала п'єса «Хвороба ляльки»?

Під час сприймання п'єс П. Чайковського слід використати методи

«пластичного інтонування» та «руйнування початкового образу».

(Відповіді учнів доповнює вчитель: музика повільна, сумна. Звуки, ру­хаючись униз, нагадують жалібні, журливі зітхання.)

  1. Повторне слухання.

Послухайте ще раз і рухом руки передайте настрій п'єси.

  1. Слухання. «Нова лялька»

А які почуття передає ця п'єса П. Чайковського?

(Звучить „Нова лялька». Після відповіді учнів доповнення вчителя з музичними ілюстраціями.)

— Радісні, святкові почуття передає гнучка мелодія, яка рухаєть­ ся легко і швидко. Нестримна радість, збудження від нової ляльки так і рветься назовні. П. Чайковський жив давно, але його чудова музика звучить і досі. А чи могла б вона звучати, якби в композитора не було змоги її записати? (Раптом зникли всі ноти.)

Виконавцю-музиканту теж необхідно знати ноти, щоб зіграти запи­сану музику.

— Я згадала іншу маленьку дівчинку Лесю, що жила давним-давно на Волині. З дитинства любила рідну природу, дитячі ігри, українські пісні, музику. Крім того, вона чудово грала на фортепіано, писала вір­ ші, які підписувала «Леся Українка», хоч мала інше прізвище. Вона про­ жила нелегке життя, мужньо боролась зі страшною хворобою. Але за­ лишилась вірною Україні, народу, а також поезії, музиці. Коли їй було особливо тяжко, вона зверталась до свого фортепіано, говорила з ним, як з вірним другом, у своїх віршах.

  1. Повторне слухання (Звучить «Хвороба ляльки».)