Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

тонкошкур

.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
4.78 Mб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківська національна академія міського господарства

Кафедра туризму і готельного господарства.

РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНА РОБОТА

з дисципліни

«Туристське краінознавство»

Варіант №22

Характеристика Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Кубі

Виконав: студент 1-го курсу

групи ХарТУР13-1з Андрієнко Р.Д.

Харків – 2014

Вступ Видатні культурні та природні цінності, що становлять надбання усього людства перелічені в Списку ЮНЕСКО. Статус об'єкта Світової спадщини дає такі переваги:

 • Додаткові гарантії збереження і цілісності унікальних природних і культурних комплексів.

 • Підвищує престиж територій і установ, які ними опікуються.

 • Сприяє популяризації включених у Список об'єктів і розвитку альтернативних видів природокористування (в першу чергу, екологічного туризму).

 • Забезпечує пріоритетність у залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів Світової культурної і природної спадщини, в першу чергу, з Фонду Світової спадщини.

 • Сприяє організації моніторингу і контролю за станом збереження природних і культурних об'єктів.

Головна мета списку Світової спадщини — зробити відомими і захистити об'єкти, які є унікальними у своєму роді. Для цього, та через прагнення до об'єктивності, були складені оціночні критерії. Спочатку (з 1978 року) існували тільки критерії для об'єктів культурної спадщини — цей список налічував шість пунктів. Потім для відновлення рівноваги між різними континентами з'явилися природні об'єкти і для них список з чотирьох пунктів. І, нарешті, в 2005 році всі ці критерії були зведені воєдино, і тепер кожен об'єкт Світової спадщини має в своєму описі хоч би один з них[3]. Номери критеріїв зазвичай позначаються римськими числами, написаними маленькими буквами. Культурні критерії

 • Об'єкт є шедевром людського творчого генія.

 • Об'єкт свідчить про значний взаємовплив людських цінностей в даний період часу або в певному культурному просторі, в архітектурі або в технологіях, в монументальному мистецтві, в плануванні міст або створенні ландшафтів.

 • Об'єкт є унікальним або принаймні винятковим для культурної традиції або цивілізації, яка існує до цих пір або вже зникла.

 • Об'єкт є видатним прикладом конструкції, архітектурного або технологічного ансамблю або ландшафту, що ілюструє значущий період людської історії.

 • Об'єкт є видатним прикладом людської традиційної споруди, з традиційним використанням землі або моря, будучи зразком культури (або культур) або людської взаємодії з навколишнім середовищем, особливо якщо вона стає вразливою через сильний вплив необоротних змін.

 • Об'єкт безпосередньо або матеріально пов'язаний з подіями або існуючими традиціями, з ідеями, віруваннями, з художніми або літературними творами і має виняткову світову важливість. (На думку комітету ЮНЕСКО цей критерій повинен переважно використовуватися разом з яким-небудь ще критерієм або критеріями).

 • Природні критерії

 • Об'єкт є природним феноменом або простором виняткової природної краси і естетичної важливості.

 • Об'єкт є видатним зразком головних етапів історії Землі, зокрема пам'ятником минулого, символом геологічних процесів, що відбуваються, розвитку рельєфу або символом геоморфичних або фізіографічних особливостей.

 • Об'єкт є видатним зразком екологічних або біологічних процесів, що відбуваються, в еволюції і розвитку земних, прісноводих, берегових і морських екосистем і рослинних і тваринних співтовариств.

 • Об'єкт включає найважливіше або найзначніше природне місце існування для збереження в ній біологічного різноманіття, зокрема зникаючих видів виняткової світової цінності з погляду науки і охорони.

Станом на листопад 2008 року у списку Світової спадщини знаходилося 878 об'єктів (зокрема 679 культурних, 174 природних і 25 змішаних) з 145 країн. Це окремі архітектурні споруди і ансамблі — Акрополь, собори в Ам'єні і Шартрі, історичний центр Варшави (Польща), Львова (Україна), Московський Кремль і Красна площа (Росія) та інші міста — Бразиліа, Венеція разом із лагуною та ін.; археологічні заповідники — Дельфи та ін.; національні парки — Морський парк Великого бар'єрного рифу, Єллоустонський (США) та інші. Держави, на території яких розташовані об'єкти Світової спадщини, беруть на себе зобов'язання щодо їхнього збереження. Куба Легендарний острів Свободи. Прекрасні піщані пляжі на березі блакитного моря. Куба також відома ромом і сигарами. Держава Куба розташована в Карибському морі на островах Куба, Хувентуд (до 1978 р. - Пінос) і безлічі (близько 4195) дрібних острівців. Площа країни - 111 тис. кв. км. Куба омивається на півночі протокою Флоріди, на південному заході - Юкатанський протокою, на сході - Навітряною протокою, на півдні - Карибським морем. Вища точка країни - пік Туркино - 2005 м.  Найзнаменитіші природні пам'ятки Куби - печери недалеко від міста Матансас. У Гавані - старовинні фортеці Кастільо-дель-Морро (XVII ст.) І Кастільо-де-ла-Пунта, пам'ятник архітектури старої Гавани - бульвар Прадо, Палац витончених мистецтв, Музей боротьби з неписьменністю, Музей міста Гавани, Національний музей, Колоніальний і антропологічний музеї, монастир Санта-Клара (1644 р.), фортеці Ла-Кабанья і Ла-Фуерса (1565 - 1583 рр..). Обов'язково відвідаєте кафедральний собор Непорочного Зачаття (1656 р.) і міську ратушу (1792 р.), будинок-музей Ернеста Хемінгуея, Історичний музей Гуанабокоа і найбільший в Америці зоопарк. У списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Республіці Куба значиться 9 найменувань (на 2009 рік), це становить 1,0% від загального числа (936 на 2011 рік). Два з цих об'єктів включені в список за природними критеріями, причому один з них визнаний природним феноменом виняткової краси та естетичної важливості (критерій vii). Це: 

 1. Стара Гавана та її укріплення

 2. Місто Тринідад і долина Де-лос-Інхеньос

 3. Фортеця Сан-Педро-де-ла-Рока

 4. Національний парк Десембарко-дель-Гранма

 5. Культурний ландшафт долини Віньялес

 6. Архіологічний ландшафт перших кавових плантацій на Пд- заході

 7. Національний парк імені Олександра Гумбольдта

 8. Історичний центр міста Сьенфуегос

 9. Історичний центр міста Камагуей

РОЗДІЛ 3. ХАРАКТЕРИСТИКА КОЖНОГО ІЗ ВИЗНАЧЕНИХ ОБ’ЄКТІВ

Стара Гавана та її укріплення

1. Історія створення об’єкта: Перше поселення на території Гавани було засновано іспанцями в 1519 році. У 1555 році, коли місто ще не був достатньо укріплений, на нього напав французькі пірати на чолі з Жаком Соре. При вигляді їх губернатор Гавани і багато жителів бігли, а загарбники, після нетривалої облоги фортеці, спалили місто і осквернили храми. Після цього випадку було вирішено звести потужні стіни і серйозні захисні споруди. Біля входу в бухту побудовані фортеці: на східному березі - Ель-Морро (1589-1630) і маяк (1845), на західному - Ла-Кабанья, Ла-Пунта і Ла-Фуерса (1555-1577). Завдяки своїм зміцненням, Гавана стала відносно безпечним портом в Карибському морі. А іспанський король розпорядився зробити її головним перевалочним пунктом на шляху з Європи в Вест-Індію. Пірати більше не робили спроб атакувати місто, а лише здійснювали напади на судна в його околицях. ^ 2. Архітектурний стиль об’єкта: У XVI-XIX століттях в Гавані було зведено близько 3000 будинків у стилі неокласицизму і колоніального бароко, з яких до сьогоднішнього часу збереглося близько 900. У житлових кварталах Старої Гавани дозволялося жити представникам усіх станів і ремесел (обмеження накладалися лише на індіанців). Деякі житлові будинки несли в собі відтінок мавританського стилю, які з'явився на Кубі разом з іспанськими переселенцями: фонтани, невеликі дворики з пальмами. Інші ж, навпаки, стояли щільно один до одного, утворюючи між собою вузькі і звивисті вулички. Вузьку протоку в гавань з двох боків охороняють стародавні фортеці Кастильо-дель-Морро (1589-1630 р.), Кастильо-де-ла-Пунта (Кастильо-де-Сан-Сальвадор-де-ла-Пунта) і маяк (1845 р.), а західний берег - форти Ла-Кабанья (Сан-Карлос-де-ла-Кабанья) і Ла-Реаль-Фуерса (1555-77 р., найстаріше фортифікаційне спорудження в Америці), у якому зараз розташований Музей стародавньої зброї.

^ 3. Історичні події, пов’язані з об’єктом: З 1902 р. Гавана з центру іспанської колонії перетворилася на столицю незалежної Кубинської Республіки, а в 1959 р. саме взяттям Гавани, точніше, вступом до неї військ під командуванням Фіделя Кастро завершилася революція, яка привела до влади нинішній уряд. Гаванский порт считался самым укрепленным и хорошо защищенным из всех, построенных испанцами в Новом Свете, но выдержать штурм регулярной армией он не мог. А за обладание Кубой в XVI—XVIII вв. постоянно шла упорная борьба между Испанией, Францией и Англией — основными державами-соперницами в Вест-Индии. И в 1762 г. англичане все-таки захватили Гавану. Для испанцев этот порт был настолько важен, что в следующем году при заключении мира они вынуждены были выкупить его у англичан ценой целой колонии — Флориды. Высаживался в Гаване и американский десант. В 1892 г. во время испано-американской войны войска США захватили и оккупировали город. ^ 4. Легенди, пов’язані з об’єктом: З укріпленнями гаванського порту і відображенням піратських набігів пов'язана цікава традиція. Холості постріли із старовинних гармат, що відзначають полудень, можна почути в різних містах світу, але тільки в Гавані така гармата стріляє, по-перше, о дев'ятій годині вечора, а по-друге, самим справжнім ядром!Історія цієї традиції така. Фортеця Ла Фуерса була побудована на вході в бухту, в найвужчому місці, що нагадує шийку пляшки. Її гармати повинні були захищати прохід і не підпускати корсарів до міста, розташованому на березі бухти. Але одного разу піратський корабель все-таки пройшов повз фортеці - вночі, в темряві. Набіг піратів відбили, корабель втопили, але на протилежному березі вузької протоки вирішили побудувати ще одну фортецю. Перед заходом сонця вхід у бухту перекривали величезної ланцюгом, натягують між укріпленнями. Після цього жоден корабель не мав права входити в порт Гавани. Саме про це і сповіщав гарматний постріл. Вранці ланцюг опускалася на дно, відкриваючи прохід в бухту, але до цього всі кораблі повинні були стояти на зовнішньому рейді і навіть не наближатися до ланцюга під загрозою негайного розстрілу береговими знаряддями. Зараз залишки ланцюга лежать на дні протоки, гавань прикривають сучасні батареї берегової оборони, але звичай рівно о 21.00 робити попереджувальний постріл у бік моря бойовим ядром залишився.  ^ 5. Сучасний стан об’єкта: Зараз у Гавані безліч музеїв, серед яких особливо виділяються Музей боротьби з неграмотністю, Національний музей, Колоніальний і Антропологічний музеї, будинок-музей Ернеста Хемінгуея в садибі "Віхія", Історичний музей Гуанабокоа і своєрідний "настінний музей" бару "Бодегіта-дель-Медіо", у якому зберігається безліч автографів відомих людей ХХ століття. Обов'язково варто відвідати монастир Санта-Клара (1644 р.), кафедральний собор Непорочного Зачаття (1656 р.), міську Ратушу (1792 р.), найбільший у Гавані парк імені Леніна, Ботанічний сад з унікальним японським садом, а також найбільший в Америці зоопарк. Цікаві також один із величних пам'ятників столиці - 18-метрова скульптура "Гаванський Христос" поруч з фортецею Ла-Кабанья, кабаре "Тропікана", музей африканського мистецтва просто неба - провулок Аммель у районі Кайо-Уесо, театр Гарсіа Лорки, виставковий комплекс "Експокуба" і театр ім. Амадео Рольдана.

6. Рік, коли об’єкт увійшов до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: 1982рік.

7. Тип об’єкта, критерії, за якими він був внесений до списку ЮНЕСКО та номер у списку: даний об’єкт за своїм типом є культурним. Критеріями, за якими був внесений до списку ЮНЕСКО є - IV, V. У списку йде за 204 номером. 

Місто Тринідад і долина Де-лос-Інхеньос ^ 1. Повна назва об’єкта: Тринида́д (исп. Trinidad) — город на Кубе, близ побережья Карибского моря. 2. Географічне розташування об’єкта: провинция Санкти-Спиритус 3. Історія створення об’єкта: Тринідад це старовинний колоніальний місто Куби, в основному він був побудований в період з 17 по 19 століття, то був час процвітання, тоді місто отримувало надзвичайні прибутки займаючись работоргівлею і торгівлею цукром. Тринідад був заснований в 1514 році Дієго Веласкесом, в центральній частині південного узбережжя острова Куба, біля берегів річок Агабамо і Таябо, і назвав його «Вілла де ла Сантісіма Тринідад». ^ 4. Архітектурний стиль об’єкта: Тринідад це місто який сам є музеєм, він не змінювався 2 століття і залишився таким же як раніше, з його церквами вежами в стилі бароко, з червоними черепичними дахами. Вся обстановка і зовнішній вигляд міста Тринідад створює враження що ви знаходитесь в старовинному іспанському місті. Об’єкти :Площа Майор, парк Сеспедес, музей архітектури. У Тринідаді знаходиться велика кількість музеїв, так само в 16 км від міста, є парк під назвою Топес де Кольянтес. ^ 5. Історичні події, пов’язані з об’єктом: Заснований в 1514 конкістадором Дієго Веласкесом на місці одного з перших поселень індійців в Америці. Залізниця ,яка була побудована в 1919 році спеціально для перевезення цукрового очерету і є першою в Латинській Америці. ^ 6. Легенди, пов’язані з об’єктом: У середині 18 століття в Тринідаді розвинувся цукровий бізнес, і жителів з'явилося нове легальне справу, що приносить великий прибуток цю справу вирощування та продаж цукрового очерету. У ті часи Тринідад тріумфував і ті часи були його кращими часами. Але згодом центр торгівлі перейшов в міста Сьенфуегос і Гавану, так само незабаром скасували рабство, і Тринідад дуже скоро втратив все своє багатство і славу. Але немає лиха без добра, саме через занепаду, в Тринідаді збереглася не пошкоджене колоніальна архітектура. Щодня о 9:00 і 13:00 з Тринідаду сюди відправляється поїзд, що проїжджає через всю долину для її огляду. Ця залізниця була побудована в 1919 році спеціально для перевезення цукрового очерету і є першою в Латинській Америці. Приблизно за годину потяг доїжджає до маєтку плантатора Манако Існага, де в середині 19 століття працювало більше 300 рабів. Сьогодні в його будинку знаходяться ресторан і магазини. ^ 7.Сучасний стан об’єкта: Незмінний гарний стан. 8. Рік, коли об’єкт увійшов до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: 1988 рік. 9. Тип об’єкта, критерії, за якими він був внесений до списку ЮНЕСКО та номер у списку: за типом об’єкт є культурним, знаходиться на 460 номером у списку та внесений до нього за такими критеріями – IV, V. 

Фортеця Сан-Педро-де-ла-Рока

^ 1. Повна назва об’єкта: Фортеця Сан-Педро-де-ла-Рока ісп. Castillo de San Pedro de la Roca -фортеця на узбережжі Карибського моря в кубинському місті Сантьяго-де-Куба, приблизно в 10 км від центра міста. ^ 2. Географічне розташування об’єкта: місто Сантьяго-де-Куба. 3. Історія створення об’єкта:Фортеця була збудована в 1637 під керівництвом Хуана Баттісти Антонеллі, представника міланської родини військових інженерів, за наказом і на честь губернатора міста Педро де ла Рока і Борха, з метою оборони міста від піратів, замість старішої та меншої фортеці, що була збудована між 1590 і 1610 роками.  ^ 4. Архітектурний стиль об’єкта: Нова фортеця була розташована на крутому схилі (morro), що спускався в гавань міста. Фортеця представляла собою серію терас на чотирьох рівнях, з трьома валами для укриття артилерії. Припаси зазвичай підвозилися морем або сушею до верхнього рівню фортеці та зберігалися у великому сховищі. Будівництво тривало 42 роки з кількома перервами, з 1638 по 1670 роки. Сам Антонеллі залишив будівництво у 1645 році. Частинами фортеці також стали старіші укріплення. ^ 5. Історичні події, пов’язані з об’єктом: Між 1663 і 1669 військові інженери Хуан Сіскара Ібаньєс, Хуан Сіскара Рамірес і Франсіско Перес керували відновленням та закінченням укріплень, додавши нові оборонні споруди на флангах та нову артилерійську платформу. В 1678 році фортеця витримала напад французького ескадрону, а в 1680 році напад 800 піратів Франкесми, одного з командувачів антильських флібустьєрів. Між 1675 і 1692 роками фортеця була пошкоджена серією землетрусів, і її реконструкція під керівництвом Франсіско Переса тривала до 1695 року. В 1738—1740 роках були добудовані додаткові укріплення під керівництвом Антоніо де Арредондо, та знову після землетрусів 1757 і 1766 років. У 1775 році, коли загроза піратів почала зникати, деякі будівлі фортеці були перетворені на в'язниці, відомі як «Скеля» (la Roca) і «Зірка» (la Estrella), хоча решта фортеці продовжувала діяти. Останнього разу фортеця зазнала нападу в 1898 році, коли під час Іспано-американської війни флот США атакував місто. ^ 6. Легенди, пов’язані з об’єктом: Збудована,як оборона від Піратів.Справлячла враження своїми розмірами,проте пірати намагалися її знести.але нічого не вийшло. ^ 7. Сучасний стан об’єкта: Протягом 20 століття фортеця була частково зруйнована, проте знову відновлена в 1960-тих роках під керівництвом Франсіско Птат Пьюїґа. В 1997 році фортеця була проголошена частиною Світової спадщини, як найкраще збережений зразок іспанської колоніальної військової архітектури. ^ 8. Рік, коли об’єкт увійшов до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: 1997рік. 9. Тип об’єкта, критерії, за якими він був внесений до списку ЮНЕСКО та номер у списку: за типом об’єкт є культурним, знаходиться за 841 номером у списку та внесений до нього за такими критеріями - IV, V.

Історичний центр Сьенфуегос ^ 1. Повна назва об’єкта: Історичний центр міста Сьенфуегос ісп. Cienfuegos 2. Географічне розташування об’єкта:провінція Сьенфуегос 3. Історія створення об’єкта:Колоніальний місто Сьенфуегос, заснований в 1819 р. в іспанських володіннях, спочатку був заселений іммігрантами французького походження. ^ 4. Архітектурний стиль об’єкта:. Старе місто має неокласичну архітектуру та, як і більшість стародавніх міст Куби, має вузькі та заплутані вулички, чудові алеї і парки та суміш колоніальних та сучасних будівель. Сьенфуегос є першим, і видатний прикладом архітектурного ансамблю, що представляє нові ідеї містобудування в Латинській Америці XIX століття. Між будинками особливий інтерес становлять Палац уряду (City Hall), Сан-Лоренсо школи, єпископство, Феррер палаці, колишньому ліцеї, і деяких житлових будинків. ^ 5. Історичні події, пов’язані з об’єктом: Щоб якось врівноважити кількість чорних рабів і білих плантаторів, міська влада заохочували приплив багатого білого населення, особливо - французів з Гаїті, з Нового Орлеана, Флориди і навіть з самої Франції - з Бордо (їм оплачували дорогу і безкоштовно роздавали землю), так що багато споруд Сьенфуегос носять і риси французького бароко. До речі, саме француз Жан Луї Лоран д'Клуе, виходець з Луїзіани, і запропонував у 1817 році губернатору Куби заснувати це місто. ^ 6. Легенди, пов’язані з об’єктом: Містечко Зручне для заходу суден затоку відкрив ще Христофор Колумб в 1494 році. Тоді він висадився на березі і кілька годин провів у селі індіанського племені ягуа, на честь якого і назвав затока - Хагуа. Але кілька наступних століть берега ці були досить дикими - лише в 1745 році до цих місць дійшла рука іспанців і вони побудували на вході в затоку фортеця де Хагуа (Castillo de Nuestra Señora de los Angeles de Jagua). Місто заклали ще пізніше - 22 квітня 1819 року і назвали на честь тодішнього короля Іспанії Фердинанда VII - Фернардіна де Хагуа (Fernardina de Jagua). У 1825 році потужний ураган майже дощенту зніс новоспечений містечко, але жителям так полюбилося це місце, що переїжджати вони не стали, а акуратненько зайнялися відновленням Сьенфуегос, яке було завершено до 1831 року. Оскільки при місті виник великий порт для торгівлі цукром, кава, екзотичними фруктами і тютюном (один мандрівник тоді писав, що в цьому порту можна зустріти кораблі всіх країн світу), Сьенфуегос досить швидко розбагатів і отримав навіть прізвисько «Перлина Півдня». ^ 7. Сучасний стан об’єкта: Об’єкт знаходиться в гарному стані. 8. Рік, коли об’єкт увійшов до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: 2005рік. 9. Тип об’єкта, критерії, за якими він був внесений до списку ЮНЕСКО та номер у списку: цей об’єкт культурного типу знаходиться за 1002 номером у списку ЮНЕСКО і потрапив туди за такими критеріями - II, IV. Історичний центр міста Камагуей ^ 1. Повна назва об’єкта: Історичний центр міста Камагуей ісп. Camagüey 2. Географічне розташування об’єкта: розташований в центральній частині острова Куба і є четвертим за величиною містом республіки. 3. Історія створення об’єкта: Після майже безперервних нападів піратів первісний місто (заснований Дієго Веласкесом як Пуерто-Прінсіпе (Марія-де-Пуерто-дель-Прінсіпі) близько 1514 на північному узбережжі) був переміщений вглиб острова в 1528 році. Камагуей також називають містом «тінахонов» (глиняних глечиків).  ^ 4. Архітектурний стиль об’єкта: Камагуей єдиний на Кубі старовинне місто побудований особливим способом, цей спосіб який називають битою тарілкою - являє собою велику мережу великих і маленьких площ, а так само мережу вузьких, коротких і петляють вулиць які утворюють лабіринт. Такий вид місто Камагуей набув після того, як в 17 столітті його розорив і спалив флібустьєр Генрі Морган, і зроблено все це для того, щоб пересування нападників було утруднено всередині нього. До наших днів тут зберіглося багато пам'ятників архітектури колоніального періоду: собор, церкви та багато інших споруд, дуже відомі архітектурні ансамблі площ Сан-Хуан-де-Діос, Трабахадорес, Соледад, тут знаходиться музей Іґнасіо Аґрамонте, що народився у місті. ^ 5. Історичні події, пов’язані з об’єктом: Близько чотирьох століть тому, місто сильно постраждало від піратської атаки знаменитого пірата Генрі Моргана. ^ 6. Легенди, пов’язані з об’єктом: Ще Камагуей відомий своїми глиняними глечиками - «тінахонамі». Їх прийнято вважати своєрідним талісманом. Крім прямого призначення їх часто використовують як сувеніри, малюють на футболках і навіть пристосовують в якості декорацій. За місцевою легендою, якщо чужоземець вип'є вміст з «тінахона», він не тільки вгамує спрагу, а й обов'язково сюди повернеться. Структура вулиць спеціально створювалася таким чином, щоб максимально утруднити піратам доступ до центру міста. ^ 7. Сучасний стан об’єкта: В даний час місто знаходиться в гарному стані. Велика кількість музеїв 8. Рік, коли об’єкт увійшов до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: 2008 рік. ^ 9. Тип об’єкта, критерії, за якими він був внесений до списку ЮНЕСКО та номер у списку: цей об’єкт культурного типу знаходиться за 1270 номером у списку ЮНЕСКО і потрапив туди за такими критеріями - IV, V.

У даній таблиці об'єкти розташовані в хронологічному порядку їх додавання до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

#

Зображення

Назва

Розташування

Час створення

Рік внесення до списку

Критерії

1

Стара Гавана та її зміцнення ісп. La Habana Vieja

Гавана

XVI-XIX ст.

1982

204

IV, V

2

Місто Тринідад і долина Де-лос-Інхеньос ісп. Trinidad y el Valle de los Ingenios

провінція Санкті-Спірітус

XVIII-XIX ст.

1988

460

IV, V

3

Фортеця Сан-Педро-де-ла-Рока ісп. Castillo de San Pedro de la Roca

Сантьяго-де-Куба

1638-1700 рр..

1997

841

IV, V

4

Національний парк Десембарко-дель-Гранма ісп. Parque Nacional Desembarco del Granma

провінція Гранма

-

1999

889

VII, VIII

5

Культурний ландшафт долини Віньялес ісп. Valle de Viales

провінція Пінар-дель-Ріо

-

1999

840

IV

6

Археологічний ландшафт перших кавових плантацій на південному сході Куби ісп. Paisaje arqueolgico de las primeras plantaciones de caf del sudeste de Cuba

провінції Сантьяго-де-Куба і Гуантанамо

XIX-XX ст.

2000

1008

III, IV

7

Національний парк імені Олександра Гумбольдта ісп. Parque Nacional Alejandro de Humboldt

провінції Ольгин і Гуантанамо

-

2001

839

IX, X

8

Історичний центр міста Сьєнфуегос ісп. Cienfuegos

провінція Сьєнфуегос

XIX століття

2005

1202

II, IV

9

Історичний центр міста Камагуей ісп. Camagey

провінція Камагуей

XVI століття

2008

1270

IV, V