Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Документ Microsoft Office Word.docx
Скачиваний:
28
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
352.59 Кб
Скачать

Відомість потрібної кількості матеріалів і заготовок

Складання планів уроків виробничого навчання і написання конспектів вступних інструктажів

Підготовка майстра до уроку виробничого навчання являється заключним етапом його підготовки до занять. Від якості цієї підготовки залежить проведення майстром уроків.

Підготовку майстер повинен починати раніше,не відкладати на останній день.

Підготовка починається з аналізу проведення попередніх уроків. Майстер намічає структуру уроку, визначає форму уроку і методи навчання на кожному із структурних елементів; намічає вправи і роботи,які будуть виконувати учні на уроці; намічає час кожного структурного елемента і підготовлює матеріально-технічну базу необхідному для уроку і дидактики забезпечення. Потім майстер складає план уроку виробничого навчання,вказуючи номер групи,спеціальність, тему програми. Заносить в план всі структурні елементи і записує поняття в кожному із структурних елементів з вказівкою часу на кожний із них.

План уроку дає майстру можливість послідовно ввести урок,тобто він є робочим документом майстра на уроці. На ряду із планом уроку виробничого навчання майстри пишуть конспект вступних інструктажів,коротко конспектуючи теоретичні питання із підручників спецтехнології,які будуть розглядатися на вступному інструктажі.

Хоч конспекти не обов’язкова частина підготовки майстра до уроку та важлива до молодих майстрів,так як дає смогу вести урок послідовно,дохідливо,з найменшими затратами часу. На початку пишеться план конспекту у вигляді переліку питань,а потім відповіді на кожне запитання.

План

уроку виробничого навчання №5

Дата проведення 19.05.2014 рік

Тема уроку: Ремонт переднего моста

Об’єкт роботи: Передній видутий міст автомобіля

Мета: навчання – сформувати уміння по ремонту автомобиля і переднего моста.

закріпити уміння: - По розбирально-складальних роботах

Виховна – виховувати трудову дисципліну, сумлінність, ініціативність, відповідальність, сформувати норми і правила поведінки учнів.

Розвиваюча – розвиток в процесі роботи раціональних прийомів мислення, професійних інтересів, самостійності.

Обладнання: Комплект ключів, молоток,викрутка,пласко губці Тип уроку: вивчення трудових прийомів і операцій.

Хід уроку

І. Організаційна частина: а) перевірка наявності учнів; б) перевірка готовності учнів до уроку (перевірка спецодягу, та стану здоров’я).

ІІ. Вступний інструктаж:

1. Повідомлення теми і мети уроку.

2. Перевірка знань учнів:

а)Які є типи мостів ви знаєте ?

б)На вві, що перед ний ведучий міст на автомобілі?

3.Вивчення нового матеріалу:

- Повідомлення характеру майбутніх навчально-виробничих робіт.

- Суть і зміст операцій ремонту переднього моста.

- Аналіз інструкційних карт.

- Інструменти і обладнання для виконання ремонту переданого моста.

- Послідовність і технічні вимоги до виконання ремонту переднього моста.

- Способи контролю самоконтролю при виконанні робіт.

- Техніка безпеки при ремонті переднього моста.

- Організація робочого місця.

- Розбір технічних вимог, демонстрація зразків, повідомлення норм часу.

- Розгляд типових помилок, способів їх попередження.

4. Перевірка засвоєного матеріалу вступного інструктажу:

_Який принцип розбирання переднього моста ?

_Які основні вули переднього моста ?

_Як потрібно регулювати переднього моста

5. Видача матеріалів, початок виконання робіт.

ІІІ. Самостійна робота учнів і будучий інструктаж.

1. Перевірка організованості початку роботи, організація робочих місць, дотримання правил безпеки праці.

2. Перевірка правильності виконання прийомів і способів роботи.

3. Перевірка правильності дотримання технологічних процесів виконання роботи.

4. Перевірка правильності користування навчально-технічною документацією.

5. Контроль якості виконання навчально-виробничих робіт.

6. Прийом і оцінювання навчально-виробничих робіт.

ІV. Заключний інструктаж

1. Повідомлення про досягнення мети уроку.

2. Підвищення підсумків і аналіз виконання робіт учнів.

3. Розбір помилок і недоліків, розгляд шляхів їх усунення і попередження.

4. Аналіз виконання правил безпеки праці, організація робочих місць, використання робочого часу.

5. Виставлення і обґрунтування оцінок.

6. Повідомлення теми наступного уроку Видача домашнього завдання: Технічне обслуговування незалежної підвіски автомобіля

Прибирання робочого місця і майстерні. Майстер виробничого навчання Чупейда В.Г